حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1663056/44 زمان: 10:53   1398/10/30 بازدید: 1,638

گزارشی از عملکرد کمیته ملی المپیک توسط رییس

صالحی امیری: بودجه را بیش از 2 برابر افزایش دادیم

رییس کمیته ملی المپیک در حضور اعضای مجمع گزارشی از عملکرد این کمیته را ارائه کرد.

به گزارش "ورزش سه"، سیدرضا صالحی امیری در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک و خطاب به حاضران گزارشی از عملکرد این کمیته را ارائه کرد.

 

-طی 2 سال گذشته مسیر سختی را طی کردیم. در این مسیر شیرینی ها و تلخی های زیادی را چشیدیم. حرکت ما جمعی بود، اما اگر انفرادی این مسیر را طی می کردیم، به مشکل می خوردیم. در این مسیر اصولی را مبنای باورهای درونی و جمعی خود قرار دادیم. این اصول عبارتند از:


1- اخلاق و مسئولیت پذیری را سرلوحه کار خود قرار دادیم.
2- تصمیم گیری جمعی را در دستور کار قرار دادیم.
3- مشورت و گفت و گو را در مسیر خود ایجاد کردیم.
4- هیچ چیزی را از شما پنهان نکردیم و از حاشیه دوری کردیم.
5- همواره اساس کار را صداقت قرار دادیم و از هر گونه بی صداقتی پرهیز کردیم.

 

-ورزش در ایران یک نهاد است. نهاد ورزش در ایران از اعضای خانواده ای تشکیل شده که وابسته به یکدیگر هستند. وزیر ورزش و همکاران خوبم در کمیته ملی المپیک، پارالمپیک و فدراسیون ها دل بسته به هم هستند. پیشکسوتان را همیشه مورد تکریم قرار دادیم.

 

- کانون های فکری را در سطح جامعه فعال کردیم. در یک سال گذشته همایش های مختلفی برگزار شد که بیشتر در حوزه اخلاق و فرهنگ بود. فرهنگ در ورزش را سرلوحه کار خود قرار دادیم. افکار عمومی و رسانه ها را در کنار خود دیدیم و در هر فرصتی به مردم گزارش دادیم. اصحاب رسانه را امین و رکن چهارم ورزش قهرمانی می دانیم.


- منابع و بودجه کمیته ملی المپیک را از 43 میلیارد تومان در سال 96 را به 94 میلیارد تومان در سال 98 رساندیم. در سال 99 هم گام های بیشتری در این زمینه برمی داریم. تمامی پرداخت های مالی را به صورت شفاف اعلام کردیم.


-موزه ملی ورزش با حمایت وزیر ورزش افتتاح شد. این موزه با 3 هزار شی ارزشمند چون نگین درخشان می درخشد. این موزه متعلق به مردم است.


-منشور اخلاق ورزش کشور در کمیسیون اخلاق ایجاد شد. این گام مهمی برای از بین بردن حاشیه ها و زشتی ها بود.


-از 2 سال قبل تاکنون اعتقاد داشتم تنها راه پیشرفت ورزش، همدلی و همگرایی با وزیر ورزش و فدراسیون ها و کمیته ملی پارالمپیک خواهد بود. به شدت از حاشیه پرهیز کردیم.


-برای المپیک 2020 از ظرفیت وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور خارجه و دهها نهاد دیگر استفاده کردیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.