کد خبر : 1380704 | 27 آذر 1395 ساعت 18:48 | 178K بازدید | 0 دیدگاه

تقویت مدعی اول قهرمانی در دستور کار برانکو

نیم فصل هیجان انگیز در انتظار پرسپولیس

باخت قرمزها مقابل ذوب آهن در شرایطی رقم خورد که به نظر می رسید برانکو ایوانکوویچ نیمکت قدرتمندی برای تغییرات در این دیدار ندارد.

گزارش "ورزش سه"، از بین نیمکت نشین های پرسپولیس علی علیپور و احمد نوراللهی دو بازیکن قابل تکیه به شمار می آمدند که هر دو وارد میدان شدند. تعویض سوم هم ولادیمیر پریمیوف بود که قبلا نشان داده بازیکنی در حد و اندازه های تیم قهرمان لیگ نیست.


حالا پرسپولیس با نقطه ضعف هایی که در چند بازی دشوار لیگ آشکار شده است، قصد دارد با تقویت و آمادگی نیم فصل دوم را آغاز کند. آنها به طور واضح به یک مهاجم، یک یا دو مدافع، یک هافبک دفاعی(در صورت جدایی نوراللهی) و شاید یک مدافع چپ نیاز دارند. در حال حاضر گزینه هایی مثل سروش رفیعی و رحیم زهیوی به همراه یکی، دو بازیکن خارجی در ذهن مدیران و مربیان پرسپولیس چرخ می خورند تا زمان نقل و انتقالات فرا برسد.

 

پرسپولیس که از بین بازیکنان ابتدای فصل ساسان انصاری، گولچ و محمد آرام طبع را از دست داده و می دهد، در صورت جدایی دو بازیکن اوکراینی و احمد نوراللهی می تواند 6 بازیکن جدید به جمع خود اضافه کند. این در حالی است که گفته می شود منبع اصلی انتقالات نیم فصل، فروش محمد انصاری به لیگ چین خواهد بود که ممکن است مبلغی در حدود 4 میلیارد تومان را به خزانه پرسپولیس واریز کند که با این عدد آنها می توانند حضوری پرقدرت در پنجره نقل و انتقالات داشته باشند. البته فروش انصاری احتیاج به شجاعتی دارد که هنوز مدیران پرسپولیس نتوانستند آن را در خود پیدا کنند چراکه ممکن است انتقاداتی از سوی کانون های هواداری متوجه آنها شود. با این حال با در نظر گرفتن موضوع هزینه و فایده، پیشنهاد یک میلیون دلاری برای انصاری  می تواند مورد توجه قرار بگیرد و استراتژی تقویت پرسپولیس بر مبنای آن استوار شود.

 

برانکو ایوانکوویچ که به خوبی بازی های لیگ را دیده و البته از موقعیت منحصر به فرد تیمش آگاه است، قصد ندارد این فرصت مناسب را از دست بدهد. او گفته با سختگیری تمام تیم خود را تبدیل به مجموعه ای از بازیکنان ممتاز می کند. بازیکنانی که بتوانند در روزهای سخت پیش رو بار 3 جبهه باشگاهی، آسیایی و ملی را به دوش بکشند. بازیکنانی که از همان بازی اول تاثیر مثبت خود را نشان بدهند و رقابت را در مجموعه پرسپولیس بالا ببرند. البته به خاطر داشته باشیم خرید بازیکن در نیم فصل دشوارتر از همیشه است اما با توجه به جذابیت های حضور در پرسپولیس شاید خرید حداقل 3 چهره مدنظر دور از دسترس نباشد.

دیدگاهها