حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1356805/41 زمان: 20:41   1395/06/20 بازدید: 24,338

فرار سپاهان از شکست با بازیکن مازاد

سپاهان 1 - پیکان 1؛ احمدی فقط یک‌بار کم آورد

دو تیم سپاهان و پیکان در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به تساوی یک بر یک دست یافتند.

به گزارش "ورزش‌سه"،  تیم فوتبال پیکان در نیمه اول بهتر از سپاهان بازی کرد و موفق شد در دقیقه 18 روی ضربه سیامک نعمتی به گل برسد. نیمه دوم را سپاهان بهتر آغاز کرد و حملات پیاپی را روی دروازه حریف تدارک دید تا در دقیقه 67 و روی شوت دیدنی پاپی به گل رسید. در ادامه پیکان در لاک دفاعی رفته بود و حملات سپاهانی‌ها هم نتوانست آن‌ها را به سمت پیروزی رهنمون سازد.

 


هفته پنجم لیگ شانزدهم، جمعه 20/06/95، ساعت 17:30، ورزشگاه فولادشهر
حسین زرگر – آرمان اسعدی – محمدرضا مدیرروستا – روح اله شریفی – ناظر: حیدر شکور

اخطار:

دقیقه ۱۹ - سیامک نعمتی از پیکان

دقیقه 53 - ماهان رحمانی از تیم پیکان

دقیقه 74 - رسول نویدکیا از سپاهان

دقیقه 82 - میلاد سرلک از سپاهان


 ترکیب تیم سپاهان:


لی اولیویرا، موسی کولیبالی، شجاع خلیل‌زاده، علی هلیچی(75 محرم نویدکیا)، احسان حاج صفی، رسول نویدکیا، میلاد سرلک، جلال علی محمدی، مهرداد محمدی، حسین فاضلی(62 حسین پاپی) و پدرو هنریکه(56 آرمین سهرابیان).
سرمربی: عبدا... ویسی


 ترکیب تیم پیکان:


رحمان احمدی، سیاوش یزدانی، امیر حسین صادقی، مهدی شیری، آرمان قاسمی، ماهان رحمانی، صادق بارانی، سیامک نعمتی(75 علی حمودی)، ابراهیمی (88 بهادر عبدی)، مرتضی آقاخان(69سجاد آشوری) و گادوین منشا.
سرمربی: مجید جلالی

 

شرح گل‌ها:

در دقیقه 18 پاس بیرون پای محمد صادق بارانی در پشت خط دفاعی به سیامک نعمتی رسید که از تله آفساید فرار کرده بود و این بازیکن با ضربه‌‌ای تمام کننده توپ را به گل تبدیل کرد.

دقیقه 67 در سمت چپ خط حمله سپاهان توپ به حسین پاپی رسید و این بازیکن با یک ضربه تماشایی و از پشت مخوطه جریمه توپ را به زاویه مخالف دروازه رحمان احمدی فرستاد تا سپاهان بازی را در خانه به تساوی بکشد.

 

شرح بازی:

دو تیم بازی را محتاطانه آغاز کردند و موقعیت‌های زیادی روی دروازه‌ها ایجاد نشد و بیشتر شاهد پاس‌های بلند بودیم. در ادامه تیم پیکان روی پاس زیبای بارانی موفق شد سیامک نعمتی را در موقعیت تک به تک با اولیویرا قرار دهد و این بازیکن هم با یک ضربه خوب دروازه اولیویرای نه چندان مطمئن باز کرد. در ادامه سپاهان تلاش می‌کرد تا به گل برسد اما دفاع فشرده سپاهان اجازه خلق موقعیت را به مهاجمین سپاهان نمی‌داد، حتی در یک صحنه و حرکت در عمق تیم پیکان می‌توانست گل دوم را هم به ثمر برساند که این اتفاق رخ نداد و دو تیم با همان نتیجه یک بر صفر به سود پیکان به رختکن رفتند. با شروع نیمه دوم سپاهانی ها بازی را تهاجمی آغاز کردند و حملات خوبی را هم از جناحین و به خصوص از سمت چپ روی دروازه تیم پیکان ایجاد کردند که روی یکی از همین حملات بود که حسین پاپی تعویضی طلایی ویسی با یک ضربه زیبا توپ را وارد دروازه رحمان احمدی کرد. البته قبل از این گل تیم پیکان در ضدحملات خطرناک نشان می‌داد و در چند صحنه پیکانی‌ها خطرناک ظاهر شدند. بعد از گل تساوی تیم سپاهان بازی هجومی خود را ادامه داد و موقعیت هایی را هم ایجاد کرد ولی در نهایت این حملات نتوانست باعث پیروزی شاگردان ویسی شود و سپاهان به کسب یک امتیاز از این دیدار بسنده کرد.

