کد خبر: 1410345/1 زمان: 21:48   1396/02/01 بازدید: 22,452

شگفتی موناکوی ٢٠١٧ تا کجا؟

هفت روز از آن انفجار سه شنبه شب دورتموند می گذشت و بازی به چهارشنبه شب موکول شد تا طولانی ترین شب اروپایی را نظاره گر باشیم.

 

به گزارش "ورزش سه"،دورتموند در وستفالن به لطف اشتباه بزرگ مدافعینش و داوری در خانه خود و همان دیوار های ترسناک به رنگ زرد شکست را پذیرفت.
انفجار سه شنبه را تلخ کرد و شکست دورتموند در خانه از هزاران انفجار تلخ تر محسوب می شد.


حال هفت روز از شکست غمگین کننده دورتموند می گذشت و حال شاهزاده نشین های موناکو با شعار همیشگی خود ( به یاری خداوند ) به استقبال دورتموند آمدند، همان استقبالی که از مردان گوآردیولا کرده بودند و سیتیزن ها را با کمال ناامیدی به خانه بدرقه کرده بودند.

 

 

 


ایا نوبت وداع دورتموند و مردان توخل در لیگ قهرمانان بود؟ یا کامبک رویایی زنبور ها در اتش گداخته لویی دوم !


بازی با پنج دقیقه تاخیر آغاز شد و  دورتموند اماده صدمین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا، آن ها در ۹۹ بازی قبلی خود ، ۴۹ برد کسب کرده بودند تا با برد در این بازی حساس ، نیمی از جدال های خود در اروپا را با برد پشت سر گذاشته باشند.


اما در همان دقایق ابتدایی طوفان شاهزاده نشین ها و مردان لوئنارد ژاردیم با گل دقیقه ۳ ستاره جوان خود امپابه بازی را با یک گل پیش افتادند.


دورتموند تا نیمی از امید صعود را از دست داده بود و می توان گفت با گل دقیقه ۱۷ فالکائو و برهم ریختن دوباره نظام تدافعی شاگردان توخل این شکاف تدافعی را متوجه شد.

 

 

 


دورتموند دو برصفر عقب افتاد و موناکو بهشتی برای توریست ها اما برای آن ها مانند سیتیزن ها جهنمی از اتش انگیزه شاگردان ژاردیم شده بود.

 

نیمه اول به پایان رسید و حال یک معجزه می توانست دورتموند را راهی مرحله بعدی قرار بدهد.


تیمی که از دوازده دیدار قبلی خود در اروپا در هشت بازی خود در بازی های بیرون از خانه دو گل یا نهایتا سه گل را به ثمر رسانده بود اما مقابل موناکو ناکامی بیش نبودند.


با شروع نیمه دوم و حرکت خوب دمبله دورتموند توانست به لطف گلزن محبوب خودشان رویس یکی از گل های خورده را جبران کنند، اما همان گل برای دورتموند و حذف آن ها باقی ماند.


بازی زیبا و بدون درگیری شدید که داور حتی کارت زردی از جیبش خارج نشد و بازی را اداره می کرد ، بازی تا حدودی پا به پای دنبال می شد ، و سرانجام در دقیقه ۸۱ ژرمان تیر خلاص را بر قلب دورتموندی ها زد و زهر زنبور ها را کشید.

 

 

 


حذف دورتموند و صعود موناکو به نیمه نهایی به این معناست شاید موناکو معجزه ای فراموش نشدنی را پدید بیاورد زیرا آن ها با نمایش خیره کننده خود در اروپا، بسیار ترسناک ظاهر شده اند.


موناکو با برتری نسبی خود بازی را با برتری به پایان رساند و از نُه شوت در چارچوب سه گل را به ثمر رساندند، در حالی که مردان توخل از هفت ضربه در قاب توری موناکو توانستند یک گل را به ثمر برسانند‌.

 

پایانی تلخ برای دورتموند ، و صعودی فراموش نشدنی از جنس شاهزاده نشین های جنوب فرانسه.


آیا این طوفان ادامه دار خواهد بود ؟ 

 

(به یاری خداوند) همان شعار محبوب ۳۵ هزار نفر جمعیت شهر موناکو...

 

نویسنده: ابوالفضل کریم آبادی

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
    برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
    برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.