کد خبر: 1309506/29 زمان: 15:10   1394/12/17 بازدید: 56,888

گزارش روز:

همه چالش های کریس رونالدو تا انتهای فصل

تا پیش از مصاف رئال و سلتاویگو، کریستیانو رونالدو زیر تیغ تیز انتقادات کارشناسان قرار داشت و حتی برخی بر این تصور بودند که او در فصل جاری قافیه را به رقبای خود باخته اما حالا ورق به سود او برگشته است.

به گزارش "ورزش سه"، رونالدو مردی خستگی ناپذیر در شکستن رکوردهای گوناگون است. او فصل را با دو هدف اولیه شروع کرد. اولی شکستن رکورد گلزنی رائول در لالیگا و دومی تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید. در هر دو چالش او باید رکورد رائول را جابجا می کرد و خیلی زود موفق به انجام این دو مهم شد.

رونالدو تا پیش از هفته دهم لالیگا هم توانست به رکورد 228 گل رائول در لالیگا برسد و هم توانست رکورد گلزنی او در تاریخ رئال که 323 گل بود را بشکند. همچنین رونالدو با 4 گلی که دو روز پیش وارد دروازه سلتا کرد، موفق شد رکورد 251 گل زارا در لالیگا را شکسته و حال او با 253 گل زده، پشت سر مسی 306 گله، نفر دوم برترین گلزنان تاریخ لالیگا قرار دارد؛ با این تفاوت که رونالدو برای شکستن رکورد زارا که تا سال گذشته رکورددار گلزنی بود، به 62 بازی کمتر از مسی نیاز داشت. 

دو سوم از فصل جاری را سپری کرده ایم و رونالدو در یک سوم پایانی هنوز 5 چالش فردی و تیمی مهم دیگر را پیش روی خود می بیند:

1- کسب سومین آقای گلی متوالی در لالیگا

 کسب سه آقای گلی متوالی، چیزی است که در 28 سال گذشته در لالیگا اتفاق نیفتاده است. رونالدو در دو فصل اخیر به ترتیب با 48 و 31 گل زده، موفق به کسب عنوان ال پیچیچی شده و پس از گذشت 28 هفته از لالیگا، با 27 گل زده بالاتر از سایر رقبای خود قرار دارد.
آخرین بار هوگو سانچز(ستاره مکزیکی سابق رئال) بود که سه فصل متوالی بین سال های 85 تا 88 موفق به کسب سه آقای گلی متوالی شده بود. البته رکورد در این زمینه در اختیار دی استفانوی فقید است که بین سال های 55 تا 59 برای چهار بار متوالی آقای گل اسپانیا شده بود. رونالدو تا همینجا نیز سه آقای گلی در ویترین افتخارات خود دارد.

2- کسب سه کفش طلای متوالی


رونالدو در دو فصل اخیر همچنین موفق شده دو بار متوالی کفش طلای اروپا را از آن خود کند. در مجموع او 4 کفش طلا را تصاحب کرده و در حال حاضر نیز با 27 گل زده و کسب 54 امتیاز در این زمینه پیشتاز است. پس از او سوارز با 26 گل زده و 52 امتیاز قرار دارد. دیگر رقبای رونالدو نیز هیگواین(ناپولی)، ژوناس(بنفیکا) و البته مسی هستند. اگر رونالدو بتواند امسال هم کفش طلا را از آن خود کند، به تنها بازیکنی تبدیل خواهد شد که سه بار متوالی این عنوان را کسب کرده است. او با تصاحب پنجمین کفش طلای خود در این زمینه هم رکورددار خواهد شد.

3- کسب رکورد در زدن 4 گل یا بیشتر در یک بازی


رونالدو با 4 گلی به که به سلتا زد، حالا در 6 بازی در لالیگا موفق به زدن 4 گل یا بیشتر شده که از این حیث موفق شد به رکورد سزار برسد و تنها دو بازی با رکورد تلمو زارا فاصله دارد. او با همین 4 گل موفق شد به رکورد 35 هت تریک در رقابت های فوتبال اسپانیا(لالیگا و کوپا دل ری) دست یافته و از مسی پیشی بگیرد.

4- دستیابی به رکورد گلزنی جدید در لیگ قهرمانان

رونالدو دو سال پیش موفق شد با ثبت 17 گل در لیگ قهرمانان، رکورد گلزنی مسی، فن نیستلروی و آلتافینو را بشکند. او در فصل جاری نیز تا بدینجا 12 گل در 7 بازی به ثمر رسانده که متوسط 1.7 گل در هر مسابقه است و با ادامه این روند و در صورت راهیابی رئال به فینال رقابت ها، او به رکورد 22 گل دست خواهد یافت که رکوردی خارق العاده است. او با زدن 11 گل در دور گروهی، از این حیث نیز رکورددار است.

5- کسب اوندسیما(یازدهمین قهرمانی رئال در اروپا)

رونالدو پس از شکست رئال مقابل اتلتیکو و افزایش فاصله با بارسلونا به 12 امتیاز، در مصاحبه ای اعتراف کرد که رئال دیگر شانسی برای قهرمانی در لالیگا ندارد و تمام تمرکز این تیم روی قهرمانی در چمپیونزلیگ خواهد بود. رونالدو دو فصل پیش موفق شد با رئال قهرمان اروپا شده و لادسیما را جشن بگیرد و حالا مهمترین هدف تیمی او قهرمانی در چمپیونزلیگ است که اگر چنین شود، رئال به یازدهمین قهرمانی خود در این رقابت ها دست خواهد یافت.
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.