کد خبر: 1739208/4 زمان: 11:04   1399/12/04 بازدید: 11,906

طاهرى: کفاشیان فکر مى‌کند قیم و صاحب فوتبال است

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس با اعتراض به دخالت و فعالیت‌های انتخاباتی علی کفاشیان مى‌گوید او خودش را قیم و صاحب فوتبال مى‌داند.

به گزارش "ورزش سه"، علی اکبر طاهری در خصوص انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اینکه معیارها برای انتخاب رئیس جدید فدراسیون باید چه باشد، گفت: در هر حوزه ‌اى سازمان راهبردى نقش موثری را ایفا می‌کند، در فوتبال هم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نقش سازمان راهبردی را اجرا می‌کنند. در این شرایط باید این دو نهاد با تدبیر، درایت، افق دید و برنامه پیش بروند تا بتوانند به اهداف خود برسند. به نوعی باید با کمترین هزینه بیشترین کارایی را داشته باشند.

 

وی ادامه داد: به هر حال در فدراسیون فوتبال سال‌ها است مشکلاتی داریم و آسیب‌هایی دیده می‌شود، ضمن اینکه این فدراسیون به اهدافش هم نرسیده. حالا باید با انتخاب یک رئیس درست این خلأ را پر کرد. کسی که رئیس فدراسیون می‌شود باید افق دید داشته باشد و نگاهش نگاه به یک سازمان راهبردی باشد. در این شرایط کسی می‌تواند موفق عمل کند که با برنامه پیش برود و بتواند در آسیا و جهان برای فوتبال ایران کارایی داشته باشد.

 

مدیرعامل اسبق پرسپولیس در ادامه صحبت‌هایش درباره شرایط انتخابات پیش رو گفت: برای هدایت فدراسیون افرادی که تخصص و تجربه ندارند نمى‌توانند کمک کنند. باید ببینیم که کدام کاندیدا چنین نگاهی دارد و ترکیب مدیریتش چیست. البته این مسئله ربطی به شخصیت افراد ندارد، کسی باید رئیس فدراسیون شود که هم فوتبالی باشد، هم تجربه مدیریت در فوتبال را داشته باشد و هم بداند که ریزه‌کاری‌های این رشته چیست و در واقع یک مدیر فوتبالى باشد. باید دقت کنیم که کدام یک از این چهار کاندیدا چنین خصوصیاتی دارند.

 

وی ادامه داد: بحث اداره فدراسیون بحث مدیریتی تخصصی است که فقط از عهده کسی برمی‌آید که قبلا در فوتبال سال‌ها مدیریت کرده باشد. در این بین باید حواسمان جمع باشد که به چه کسی رای می‌دهیم و از بین این چهار عزیز کدام نفر چنین شرایطی را دارد. باید ببینیم کدام کاندید کار مدیریتی کرده و می‌تواند امور را به راحتی در دست بگیرد.

 

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس در ادامه به بحث دخالت مدیر سابق فدراسیون می‌پردازد و در این زمینه می‌گوید: می‌خواهم یک خاطره بگویم. زمانی که مدیرعامل پرسپولیس بودم بر سر مسئله بلیط فروشی بازی‌های پرسپولیس جلسه‌ای را با آقاى تاج در کمپ تیم‌های ملی داشتم. در آن جلسه علی کفاشیان هم حضور داشت و یک عبارت به من گفت که بسیار عجیب بود. او به من گفت: شما به فوتبال می‌آیید و می‌روید و ما ماندگار هستیم! من آنجا به او گفتم: از کجا معلوم که شما در فوتبال ماندگار هستید؟ کفاشیان فکر می‌کند قیم و صاحب فوتبال است، آن هم در شرایطی که باشگاه‌ها باید اداره کننده فوتبال باشند. وقتی چنین نگاهی وجود داشته باشد حواشی هم به وجود می‌آید. رفتار فعلی کفاشیان هم از همان جا نشأت می‌گیرد. البته این که کاندیداها بخواهند کار تبلیغاتی بکنند و فعالیت انتخاباتی داشته باشند مسئله بدی نیست اما نباید کاری به ناحق صورت بگیرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.