کد خبر: 1760293/1 زمان: 08:55   1400/03/18 بازدید: 9,346

لیگ والیبال کشش 16 تیم را ندارد

اکبری: مدل VNL بهترین روش برگزاری مسابقات است

سرمربی تیم والیبال پیکان گفت: با توجه به شرایطی که وجود دارد برگزاری مسابقات به صورت VNL از سایر موارد پیشنهادی بهتر است.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، پیمان اکبری درمورد مدل های پیشنهادی فدراسیون والیبال برای برگزاری رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور اظهار داشت: روش های پیشنهادی فدراسیون والیبال را مشاهده کردم. متوجه شدم که تعداد تیم ها از 14 به 16 رسیده و اعتقاد دارم که اگر قرار باشد لیگ پیش رو با حضور 16 تیم برگزار شود، باید مدل لیگ ملت‌ها مورد تایید قرار بگیرد.

 

وی ادامه داد: البته سال گذشته هم گفته شد مسابقات مدل لیگ ملت‌ها برگزار می شود، اما در نهایت 8 تیم به پلی آف رسیدند؛ در حالی که در جریان مسابقات لیگ ملت ها تنها 6 تیم به مرحله نهایی صعود می‌کنند. 

سرمربی تیم والیبال پیکان خاطرنشان کرد: در روش واقعی لیگ ملت ها تیم های صعود کننده به دو گروه تقسیم می شوند و در نهایت دو تیم از هر گروه صعود می‌کنند و به صورت ضربدری با هم به رقابت می پردازند و برنده ها راهی فینال می‌شوند. نظر من این است که مسابقات به صورت لیگ ملت ها برگزار شود و در نهایت 6 تیم به پلی آف راه پیدا کنند. 

 

وی درخصوص اینکه آیا لیگ ایران توانایی برگزاری با حضور 16 تیم را دارد یا خیر، تصریح کرد: اگر به تعداد تمام تیم ها، بازیکن هم داشته باشیم، خوب است، اما فکر نمی کنم لیگ ایران کشش 16 تیم را داشته باشد. مگر اینکه برخی تیم ها در قالب نوجوانان و جوانان در رقابت ها حضور پیدا کنند که ممکن است کیفیت لیگ را پایین بیاورد.

 

* روش‌های پیشنهادی فدراسیون والیبال برای برگزاری مسابقات لیگ برتر:

روش اول: به صورت VNL (لیگ ملت‌ها) – صعود به مرحله نهایی 6 تیم

روش دوم: 16 تیم در دو گروه 8 تیمی به شکل رفت و برگشت در شهرهای میزبان – صعود به مرحله پلی‌آف از هر گروه 4 تیم

روش سوم: 16 تیم در یک گروه دوره‌ای – صعود به مرحله پلی‌آف 8 تیم

روش چهارم: 16 تیم در یک گروه فقط رفت و برگشت بدون برگزاری مرحله پلی‌آف

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.