کد خبر: 1530376/47 زمان: 18:22   1397/03/24 بازدید: 7,060

عربستان به دنبال دهمین گل در جام جهانی

تیم ملی عربستان در 4 تجربه قبلی جام جهانی تنها 9 گل به ثمر رسانده و در بازی مقابل روسیه به دنبال دهمین گل است.

به گزارش "ورزش سه"، سعودی ها پس از 4 حضور پیاپی از سال 94 تا 2006، غیبتی دوازده ساله در این مسابقات داشتند اما سال گذشته در مرحله مقدماتی بالاتر از تیم های مدعی استرالیا و امارات قرار گرفتند و راهی جام جهانی شدند.

 

شاهین‌های سبز، در 4 دوره ای که به جام جهانی راه یافتند، نتایج خیلی خوبی کسب نکردند و بهترین عملکردشان در جام 94 آمریکا رقم خورد. جایی که توانستند از سد بلژیک و مراکش بگذرند و به مرحله بعدی برسند. البته در یک هشتم نهایی، سوئد با نتیجه 3-1 عربستان را مغلوب کرد تا نماینده سبزپوش آسیا با 5 گل زده و 6 گل خورده، ایالت متحده را ترک کند.

 

4 سال بعد، سعودی ها تنها یک امتیاز از فرانسه کسب کردند. دو شکست برابر دانمارک و فرانسه با یک تساوی مقابل آفریقای جنوبی همراه شد تا عربستانی ها خیلی زود به کشور بازگردند. آن ها در این جام یک گل بیشتر از 94 خوردند و سه گل کمتر زدند.

 

اما بدترین نتایج در 2002 سراغ فرزندان صحرا آمد. خوردن 12 گل در سه مسابقه و متحمل شدن سه شکست، تصویری تلخ از جام کره و ژاپن را برای عربستان رقم زد. این تیم در برابر آلمان 8 گل خورد تا یکی از سنگین ترین شکست ها را تجربه کند.

 

در آخرین دوره پیش از غیبت طولانی مدت، بار دیگر نتایج ضعیف سراغ نماینده آسیا آمد و آن ها تنها یک امتیاز به دست آوردند. در 2006 تیم ملی عربستان در آلیانز آرنا یک امتیاز از تونس گرفت، 4 گل از اوکراین خورد و در نهایت، به نتیجه آبرومندانه 1-0 مقابل اسپانیا رسید.

 

اکنون شاید خوان پیزی تلاش می کنند دهمین گل ادوار جام جهانی شان را مقابل میزبان جام جهانی و در بازی افتتاحیه به ثمر برسانند و در این راه به ساق های محمد شهلاوی بیش از هرکس دیگری امیدوارند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.