کد خبر : 1824416 | 25 اردیبهشت 1401 ساعت 11:22 | 2.6K بازدید | 0 دیدگاه

به فکر جدا شدن 3-4 نفر از جوانان و پیوستن به تیم ملی کشتی بزرگسالان هستیم

باوفا: بود و نبود روس‌ها فرقی برای ما نمی‌کند

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان امیدوار است که بعد از جهانی جوانان حداقل 3-4 جوان خود را از این تیم جدا کرده و به تیم ملی بزرگسالان اضافه شوند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، حمید باوفا درخصوص اتمام اردوی شاگردانش برای حضور در جام شاهد اظهار داشت: اردو روز سه‌شنبه تمام شد و جوانان قرار است در رشت کشتی بگیرند. در هر وزن 11-12 جوان کشتی می‌گیرند.

وی ادامه داد: ما تیم اول که منتخب قهرمانی کشور هستند، را کنار گذاشتیم، جز یک وزن که در رقابت‌های کشوری فینال برگزار نشد. تمام مدعیان اینجا کشتی می‌گیرند. از اینجا نفرات جدیدی به لیست اضافه می‌شوند، اگر شرایط‌شان خوب بود شاید حتی جایگزین نفر اول شوند.

درحالیکه تیم جوانان خرداد ماه مسابقات آسیایی را در بحرین و مرداد ماه جهانی را در بلغارستان در پیش دارد، سرمربی تیم ملی جوانان در مورد اینکه آیا دو تیم مجزا به آسیایی و جهانی اعزام خواهند شد، خاطرنشان کرد: احتمال دارد ترکیب آسیایی و جهانی خیلی فرق داشته باشد. حداقل به خاطر شرایط وزنی، کشتی‌گیرانی که نمی‌توانند در دو میدان سر وزن قانونی کشتی بگیرند، قطع به یقین باید جایگزین شوند.

وی ابراز امیدواری کرد: به دنبال این هستیم که بهترین عملکردمان در جهانی باشد و درنهایت نیز تمام سعی ما بر این است که از بدنه جوانان ما حداقل 3- 4 نفر جدا شده و به تیم ملی بزرگسالان اضافه شوند. دید محمد بنا هم همیشه به جوان‌ها مثبت بوده، بچه‌ها باید باانگیزه باشند و بدانند که طلای جوانان جهان می‌تواند پل قشنگی به سوی بزرگسالان باشد.

سرمربی تیم ملی کشتی جوانان فرنگی در خصوص اینکه نبود روس‌ها در جهانی امسال چقدر روی دیدگاه تیم و برنامه‌هایش تاثیر دارد، خاطرنشان کرد: این را به تک تک جوانان گفته‌ام. تفکر همه بچه‌های تیم باید به این شکل باشد که در هیچ میدان و مسابقه‌ای دنبال قرعه نباشیم و نیستند. دنبال این هستیم که نمایش قشنگی داشته باشند. به آنها گفتم ذهن‌تان را برای سخت‌ترین قرعه آماده کنید و قرار نیست دور اول به کشتی‌گیران لبنان و اردن بخوریم، قراراست قهرمان دنیا را ببریم تا قهرمان دنیا شویم. من حقیقتا می‌گویم که نبود روس‌ها نباید برای تیم ما فرق کند. این تیم جوانان 3-4 دوره قهرمان و نایب‌قهرمان دنیا بوده و در کورس قهرمانی است، الان هم هست و به هیچ عنوان فرقی نمی‌کند که روس‌ها باشند و یا نباشند. وقتی با بچه‌ها صحبت می‌کنم آنقدر تشنه پیروزی هستند که فقط به بردن حریف فکر می‌کنند و ملیت حریف برای‌شان تفاوتی ندارد.

دیدگاهها