کد خبر : 1829989 | 31 خرداد 1401 ساعت 09:44 | 3.1K بازدید | 0 دیدگاه

عدم برگزاری مسابقه انتخابی در 60 کیلوگرم کشتی فرنگی

با لغو مسابقه انتخابی وزن 60 کیلوگرم به نظر می‌رسد محمد بنا تصمیم دارد دو مهره مدعی این وزن را در دو وزن مختلف امتحان کند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، درحالیکه پیش از این اعلام شده بود همزمان با مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد، تکلیف ملی‌پوشان دو وزن 60 و 130 کیلوگرم کشتی فرنگی نیز مشخص خواهد شد، روز گذشته اعلام شد که در پی جلسه روز 29 خردادماه بین اعضای کادرفنی تیم ملی، آنها به این جمع‌بندی رسیده‌اند که در وزن 60کیلوگرم مسابقه انتخابی برگزار نشود.

این در حالی است که مهدی محسن‌نژاد قهرمان کشور و نفر دوم آسیا و علیرضا نجاتی نفر سوم جهان در سال 2019 و قهرمان جام تورلیخانوف قرار بود 19 تیر ماه برای کسب دوبنده تیم ملی در وزن 60 کیلوگرم رودرروی هم قرار بگیرند.

به نظر می‌رسد سرمربی تیم ملی باتوجه به اینکه میثم دلخانی به خاطر جراحی دست به احتمال فراوان حضور در مسابقات جهانی بلگراد را از دست داده، تصمیم دارد دو مهره مدعی وزن 60 کیلوگرم را در دو وزن جداگانه محک بزند.

محسن‌نژاد می‌تواند در 60 کیلوگرم ملی‌پوش محمد بنا باشد و علیرضا نجاتی که بعد از پیکارهای جهانی نورسلطان تصمیم به تغییر وزن گرفت و مدتی مدعی 63 کیلوگرم بود اما در جام تختی اسفند ماه دوباره بازگشت به وزن 60کیلوگرم داشت، را به جای میثم دلخانیِ قهرمان جهان به مسابقات جهانی ببرد.

البته داشته‌های محمد بنا صرفا محدود به این دو مهره نیست و او که شم بالای مربیگری خود را در ابتدای راه با انتخاب حمید سوریان قهرمان جوانان جهان در سال 2005 و کنار گذاشتن قهرمان جهان دیگری چون حسن رنگرز در تیم ملی بزرگسالان، نشان داده بود، باتوجه به انتخابِ پایان باز برای چرخه انتخابی‌اش، می‎تواند حتی از کشتی‌گیرانی که همین امسال قهرمان جوانان جهان می‌شوند در ترکیب تیمش در مسابقات جهانی پیش رو بهره ببرد.

رقابت‌های جهانی 2022 شهریور ماه امسال در بلگراد صربستان برگزار می‌شود.

دیدگاهها