کد خبر: 1379270/1 زمان: 08:06   1395/09/22 بازدید: 3,130

پروسه مدال‌آوری تیراندازی مثل کشتی نیست

سبقت‌الهی: انتظار نتیجه‌ای بهتر داشتم

ملی‌پوش تیراندازی ایران می‌گوید از نتیجه‌ای که در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرده راضی نیست.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، گلنوش سبقت‌الهی درباره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا، گفت: سطح مسابقات بالا بود چرا که چین با ترکیبی خوب بود. ترکیب چین در این دوره برای دست‌گرمی نبود و ورزشکار المپیکی این کشور هم در مسابقات حضور داشت که نشان می‌داد مسابقات تهران را جدی گرفته‌اند. برایم جالب بود که کنار آنها تیر می‌زدم.

 

وی در ادامه صحبت‌هایش در خصوص نتایج ملی‌پوشان، خاطرنشان کرد: کشوری که میزبانی می‌گیرد، چون همه امکانات از جمله سالن مسابقه را در اختیار دارد، قطعا انتظارات نیز از آنها بالا خواهد بود. با اینکه میزبان بودیم، اما فقط یک ماه قبل از این مسابقات اردو داشتیم. فدراسیون همیشه با کمبود بودجه مواجه بوده و نمی‌توانست 30 ورزشکار در تفنگ و 30 ورزشکار در تپانچه را یک جا به اردو ببرد.

 

ملی‌پوش تپانچه ایران که در مسابقات تهران به عنوان هفتمی رسید، درباره نتیجه‌اش، اظهار داشت: از نتیجه خودم راضی نیستم و می‌توانستم بهتر از این باشم. البته من برای چهارمین بار در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می‌کردم با این وجود انتظار داشتم بهتر از هفتمی نتیجه بگیرم. یک تیر بد باعث شد تا حذف شوم. فینال مسابقات تیراندازی یک مهارت و تاکتیک است.

 

سبقت‌الهی در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه ورزشکاران تفنگ از کمبود ساچمه گلایه داشتند، وضعیت در تپانچه به چه صورت است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه الان تفاوتی بین ورزشکاران تفنگ و تپانچه نیست و این مشکل برای ما هم بود. مشکلات و کمبودها وجود دارد، امیدوارم که به زودی حل شود چون ما بازی‌های آسیایی را پیش رو داریم که برای همه مهم است.

 

وی افزود: روند مدال‌آوری در تیراندازی طولانی مدت است و مانند کشتی و تکواندو نیست که با چند حرکت ورزشکار آماده شود. تیراندازی یک ورزش ذهنی است و نیاز به برنامه‌ریزی بلند مدت دارد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.