کد خبر: 1760533/1 زمان: 11:40   1400/03/19 بازدید: 5,997

بیانیه مشترک سلسائو؛

با برگزاری کوپا آمه‌ریکا مخالفیم اما بایکوت نمی‌کنیم

بازیکنان برزیل در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که با کوپا آمه‌ریکا در کشورشان مخالفند اما این رقابت ها را بایکوت نخواهند کرد.

به گزارش "ورزش سه"، بازیکنان تیم ملی برزیل روز گذشته اعلام کردند که همچنان مخالف میزبانی برزیل در کوپا آمه‌ریکا هستند اما این رقابت ها را بایکوت نکرده و در بازی ها شرکت خواهند کرد.

میزبانی کوپا آمه‌ریکا پس از اینکه میزبانی مشترک ونزوئلا و آرژانتین به دلیل ناآرامی های اجتماعی-اقتصادی و شیوع گسترده کرونا در این دو کشور لغو شد، در آخرین روزها به برزیل داده شد.

اما بازیکنان برزیل مخالف این تصمیم بودند، مخصوصا که این کشور نیز با مشکلات اقتصادی و همچنین افزایش تعداد مبتلایان به کرونا دست به گریبان است.

در بیانیه مشترک بازیکنان برزیل که در شبکه های اجتماعی منتشر شد آمده است: "ما با سازماندهی کوپا آمه‌ریکا مخالفیم، اما هرگز به تیم ملی برزیل نه نمی گوییم.

ما ماموریتی داریم که در پیراهن سبز و زرد تاریخی پنج بار قهرمان جهان باید به انجام برسانیم."

 

 

این بیانیه در حالی منتشر شده است که تنها پنج روز به دیدار افتتاحیه رقابت های قهرمانی آمریکای جنوبی باقی مانده است.

برزیل در دوران شیوع ویروس کرونا با بیش از 475 هزار قربانی در رده دوم پس از امریکا قرار دارد. کارشناسان هشدار داده اند که برزیل با موج جدید Covid-19 روبرو است که یک تورنمنت بزرگ ورزشی بین المللی می تواند آن را تشدید کند.

گفته می شود که نیمار و دیگر بازیکنان تیم ملی برزیل و همچنین سرمربی تیته هفته گذشته با شنیدن خبر میزبانی برزیل غافلگیر شدند و حتی صحبت از تحریم این رقابت ها توسط بازیکنان مطرح بود.

آنها اکنون این شایعات را رد کردند، اما در انتقاد از کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی CONMEBOL بسیار صریح بودند.

در این بیانیه که اندکی پس از پیروزی 2-0 برزیل برابر پاراگوئه در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 منتشر شد، همچنین آمده است: "ما از شیوه مدیریت و برگزاری کوپا آمه ریکا توسط کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی ناراضی هستم.

رویدادهای اخیر ما را به این باور می رساند که روند برگزاری مسابقات نامناسب و ناکافی است."

 

مقاومت بازیکنان در برابر برگزاری کوپا آمه‌ریکا در برزیل تنها یکی از موانعی است که قدیمی ترین تورنمنت بین المللی فوتبال در جهان همچنان پیش رو دارد.

برگزاری کوپا آمه‌ریکا که به دلیل شیوع کرونا 12 ماه به تأخیر افتاده است، ممکن است با توجه به رای دادگاه عالی برزیل باز هم به تعویق بیافتد. روز پنجشنبه مخالفان بولسونارو، رئیس جمهور راست افراطی برزیل، پرونده ای را علیه برگزاری این رقابت ها در خاک برزیل تشکیل دادند که دادگاه به زودی رای خود را درباره آن صادر خواهد کرد.

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.