کد خبر : 1428011 | 27 تیر 1396 ساعت 14:27 | 150.3K بازدید | 1 دیدگاه

اعلام نظر رسمی – پرسپولیس کنار کشید

دربی 85 سه ماه به تعویق افتاد

با اعلام نظر رسمی مدیر باشگاه پرسپولیس دربی آلمان را باید لغو شده دانست.

دربی 85 سه ماه به تعویق افتاد

به گزارش "ورزش‌سه"، پس از نامه اسپانسر دو باشگاه سرخابی مبنی بر اعلام نظر صریح مدیران استقلال و پرسپولیس در برگزاری دربی در آلمان علی اکبر طاهری که دیروز با شیرازی نشستی برگزار کرده بود، در گفت و گو با سایت باشگاه بدون اشاره به دربی از آمادگی پرسپولیس برای دیدار سوپرجام در روز جمعه آینده صحبت کرد.


باتوجه به این صحبت ها و حرف های متعاقب برانکو پرسپولیس عملا از دربی کنار کشیده است. این مسابقه ای بود که اسپانسر باشگاه قصد داشت با برگزاری آن به دو باشگاه سرخ و آبی مبلغی برساند اما حاشیه ها و مداخلات و مشکلات پیش بینی نشده آن را به لغو نزدیک کرد و در نهایت پرسپولیس به عنوان یک پای این بازی از داستان کنار کشیده است. 


با این وصف دربی 85 به جای برگزاری در روز سی و یکم تیر، با 3 ماه تاخیر در لیگ برتر و در قالب یک مسابقه رسمی در اواخر مهر برگزار خواهد شد. پیش از این در قرعه لیگ هفدهم مشخص شده بود تیم های استقلال و پرسپولیس در هفته دهم به دیدار یکدیگر خواهند رفت. 


رقابت های دوره هفدهم لیگ برتر در تاریخ 5 مرداد آغاز خواهد شد و تیم ها پس از 3 هفته حضور در مسابقات، اولین تعطیلی خود را در اول شهریورماه پشت سر خواهند گذاشت و اولین اردوی تیم ملی ایران در این تاریخ به مدت دو هفته برگزار خواهد شد. پس از برگزاری این اردو و برگزاری بازی های مقدماتی جام جهانی، لیگ روال خود را پیگیری خواهد کرد و مجددا 3 هفته بعد و در تاریخ 5 مهر تیم ملی اردوی مجددی در راه آماده سازی در جام جهانی روسیه خواهد داشت. 


این اردو نیز دو هفته به طول خواهد انجامید و پس از آن تیم ها ادامه مسابقات را پیگیری خواهند کرد. در این راستا و طبق برنامه ی احتمالی دربی پایتخت در هفته دهم روز جمعه 28 مهرماه برگزار خواهد شد. اما در صورتی که پرسپولیس بتواند در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کند، دیدار برگشت این تیم در این مرحله روز 25 مهر برگزار خواهد شد و به احتمال فراوان ، دربی به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.


حضور پرسپولیس در مراحل بالای رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، اردوهای پر تعداد تیم ملی و همچنین برگزاری جام جهانی در سال آینده برنامه سنگین و پیچیده ای را برای لیگ هفدهم فوتبال ایران به وجود آورده است.

دیدگاه‌ها