کد خبر: RvBQz زمان: 20:50 1395/11/06   بازدید: 89572

سوشا: پیش به سوی جام جهانی

سوشا مکانی به استرومگدست نروژ پیوست

سوشا مکانی، گلر سابق تیم پرسپولیس به تیم نروژی استرومگدست پیوست.

به گزارش"ورزش سه"، سوشا مکانی گلر 30 ساله تیم ملی که فصل قبل در تیم میوندالن نروژ بازی می کرد با تیم استرومگدست نروژ برای فصل بعد به توافق رسید و قراردادش با این تیم را نهایی کرد.

مکانی در صفحه شخصی خود بعد از امضای قرارداد نوشته است: «پیش به سوی جام جهانی، خوشحالم نتیجه سختی هایی که کشیدم را گرفتم و امروز فصل تازه ای در زندگی ورزشی من خواهد بود. تازه اول راه هستم و از شما همراهان همیشگی می خواهم مثل همیشه تنهایم نگذارید.»


استرومگدست هشتمین تیم سوشا مکانی است، او سابقه بازی در تیم های فجرسپاسی شیراز، استیل آذین، پرسپولیس تهران، فولاد خوزستان، نفت تهران، پاس همدان و میوندالن نروژ را دارد. سوشا همچنین 5 بازی ملی در کارنامه خود دارد که آخرین آن مربوط به آخرین بازی رسمی تیم ملی است که توانست در بازی برابر سوریه دروازه تیمش را بسته نگه دارد.

 


تیم استرومگدست فصل قبل در لیگ نروژ توانست رده هفتم را مال خود کند، این تیم با 12 برد، 8 تساوی و 10 باخت و 44 امتیاز و اختلاف تنها 3 امتیاز با صعود به لیگ اروپا به کارش در لیگ نروژ پایان داد.


تیم جدید نروژی سوشا باید در هفته اول به مصاف تیم هاگسوند در خانه خود برود. استرومگدست در سال های 1970 و 2013 سابقه قهرمانی در لیگ نروژ را دارد و جام حذفی این کشور را در سال های 1969، 1970، 1973،1991 و 2010 را برنده شده است، این تیم در سال های 2012 و 2015 به مقام دوم لیگ نروژ رسیده و سابقه حضور در لیگ اروپا  را دارد.


به جز سوشا مکانی، باسل جرادی از لبنان، انگبلوم از سوئد، سیووددوف از سوئد، فرانسیسکو جونیور از گینه و مارکوتاگباجومی از نیجریه دیگر خارجی های این تیم نروژی را تشکیل می دهند.


تور اوله اسکورلود، سرمربی 46 ساله این تیم است که سابقه سرمربیگری تیم ملی زیر 21 ساله نروژ را دارد و ورزشگاه خانگی این تیم 9 هزار نفری است.