کد خبر : 1396946 | 30 بهمن 1395 ساعت 17:24 | 105.7K بازدید | 0 دیدگاه

درس عبرت آبی ها از پرونده شیحی؛

توافق استقلال با 2+1 بازیکن خارجی

مسئولین باشگاه استقلال می گویند که تنها چهار پرونده در فیفا دارند که در این میان نیز دو بازیکن با آبی ها توافق کرده اند.

توافق استقلال با 2+1 بازیکن خارجی

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال در نشست خبری که روز شنبه برگزار شد در جمع خبرنگاران اعلام کرد که استقلال تهران بعد از پرسپولیس و تراکتورسازی در رتبه سوم تیم های پرونده دار در فیفا قرار داد. بنا بر اعلام اسدی، آبی پوشان هم اکنون 5 پرونده در فیفا دارند که هر کدام در شرایط مختلفی به سر می برد.


بنابر اعلام پندار توفیقی دبیر هیات مدیره باشگاه استقلال  اما این باشگاه چهار پرونده در فیفا دارد و بنابر اظهار نظر او، پرونده شیحی در فیفا بسته شده است. هلمکه، ردی، ساموئل و پئیچ چهار پرونده دیگری هستند که مسئولان استقلال رسیدگی به آنها را بعد از اتفاقی که در پرونده شیحی برای استقلال رخ داد، در دستور کار خود قرار دادند تا پیش از تکرار اتفاقی که برای شیحی رخ داد، آبی ها این پرونده ها را به پایان برسانند.


پرونده لیام ردی، دروازه بان پیشین استقلال با اعلام توفیقی بسته شده و آبی ها با این بازیکن در روزهای گذشته تسویه حساب کردند تا این پرونده اولین پرونده بسته شده آبی ها در فیفا باشد. هلمکه برزیلی دومین بازیکنی است که آبی ها پرونده او را طی 24 ساعت آینده با تسویه حساب نهایی، خواهند بست. با اعلام توفیقی این بازیکن نیز با آبی ها تسویه حساب خواهد کرد تا دومین پرونده استقلالی ها در فیفا نیز بسته شود.


پرونده سوم مربوط به ساموئل است که مبلغ بدهی آبی ها به او سنگین تر از این دو بازیکن است. باشگاه استقلال برای تسویه حساب با این بازیکن با او و مدیر برنامه هایش به توافق اولیه دست پیدا کرده و مقرر شده تا بدهی این بازیکن در چند قسط به او پرداخت شود تا به این ترتیب پرونده ساموئل نیز در مراحل پایانی خود باشد.


پرونده پئیچ اما برای آبی ها متفاوت از سایر پرونده ها به شمار می رود. استقلال با شکایت این بازیکن 30 روز مهلت دارد تا بدهی این مهاجم کروات را بپردازد یا در این مهلت با شکایت به دادگاه CAS نسبت به رای اعلام شده، اعتراض کند. توفیقی در رابطه این پرونده می گوید: با تلاش وکیل ایتالیایی باشگاه شکایتی درباره این پرونده تنظیم کرده و این شکایت را به دادگاه CAS ارائه می دهیم تا بتوانیم از حق استقلال دفاع کنیم.


به این ترتیب به نظر می رسد استقلال از پرونده شیحی درس عبرت گرفته تا دیگر اتفاقی مانند آنچه استقلال را در نیم فصل لیگ شانزدهم متضرر کرد، برای آبی های تهرانی رخ ندهد. آبی پوشان با واکنشی به موقع برای حل تمامی پرونده های خود اقدام کردند و اگر بتوانند تعهدات ساموئل و پئیچ را نیز در زمان مناسب پرداخت کنند، مشکل بزرگی را از سر راه این تیم برداشته اند.

دیدگاهها