کد خبر: 1525213/1 زمان: 18:40   1397/02/30 بازدید: 13,870

ششگلانی: زنوزی امتحان پس داده و مورد تایید است

تراکتورسازی تیم کوچکی نیست که برایش تصمیمات آنی اتخاذ شود، این تیم همانند استقلال و پرسپولیس بایستی با حساسیت بالا در موردش تصمیم گیری شود.

به گزارش "ورزش سه" جواد ششگلانی، رئیس هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی که جزو منتقدین شیوه فعلی واگذاری این باشگاه است، در مورد دلایل این مخالفت صحبت کرد:

 

نوع واگذاری تراکتورسازی درست نیست!

 

“در ابتدا یک سوال بزرگ وجود دارد و آن، مطرح شدن باشگاه تراکتورسازی به عنوان تنها باشگاه در بین باشگاه های لیگ برتری است که تصمیم به خصوصی سازی آن گرفته شده است. از نظر ما و بر اساس قوانین واگذاری این نوع واگذاری باشگاه تراکتورسازی درست نیست. شرایط واگذاری این باشگاه به هیچ عنوان اعلام نشده است. حداقل برای هیات فوتبال استان این جای سوال وجود دارد که چرا هیچ گونه شفاف سازی در مورد جزئیات این مزایده ارائه نشده است. اگر صاحب و مالک باشگاه تراکتورسازی نمی توانست از نظر مالی باشگاه را اداره کند و قصد فروش آن را داشت بهتر بود با انجام یک مطالعه اساسی و برگزاری جلسه و انجام مشورت تصمیم به واگذاری آن می گرفت.”

 

دود این اتلاف زمان به چشم تیم خواهد رفت

 

“بنده شخصا از مسئولان کارخانه تراکتورسازی در مورد این ابهامات سوال کردم که آنها مرا به بخش حقوقی کارخانه سوق دادند. بخش حقوقی کارخانه نیز اعلام کرد کرد کارخانه تراکتورسازی بخش خصوصی محسوب می شود و این گونه مزایده را می تواند انجام دهد. البته با وجود این اظهارت بنده تا کنون در بخش خصوصی نیز چنین مزایده ای ندیده بودم. اگر به عقیده مسئولان کارخانه، تراکتورسازی خصوصی بوده دیگر نیاز به برگزاری چنین مزایده پر ابهامی نبود و آنها می توانستند با شخص یا ارگان مورد نظر خود سر میز مذاکره نشسته و فرایند مذاکره را انجام دهند. این گونه هم در زمان صرفه جویی می شد و نه ابهامات فعلی به وجود می آمد. در کنار پول، مقوله زمان برای بستن یک تیم قدرتمند بسیار اهمیت دارد و کارخانه تراکتورسازی با چنین مزایده عملا زمان را از هدر داده و این در حالی است که اکثر تیم های مدعی در لیگ برتر تکلیف خود را مشخص کرده و در حال بستن تیم خود هستند. تراکتورسازی در شرایط فعلی با سرپرست اداره می شود و نه مدیرعامل دارد و نه تکلیف کادر فنی سال آینده اش مشخص است و بحث واگذاری آن هنوز در حال طی پروسه ای زمان بر است که دود آن به چشم تیم خواهد رفت.”

 

بهتر بود نظر مسئولین استان را هم جویا می شدند

 

“بنده نه با فرد خاصی مشکل دارم و نه با بخش حقوقی باشگاه تراکتورسازی مشکل دارم. از نظر من این واگذاری به شکلی بهتر و با برگزاری یک جلسه هم اندیشی می توانست انجام گرفته و در مسیری درست پیش برود. تراکتورسازی به عنوان بخش خصوصی این آزادی عمل را دارد که مالکیت باشگاه را به هر کس که تمایل دارد واگذار کند. اگر نظر مسئولان تراکتورسازی روی شخص خاصی بود می توانستند مستقیما با او وارد مذاکره شده و در کنار نظرات مسئولین ورزش استان را نیز جویا شوند. تصمیم گیرنده این موضوع ما نیستیم ولی بهتر بود چنین کاری انجام می شد چرا که هر اشتباهی در این مقوله که باعث از بین رفتن تراکتورسازی شود، یک فاجعه بزرگ خواهد بود. ما به صورت فوتبالی به موضوع نگاه می کنیم و جدل و بحث خاصی نداریم.

 

مخالف خصوصی سازی نیستیم/ زنوزی امتحان پس داده و مورد تایید است

 

“اولا ما مخالف خصوصی سازی نیستیم ولی عقیده داریم خصوصی سازی باشگاه تراکتورسازی اصولی نبود. آقای زنوزی فردی امتحان پس داده در فوتبال ایران هستند که همه هم ایشان را نایید می کنند. ایشان به دور از تنش و با آرامش در سال های اخیر از پس مالکیت باشگاه گسترش فولاد و از سال گذشته نیز ماشین سازی برآمده و جزو معدود نمونه های موفق خصوصی سازی در ورزش ایران به شمار می روند. تراکتورسازی تیم کوچکی نیست که برایش تصمیمات آنی اتخاذ شود، این تیم همانند استقلال و پرسپولیس بایستی با حساسیت بالا در موردش تصمیم گیری انجام شود. این که یک شبه چنین انتقالی صورت بگیرد به هیچ عنوان پذیرفته و به نفع استان نیست. به نظر من با دعوت از آقای زنوزی و واگذاری تیم به ایشان دیگر نیاز به برگزاری چنین مزایده این نبود که پر ابهام و جای سوال است.”

 

تکلیف بازیکنان سرباز چه می شود؟

 

“اعلام چنین مواضعی از سوی هیات فوتبال از باب نگرانی هوادارانی است که شرایط باشگاه در سال های اخیر آنها را رنجانده است. خروج تراکتورسازی از سپاه تصمیم یک عده بود که به نظر من این نیز درست نبود. حال مشخص نیست پس از این اتفاق تکلیف آن بازیکنان سربازی که برای فصل آینده در تراکتورسازی حضور داشته و قرارداد دارند چه می شود. اگر به صورت فوتبالی به قضیه نگاه کنیم چنین مشکلاتی وجود دارد که متاسفانه به آن هیچ توجهی نمی شود.”

 

باید تکلیف شفق را مشخص کنند


"ایشان مدارکی ارائه کرده و ادعا دارند که مالک باشگاه هستند. مراجع ذی ربط بایستی پیش از هر کاری این موضوع را حل و فصل نمایند که آیا خواسته ایشان درست است که اگر درست باشد باید پیش از واگذاری تدابیر لازم در موردش انجام شود."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.