کد خبر: 1761674/56 زمان: 11:03   1400/03/25 بازدید: 10,414

سیرجان قطب فوتبال آسیا می‌شود 

قلعه نویی: شکست دادن بحرین معجزه نبود

امیر قلعه نویی سرمربی گل گهر گفت که تیم ملی فوتبال ایران از نظر بازیکن، 3 بر صفر از عراق پیش است.

به گزارش "ورزش سه"، امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال گل گهر در گفتگو با رادیو تهران درباره تعطیلی لیگ برتر به دلیل دیدارهای تیم ملی و آمادگی تیمش گفت: بیش از 40 سال است که در ورزش هستم. نقد و انتقاد باید باشد ولی نیت نقد و انتقاد خیلی مهم است و این موضوع حلقه گمشده در کشور ما است. حب و بغض ها را می خواهیم با نقد قاطی کنیم.


او گفت: باید در مورد تعطیلات تمکین کنیم. حالا بخشی از آن به خاطر لیگ قهرمانان آسیا بوده و بخشی هم به خاطر مقدماتی جام جهانی بوده است. بحث من این است که محور گمشده مملکت ما برنامه ‌ریزی است. در تمام دنیا و کشورهای همسایه و اروپا برنامه ریزی وجود دارد و تنها در ایران است که دچار روزمرگی و بی ‌برنامگی شده ایم و مسائلی برای خودمان به وجود آورده ایم. بحث کرونا و سایر مسائل را می دانید واقعا برنامه نداریم و باید این را قبول کنیم این بی‌ برنامگی باعث شده لطمه بخوریم. بعضی جاها حرف از ایثار می زنیم که ربطی ندارد. چند سال است در همه ابعاد عدم برنامه ریزی گم شده است. تعطیلات باعث شده تیم‌ها ضرر کنند. الان نگاه کنید در کجای دنیا لیگی در حال برگزاری است؟


وی درباره دیدارهای تدارکاتی تیمش و اینکه آیا آمادگی خود را حفظ کرده است یا نه، گفت: واقعا مشهد جای خیلی خوبی برای اردوهای پیش از فصل است. هر نوع امکاناتی که بخواهیم در مشهد وجود دارد؛ از هتل گرفته تا امکانات ورزشی خوب. دو بازی تدارکاتی خوب انجام دادیم و جا دارد از حسینی و رحمتی تشکر کنم. از بازی‌هایی که انجام دادیم درس‌های خوبی گرفتیم. از رضا شکاری که یکی از استعدادهای خوب فوتبال ما است، توانستیم استفاده کنیم و شرایط خوبی پیدا کرده است. اگر مدیران باشگاه در این تیم باقی بمانند سیرجان در آینده یکی از قطب‌های فوتبال ایران و آسیا خواهد شد چون نگرش آنها نگرش بسیار خوبی است. به دنبال این بودیم که ثبات تیمی داشته باشیم، هرچند ما مزد زحمت‌هایمان را نگرفتیم. هم در لیگ و هم در جام حذفی شرایط خوبی داریم و ان‌شاءالله در سال‌های آینده شرایط بهتری خواهیم داشت. 

 


قلعه‌نویی در خصوص این موضوع که در جام حذفی میزبان آلومینیوم اراک خواهند بود، گفت: جام حذفی خیلی برای ما مهم است. آلومینیوم اراک تیم خیلی خیلی خوبی است. درست است که سال اولی است که در لیگ برتر حضور دارد ولی یک تیم باشخصیت است. ما یک بار در اراک بودیم و طرفداران آنها به ما خوشامد گفتند و امیدوارم این اتفاقات در فوتبال ما نهادینه شود. بازی با آلومینیوم حکم فینال را دارد. تیم ما هم هفته به هفته بهتر می‌شود و به جام حذفی امیدوار هستیم.


سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال در خصوص بازی حساس امشب ایران با عراق عنوان کرد: متاسفم برای عزیزانی که گفتند بردن بحرین معجزه بوده است. این صحبت‌ها فوتبال ما را تحقیر کرد. اگر بردن بحرین برای ما معجزه بوده بازی‌های ما در جام حهانی چه بوده است؟ ما از نظر نیروی انسانی و استعداد جزو 5 کشور اول جهان هستیم. عزیزی خادم را هیچ کس اندازه من نمی‌شناسد، من در استقلال با او ارتباط داشتم و جلسات زیادی با هم برگزار کردیم. یک رئیس فدراسیون باید مترها را مشخص کند. اینکه بچه‌ها زحمت کشیدند و بحرین را بردند اتفاق خوبی است ولی باید ببینیم این کشور با کدام استان‌ ما قابل مقایسه است. ما از کی‌روش در جام جهانی انتقاد می‌کردیم که چه بازی‌هایی انجام دادیم. امیدواریم که تیم ملی با این نسل استثنایی که دارد به مرحله بعد و در نهایت به جام جهانی صعود کند، شایستگی‌اش را نشان دهد و برای اولین بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند.


وی ادامه داد: بازیکنان بسیار خوبی در داخل و همینطور لژیونرهای خوبی داریم. تیم ملی عراق هم نشان داده که صلابت گذشته را ندارد و نتایج خیلی خوبی نگرفته است. هر بازی شرایط خودش را دارد، مهم این است که وقتی داور سوت شروع بازی را می‌زند چه عملکردی  خواهیم داشت. یک اشتباه دروازه‌بان یا یک کارت قرمز می‌تواند نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد. واقعا از نظر بازیکن 3 بر صفر جلو هستیم ولی باید ببینیم در روز بازی می‌توانیم قدرت‌مان را دیکته کنیم، یا اینکه روز بازیکنان‌مان است یا نه. همه نوع مشکلات را داریم و فوتبال دلخوشی مردم است و امیدواریم آن چیزی که لیاقت‌مان است را به دست بیاوریم. خیلی بد است که این نسل بسوزد و امیدوارم تیم ملی را در جام جهانی ببینیم ولی متر و نگاه‌مان به تیم ملی باید عوض شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.