کد خبر: GbWaQ زمان: 11:40 1395/11/05   بازدید: 211236

توضیح کامرانی‌فر درباره جنجال کارت و فراموشی!

کمیته داوران مکالمه رادیویی را منتشر کند 

آیا احمد صالحی داور بازی پرسپولیس – گسترش فولاد دوبار به مسعود ابراهیم زاده کارت زرد نشان داده است و باید او را اخراج می کرده است؟

به گزارش "ورزش سه"، حسن کامرانی فر، رئیس دپارتمان داوری در این باره می گوید: «بلافاصله بعد از اتمام بازی بررسی خود را در این خصوص آغاز کردیم که آیا اخطار دقیقه 34 به بازیکن شماره 61 داده شده یا بازیکن شماره 5. داور چهارم که مسئول ثبت اتفاقات بازی است از داور وسط می پرسد که اخطار را به کدام بازیکن داده ای؟ داور وسط می گوید بازیکن شماره 5 به دلیل اعتراض به اعلام خطا به زبان فارسی. این مکالمه از سوی کمک های اول و دوم هم شنیده می شود و کمک های اول و دوم این مکالمه را تایید می کنند.»


وقتی به کامرانی فر تذکر می دهیم که در تصاویر تلویزیونی مشخص است که اخطار به ابراهیم زاده داده شده، او این طور پاسخ می دهد: «بعد از اینکه داور خطای بازیکن شماره 61 را اعلام می کند بازیکن شماره 5 با زبان فارسی به تصمیم احمد صالحی معترض می شود اما از آنجایی که بازیکن شماره 61 خطا می کند و تصاویر روی او زوم می شود این ذهنیت پیش می آید که داور به بازیکن شماره 61 اخطار داده است. در حالی که داور وسط می گوید به بازیکن شماره 5 اخطار داده است.»


رییس کمیته داوران در ادامه ادعاهای خود می گوید: «نکته دیگر هم این که وقتی داور چهارم که در سیستم رادیویی سوال خود را مطرح می کند تا اخطار را ثبت کند احمد صالحی می گوید به بازیکن شماره 5 اخطار داده ام به دلیل اعتراض به قضاوت. کمک های اول و دوم هم این صحبت ها را در سیستم رادیویی می شنوند و تایید کرده اند در آن صحنه احمد صالحی به بازیکن شماره 5 اخطار داد نه بازیکن شماره 61.»

 

کامرانی فر در پایان حرفهایش به ورزش سه گفت: «وقتی داور وسط و کمک هایش و هم چنین داور چهارم تایید می کنند اخطار آنها به بازیکن شماره 5 بوده نه 61 دلیلی وجود ندارد که اذعان کنیم داور اشتباه کرده. به خصوص که داور بعد از دادن اخطار شماره بازیکن را ثبت می کند و حتی اگر دادن لحظه اخطار دوم فراموش کند به بازیکن خاطی پیش تر هم کارت نشان داده با باز کردن برگه ثبت اخطار به راحتی متوجه می شود بازیکن خاطی باید اخراج شود. همان طور که اشاره کردم تصاویر تلویریونی بعد از خطای بازیکن شماره 61 روی او زوم می شوند و تصورها بر این است اخطار به بازیکن شماره 61 داده شده در حالی که نیت داور بازیکن شماره 5 بوده و حتی به صراحت می گوید بازیکن شماره 5 تیم گسترش فولاد که خارجی بوده به زبان فارسی به تصمیمش معترض شده است. همه چیز در این صحنه از نگاه داور محرز است و دلیلی وجود ندارد که بر این باور باشیم که او اشتباه کرده. وقتی داور می گوید به بازیکن شماره 5 که خارجی بوده و به زبان فارسی اعتراض کرده دیگر باقی حرفها بی معنی است.»


با این وصف کمیته داوران برای برائت از اتهامات می تواند  فایل صوتی مکالمات بین داوران را منتشر کند.