کد خبر: 1525091/35 زمان: 10:05   1397/02/30 بازدید: 38,223

تریم از پیشنهاد 5 میلیون یورویی تا قهرمانی ترکیه

تاج گذاری گزینه هدایت استقلال در استانبول

مرد سرشناس فوتبال ترکیه چند ماه بعد از این که به عنوان گزینه اصلی هدایت استقلال معرفی شد در استانبول تاج گذاری باشکوهی به عنوان قهرمان ترکیه برگزار کرد.

به گزارش "ورزش سه"، هنوز امضای استعفانامه علیرضا منصوریان از هدایت استقلال خشک نشده بود که سران باشگاه تهرانی مدعی شدند گزینه اول آنها برای جانشینی این مربی کسی نیست جز فاتح تریم سرمربی مشهور ترکیه ای که به دلیل قطع همکاری با فدراسیون فوتبال این کشور خانه نشین بود.

 

گزینه ای جذاب و دهان پرکن برای طرفداران خشمگین و ناراضی استقلال که فشارها از روی دوش مدیران باشگاه استقلال را به صورت کامل برمی داشت تا آنها با فراق بال به دنبال ترمیم تیم برای فرار از بحران های خودساخته باشند. مذاکرات با فاتح تریم و اخبار پیرامون حضور احتمالی این مربی سرشناس نزدیک به دو هفته به خبر اول اطراف اردوی استقلال تبدیل شد به خصوص بعد از این که تریم برای نشستن روی نیمکت رهبری آبی ها مبلغی در حدود 5 میلیون یورو در سال خواست.

 

این خواسته که از توان مالی باشگاه خارج بود باعث شد تا تمام رسانه های ترکیه پرونده کوچ احتمالی فاتح تریم به یکی از پرطرفدارترین باشگاه های ایران و آسیا را مختومه اعلام کنند. اتفاقی که حتی مصطفی دنیزلی سرمربی سابق پاس و پرسپولیس را نیز به واکنش واداشت تا جایی که این مربی و کارشناس شبکه ان تی وی اسپورت ترکیه از اشتباه بزرگ سران استقلال برای عدم همکاری با فاتح تریم انتقاد کرد.

 

فاتح تریم چند هفته بعد از این جنجال های نافرجام پیرامون کوچ احتمالی اش به ایران قرارداد خود با فدراسیون فوتبال ترکیه را فسخ کرد، قراردادی که بعد از قطع همکاری یک طرفه از سوی سران فدراسیون همچنان پابرجا بود تا تریم سالیانه دو و نیم میلیون یورو دریافتی داشته باشد. با این فسخ قرارداد زمینه برای نشستن این مربی صاحب نام و پرافتخار روی نیمکت گالاتاسرای فراهم شد تا او بعد از چند ماه تیم بحران زده محبوب استانبول را بالاتر از سایر تیم های مشهور این شهر همچون فنرباغچه و بشیکتاش به عنوان قهرمانی ترکیه برساند تا دوباره طعم بازی در لیگ قهرمانان اروپا را بچشد.

 

گزینه استقلالی ها در حالی مراسم تاج گذاری خود در ورزشگاه بزرگ و ترسناک علی سامین استانبول را برگزار کرد که با این قهرمانی رکورد خارق العاده ای از خود روی نیمکت این تیم محبوب ترکیه به جا گذاشت آن هم کسب 14 جام مختلف با گالاتاسرای در رقابت های داخلی و اروپایی که رکوردی خارق العاده و تکرار نشدنی محسوب می شود.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.