کد خبر : 1367675 | 04 آبان 1395 ساعت 23:07 | 8,639 بازدید | 0 دیدگاه

پیروزی آسان آرسنال در برابر ریدینگ

آرسنال موفق شد در دیداری راحت در خانه با 2 گل بر ریدینگ غلبه کرده و راه مرحله بعد شود.

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان ونگر قصد داشتند تا با پیروزی در این دیدار، روند بسیار خوب خود در هفته های گذشته را حفظ کنند. مطابق انتظار، آرسنال بازی را بهتر آغاز کرد و می توانست در دقیقه 7 به گل برسد اما ضربه لوکاس پرز توسط الحبسی، سنگربان ریدینگ دفع شد. بازی با برتری آرسنال در نیمه اول دنبال می شد و این تیم می توانست روی حرکات ایوبی و پرز به گل برسد که هر بار با سد سنگربان ریدینگ مواجه شدند.

 

در اواخر نیمه اول، حملات آرسنال روند خطرناک تری به خود گرفت و بالاخره در دقیقه 38 نفوذ چمبرلین از جناح راست و ضربه زیبا و زمینی او از زیر دستان الحبسی رد شد تا توپچی ها گل اول را به ثمر برسانند.  

 

 

 

 

در ادامه ریدینگ نیز چند بار قصد نزدیک شدن به دروازه آرسنال را داشت اما در نهایت نیمه اول با همان برتری 0-1 به پایان رسید.

 

با شروع نیمه دوم، دامنه حملات آرسنال ادامه یافت و این تیم می توانست در دقیقه 48 باز هم توسط چمبرلین به گل برسد که در آخرین لحظه مدافعان ریدینگ مانع شدند. یک دقیقه بعد، لوکاس پرز در گوشه محوطه جریمه صاحب موقعیت خوبی شد که باز هم سنگربان حریف مانع بیشتر شدن اختلاف شد. 

 

ریدینگ در اوسط نیمه دوم سعی کرد به دروازه آرسنال نزدیک شود و کمی جریان بازی را نیز در دست گرفت اما در خلق موقعیت ناتوان بود. جدی ترین خط این تیم روی ضربه ساموئل از درون محوطه جریمه به دست آمد که در دستان مارتینز آرام گرفت.

 

 

در دقیقه 70، جدی ترین موقعیت توپچی ها در نیمه دوم حاصل شد. ضربه چمبرلین روی یک موقعیت تک به تک با دفع سگربان ریدینگ همراه بود اما در برگشت توپ در برابر ایوبی در مقابل دروازه خالی قرار گرفت اما تعادل او به هم خورد و موقعیت از دست رفت.

 

دقایقی بعد، ضربه زیبای ایوبی با دفع سنگربان ریدینگ به کرنر رفت و روی همان کرنر و ضربه زیبای چمبرلین که در میانه راه به ایوبی نیز برخورد کرد، آرسنال گل دوم را نیز به ثمر رساند تا در آستانه صعود به مرحله بعد قرار بگیرد. در دقیقه 87 ریدینگ روی یک ضربه آزاد می توانست به گل برسد که مارتینز مانع آن شد. در ادامه نیز ریدینگ نتوانست موقعیتی روی دروازه توپچی ها ایجاد کند و شاگردان ونگر به مرحله بعد صعود کردند. 

دیدگاهها