کد خبر: 1779592/56 زمان: 14:37   1400/06/22 بازدید: 62,214

بعد از تکرار گل مقابل عراق در بازی خنت

فرار علی قلی‌زاده از دو کارت قرمز مستقیم !(عکس)

علی قلی زاده در یک دیدار عجیب پس از گلزنی در دقایق ابتدایی،2 کارت زرد گرفت و اخراج شد اما خوش شانس بود که شارلوا برنده از زمین بازی خارج شد.

 

 

به گزارش "ورزش سه"، هفته هفتم رقابت ژوپیلر لیگ بلژیک روز گذشته برگزار شد که در یکی از این دیدارها، شارلوا در زمین خنت و در استادیوم قلامکو آره نا به مصاف میزبان خود رفت و به شکلی عجیب و دراماتیک با گل به خودی دقیقه 95 مدافع حریف، به پیروزی رسید.

 

در این بازی، علی قلی زاده وینگر ایران شارلوا شروع بسیار خوبی داشت. در دقیقه 5 و روی یک حرکت از سمت راست، جکسون هافبک پیش تاخته شارلوا توپ را دریافت کرد و گوشه محوطه جریمه توپ را به قلی زاده رساند. بازیکن ایرانی پس از یک استپ کوتاه، در موقعیت ایده آلی قرار گرفت و با ضربه ای فنی، کات دار و زیبا با پای چپ، توپ را به کنج دروازه سینان بولات فرستاد و گل نخست بازی را به ثمر رساند.

 

ضربه قلی زاده به حدی زیبا بود که تماشاگران حاضر در استادیوم را به وجد آورد. ضربات فنی و پای چپی که شگرد آرین روبن بازیکن سابق بایرن مونیخ بودند و وینگر ایرانی این گل بسیار زیبا را به ثمر رساند. گلی که قلی زاده به ثمر رساند، تا حدودی به گل او در دیدار هفته گذشته برابر عراق شباهت داشت. ضربه ای نرم و فنی، با پای چپ و با سری بالا که ظاهرا شگرد قلی زاده است.

 

شارلوا 7 دقیقه بعد به گل دوم نیز رسید ولی در دقیقه 35 گل نخست را دریافت کرد تا بازی 2 بر یک دنبال شود. اما وینگر ایرانی با اینکه بازی را خیلی خوب آغاز کرده بود، اما در فاصله چند دقیقه 2 کارت زرد عجیب و غریب دریافت کرد و از زمین بازی اخراج شد. البته او ابتدا به شکل عجیبی با میکل انگادئو برخورد داشت و حتی استوک های او ران مدافع خنت را نیز لمس کردند و قلی زاده خوش شانس بود که در این صحنه کارتی دریافت نکرد.

 

 

 

 

 

در دقیقه 38 بازی، پس از سرنگونی کاسترو مونتس هافبک خنت درون محوطه جریمه شارلوا، باعث شد تا داور مسابقه یک ضربه پنالتی به سود میزبان اعلام کند. تصمیمی که با اعتراض شدید بازیکنان شارلوا همراه شد و لوتار دی هوندت قاضی میدان یک کارت زرد بابت اعتراض های قلی زاده به او نشان داد. البته پس از بازبینی صحنه توسط VAR، داور از تصمیم خود برگشت و پنالتی خنت را لغو کرد. اما قلی زاده بابت اعتراضاتش، کارت زرد نخست را گرفت.

 

ادوارد استیل سرمربی شارلروا درخصوص این اخطار قلی زاده گفت: من از داور چهارم نیز پرسیدم که داور تصمیمش را عوض کرده پس نباید قلی زاده کارت می گرفت، اما در نهایت ما از این موضوع شکایت نخواهیم کرد.  قانون ما این است؛ فقط دو بازیکن هستند که با داور صحبت می کنند. کاپیتان های اول و دوم ما. بقیه حق صحبت با داور را ندارند. علی اشتباه کرد که به آنجا رفت و به تصمیم داور معترض شد. شما نباید به داور اعتراض کنید. هیچ دلیلی برای آن وجود ندارد باید منتظر تصمیم VAR باشید.

 

تنها 5 دقیقه پس از این کارت زرد بی موردی که قلی زاده گرفت، او در میانه میدان و درون زمین تیم خنت مرتکب خطای بدی شد. در حالیکه خنت برای زدن گل تساوی روی دروازه شارلوا خیمه زده بود، روی یک توپ برگشتی، کاسترو مونتس آخرین بازیکن در زمین تیمش بود که به دنبال توپ می دوید و قلی زاده نیز برای تصاحب توپ و تک به تک شدن با گلر خنت با بازیکن میزبان وارد یک چالش شد.

اما قلی زاده که پایش را برای تصاحب توپ برده بود، به شکل خطرناکی روی کاسترو مونتس مرتکب خطا شد. وینگر ایرانی پایش را روی مچ پای بازیکن خنت گذاشت و در میان اعتراض شدید بازیکنان میزبان، داور مسابقه کارت زرد دوم را به قلی زاده نشان داد و او را از زمین بازی اخراج کرد. نکته جالب اینکه کاسترو مونتس در دقیقه 38 به دلیل بزرگنمایی درون محوطه جریمه باعث شده بود که قلی زاده با اعتراض به داور کارت زرد اول را بگیرد و در ادامه نیز این بازیکن ایرانی با خطا روی همان فرد، از زمین بازی اخراج شد.

 

 

 

گل تماشایی قلی‌زاده به خنت که کپی گل هفته پیش او به عراق و شاید کمی زیباتر از آن بود. ضربه‌ای به سبک اندی بره‌مه ستاره سابق تیم ملی آلمان.

 

 

تکلی که روی پای مدافع حریف نشست تا قلی‌زاده با کارت زرد دوم اخراج شود. بازیکنان حریف عقیده داشتند او باید مستقیم کارت قرمز می‌گرفت.

 

در نیمه دوم شارلوا که بازی را با یک بازیکن کمتر ادامه می داد، در دقیقه 57 دروازه اش را باز شده دید و بازی تا دقیقه 95 با تساوی 2 – 2 دنبال می شد تا اینکه آندریاس اولسن بازیکن خنت در ثانیه های پایانی به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و شارلوایی که بیش از 50 دقیقه با یک یار کمتر به بازی ادامه داده بود، 3 امتیاز شیرین کسب کند و قلی زاده نیز خودش را بابت این اخراج سرزنش نکند.

شارلوا با این پیروزی 13 امتیازی شد و در حالی که با دو تیم یونیون سن ژیل و استاندارد لیژ هم امتیاز است، در رده چهارم جدول رده بندی ایستاده است. قلی زاده دیدار هفته بعد تیمش برابر کلوب بروژ صدرنشین را از دست داد و باید امیدوار باشد که از سوی کمیته انضباطی به دلیل این خطای شدید با محرومیت مواجه نشود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.