کد خبر : 1384039 | 11 دی 1395 ساعت 21:48 | 37.9K بازدید | 0 دیدگاه

پیروزی شیرین مرسی سایدی ها در آنفیلد

لیورپول 1 - 0 سیتی؛ هوی متال، سرود سال نو

در دیداری که سیتیزن ها حتی یک موقعیت گل هم نداشتند، لیورپول موفق شد با تک گل دقایق ابتدایی وینالدوم و ارائه نمایشی منسجم، از سد حریف گذر کند.

به گزارش "ورزش سه"، حساس ترین دیدار این هفته لیگ برتر در شرایطی آغاز شد که منچسترسیتی و لیورپول با توجه به پیروزی چلسی می دانستند که برای ماندن در کورس قهرمانی، به 3 امتیاز این مسابقه نیاز مبرمی دارند. بازی با برتری لیورپول آغاز شد و شاگردان کلوپ از همان ابتدای بازی به سمت دروازه سیتیزن ها حمله ور شدند.

 

در دقیقه 5، لیورپول موفق شد دروازه منچسترسیتی را باز کند. ارسال دیدنی آدام لالانا از سمت چپ با ضربه سر فوق العاده وینالدوم همراه بود تا لیورپول در همان ابتدای بازی از حریف نامدار خود پیش افتد.

 

 

 

 

 

در ادامه، منچسترسیتی تلاش کرد با مالکیت توپ، جریان بازی را به سود خود برگرداند اما در خلق موقعیت ناموفق بود. در دقیقه 27، سادیو مانه موقعیت خوبی را در پشت محوطه جریمه برای وینالدوم فراهم کرد اما ضربه زننده تک گل بازی به سمت آسمان رفت.

 

در اواسط نیمه اول، کار خطرناک مینیوله ممکن بود باعث به گل رسیدن آگوئرو و سیتیزن ها شود اما در نهایت سنگربان نامطمئن لیورپول توپ را دور کرد.

 

 

 

 

دو دقیقه بعد و روی پاس میلنر، فیرمینیو صاحب موقعیت شد اما ضربه والی او در اختیار کلودیو براوو قرار گرفت. در اواخر نیمه اول، داوید سیلوا موقعیت خوبی را برای کولاروف فراهم کرد اما ضربه او نیز راه به جایی نیافت تا نیمه اول بدون حتی یک شوت از منچسترسیتی درون چارچوب و با تنها ضربه لیورپول در چارچوب که منجر به گل شد، با برتری مرسی سایدی ها در آنفیلد به پایان برسد.

 

در ابتدای نیمه دوم، باز هم لیورپول بازی را هجومی آغاز کرد و کلاون می توانست در همان دقیقه 46 گلزنی کند اما ضربه این مدافع پیش تاخته با اختلاف به بیرون رفت.

 

 

 

 

در دقیقه 53، سرخیو آگوئرو در پشت محوطه لیورپول صاحب موقعیت شد اما ضربه زمینی او در اختیار مینیوله قرار گرفت. یک دقیقه بعد، سیلوا نفوذی دیدنی به سمت محوطه لیورپول داشت اما ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

در ادامه، شاگردان گواردیولا تلاش زیادی کردند تا به دروازه مینیوله نزدیک شوند و چند موقعیت نصفه و نیمه نیز ساختند اما در گلزنی ناموفق بودند. لیورپول نیز تلاش زیادی برای ارائه ضدحملات تند و تیز داشت اما در یک سوم دفاعی سیتی ناموفق بودند. در دقیقه 79، نفوذ همه جانبه بازیکنان من سیتی و ضربه دی بروین با عکس العمل مینیوله به کرنر رفت.

 

 

 

 

در دقایق باقیمانده، دفاع منسجم لیورپول و حفظ توپ آنها باعث شد تا سیتی باز هم در خلق موقعیت ناموفق باشد تا لیورپول در دیداری که حتی اجازه خلق یک موقعیت مهم نیز به حریف نداد، پیروزی شیرینی در آنفیلد به دست آورده و فاصله خود را با چلسی حفظ کند.

دیدگاهها