 

بهترین بازیکن:

رحمان احمدی در بازگشت به اصفهان توانست عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد و چند موقعیت خیلی خوب را از بازیکنان سپاهان به خصوص مهرداد محمدی گرفت تا مانع از بازشدن دروازه پیکان بیش از یک بار شود. رحمان احمدی روی توپ‌های ارسالی بدون اشتباه کار کرد و باعث پیکان با یک امتیاز فولادشهر را ترک کند.

 

 

اتفاق ویژه:

حسین پاپی در زمره آن دسته از بازیکنانی بود که در لیست مازاد ویسی قرار داشت و تنها او و محرم  نویدکیا بودند که از جمع قدیمی‌های سپاهان در این تیم ماندنی شدند. اما این بازیکن در ورود به میدان  و خیلی زودتر از آن‌چه ویسی فکر می‌کرد فرشته نجات او شد و با یک ضربه دقیق بازی را به تساوی کشاند.

 

دقایق حساس:

دقیقه 17: روی کرنر ارسالی سپاهانی توپ در پشت محوطه جریمه به موسی کولیبالی رسید و این بازیکن با یک ضربه زیبای والی توپ را به سمت دروازه شلیک کرد که توپ پس از برخورد به تیرک افقی راهی بیرون شد.

دقیقه 27: ارسال رسول نویدکیا از سمت راست خط دفاعی پیکان با ضربه سر شیرجه‌ای پدرو هنریکه همراه شد که رحمان احمدی با یک واکنش دیدنی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 40: پاس مورب مرتضی آقاجان بارانی را در موقعیتی خوب برای شوتزنی قرار داد که ضربه این بازیکن در حضور سه مدافع سپاهان از سمت چپ دروازه اولیویرا راهی بیرون شد.

دقیقه 45: ارسال احسان حاج‌صفی از سمت چپ به شکل خطرناکی عرض دروازه رحمان احمدی را طی کرد و پدرو هنریکه به این توپ نرسید.

دقیقه53: ضد حمله تیم پیکان از سمت چپ خط دفاعی سپاهان با پاس خوب ابوالفضل ابراهیمی همراه شد و بارانی توپ را به سمت دروازه شلیک کرد که واکنش خوب اولیویرا مانع از گلزنی محجدد پیکانی‌ها شد.

دقیقه56: روی کرنر ارسالی روی دروازه پیکان بازیکنان سپاهان در چند رفت و برگشت توپ را در دهانه دروازه به جلال علی محمدی رساندند و این بازیکن با یک ضربه آرام توپ را به سمت دروازه فرستاد که توپ به تیرک عمودی برخورد کرد و در برگشت بازیکنان پیکان تن به کرنر دادند.

دقیقه 60: پاس در عمق بازیکنان سپاهان مهرداد محمدی را در موقعیتی تک به تک با رحمان احمدی قرارداد که ضربه محمدی با خروج به موقع احمدی توسط این دروازه بان دفع شد.

دقیقه 62: دوباره سپاهانی ها روی یک حرکت از سمت چپ موقعیت خوبی را برای مهرداد محمدی فراهم کردند. ضربه محکم این بازیکن با واکنش عالی رحمان احمدی دروازه بان پیکان همراه شد تا باز هم سپاهانی ها در رسیدن به گل ناکام باشند.

دقیقه78: ارسال آرمین سهرابیان از سمت چپ در دهانه دروازه به علی محمدی رسید و این بازیکن در موقعیتی دشوار روی توپ تاثیرگذاشت ولی توپ از بالای دروازه رحمان احمدی به بیرون رفت.

 

در حاشیه:

* رحمان احمدی و علی حمودی، 2 بازیکن سابق سپاهان که در ابتدای فصل از سپاهان جدا شدند در ابتدای بازی به همراه ابولفضل ابراهیمی به سمت سپاهانی ها رفته و رخصت گرفتند.

* در این بازی بر خلاف بازیهای گذشته در غیاب محرم نویدکیا، احسان حاج‌صفی به جای رسول نویدکیا بازوبند را بر بازو بسته است..

* حسین فاضلی بازیکن جوان سپاهانی ها پس از پشت سرگذاشتن مصدومیت طولانی مدت برای اولین بار در ترکیب این تیم حضور دارد.

* پس از ورود محرم نویدکیا به میدان حاج صفی بازوبند کاپیتانی را در اختیار او گذاشت.

* علی حمودی در نیمه دوم وارد زمین شد. این بازیکن سابقه حضور در جمع سپاهانی‌ها را داشته است.

* بهادر عبدی در حالی آخرین تعویضی پیکان و مجید جلالی شد که در روز‌های گذشته به خاطر برخی مسائل از ترکیب تیم کنار گذاشته شده بود. حالا با این تعویض احتمالا مجید جلالی او را بخشیده و از بازی بعدی شاهد حضور او در ترکیب ثابت خواهیم بود.

* پس از تعویض شدن محرم نویدکیا با علی هلیچی احسان حاج‌صفی جایگزین علی هلیچی در سمت راست خط دفاعی شد و تا پایان بازی در نقش دفاع راست بازی می‌کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.