کد خبر: 1753285/1 زمان: 08:55   1400/02/14 بازدید: 4,268

اولویت اصلی کشتی فرنگی کسب آخرین سهمیه است

ملی پوش کشتی فرنگی ایران در حالی برای کسب آخرین سهمیه المپیک معرفی شد که محمد بنا بیش از هر چیز به تحقق این هدف در بلغارستان می‌اندیشد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور با ترکیب کامل در المپیک نیاز به یک سهمیه دیگر دارد. در همین راستا محمد بنا گزینه نهایی خود را برای کسب سهمیه وزن ۸۷ کیلوگرم معرفی کرد تا در صورت موفقیت او در گزینشی بلغارستان، کشتی فرنگی ایران با تیمی کامل به توکیو برود.

 

کسب آخرین سهمیه برای بنا تا جایی اهمیت دارد که او در تازه‌ترین اظهارات خود هم اولویت اصلی خود را فعلاً به این موضوع اختصاص داده است. بنا در پاسخ به این سوال که آیا حسن نوری به دلیل ناکامی در قزاقستان شانس اعزام به المپیک را دارد یا خیر هم صراحتاً اعلام کرده فعلاً بحث انتخاب ملی پوش این وزن در اولویت نیست و اول باید سهمیه را کسب کرد.

 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی همچنان معتقد است، حسین نوری در گزینشی قزاقستان فرصت سوزی کرد و سهمیه وزن ۸۷ کیلوگرم را به سادگی از دست داد. در نتیجه همه چیز به گزینشی بلغارستان موکول شد و حالا باید مسیری سخت‌تر از قبل برای کسب سهمیه توسط ناصر علیزاده نماینده ایران در این رقابتها طی شود.

 

با توجه به اظهارات محمد بنا اگر آخرین سهمیه کشتی فرنگی در بلغارستان کسب شد که یکی از مهمترین اهداف کادر فنی محقق شده است، اما اگر این چنین نشد، مدعیان وزن ۸۷ کیلوگرم تیم ملی به جای میدان بزرگ و سرنوشت ساز المپیک باید برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ با هم رقابت کنند.

 

به هر حال آخرین مرحله از مسابقات انتخابی المپیک با حضور مدعیان جهانی طی روزهای ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت ماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار خواهد شد که طبق اعلام اتحادیه جهانی، نفرات راه یافته به دیدار فینال این مسابقات، سهمیه المپیک را به دست می‌آورند.

 

بر این اساس محمد بنا و حبیب الله اخلاقی به عنوان سرمربی و مربی و همچنین ناصر علیزاده ملی پوش وزن ۸۷ کیلوگرم روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه برای کسب آخرین سهمیه المپیک راهی بلغارستان می‌شوند.

 

کشتی فرنگی ایران پیش از این ۵ سهمیه المپیک را توسط علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم و محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی در اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم در مسابقات گزینشی ۲۰۲۱ قزاقستان کسب کرده است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.