کد خبر : 1543513 | 14 مرداد 1397 ساعت 15:57 | 40.5K بازدید | 0 دیدگاه

داستان قهرمان‌های ایران و قطر؛

پرسپولیس مانع از تاریخ‌سازی الدحیل می‌شود؟

الدحیل 8 پیروزی پیاپی را در لیگ قهرمانان به ثبت رسانده و با یک پیروزی دیگر، به رکورد اولسان هیوندای خواهد رسید.

پرسپولیس مانع از تاریخ‌سازی الدحیل می‌شود؟

به گزارش "ورزش سه"، مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ماه آینده برگزار خواهد شد و سرخابی های ایران، به مصاف دو تیم قدرتمند قطری می روند. در این بین، جدال تیم های پرسپولیس و الدحیل به عنوان دو قهرمان لیگ های ایران و قطر بسیار مورد توجه است و مجله ماهانه کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز به شکلی ویژه این بازی را پوشش داده است.

 

در این گزارش درباره تیم پرسپولیس نوشته شده: «طرفداران پرسپولیس برای دومین دوره متوالی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ظاهر می شوند. لیگ قهرمانان برای قهرمان لیگ برتر ایران با 2 گل علی علیپور در جریان پیروزی 3-0 مقابل نسف قارشی آغاز شد. پس از آن سرخ ها شکست 3-1 مقابل السد را تجربه کردند اما توانستند الوصل را دبل کنند. تساوی برابر نسف و برد السد سبب شد تا پرسپولیس به عنوان سرگروه راهی مرحله بعد شود.

 

پرسپولیس با الجزیره امارات تیم دوم گروه A روبرو شد و در اولین بازی، با نتیجه 3-2 به این تیم باخت. در بازگشت به استادیوم آزادی، تا آخرین دقیقه نتیجه 1-1 روی اسکوربورد نقش بسته بود اما کاپیتان سیدجلال حسینی گلزنی کرد تا پرسپولیس با گل زده در خانه حریف راهی مرحله بعدی شود.

 

آن ها بهترین گلزنشان مهدی طارمی را در اختیار ندارند اما بدون گلزنی او، آمار بهتری را در خط حمله به ثبت رسانده اند.»

 

گزارش با توضیحی راجع به تیم الدحیل دنبال می شود:« ظهور الدحیل به عنوان تیمی قدرتمند، یکی از داستان های فصل گذشته بود. شاگردان بالماضی با پیروزی در هر 8 دیدار به یک چهارم رسیدند. شروع کار با پیروزی 3-1 برابر ذوب آهن بود، الدحیلی ها دوبار توسط بوضیاف به گل رسیدند و سپس یوسف مساکنی کار را به پایان رساند. این تیم قطری الوحده را با دبل العربی و تک گل بوضیاف شکست داد و در دور برگشت نیز هر سه تیم را مغلوب کرد.

 

در مرحله یک هشتم نهایی، العین نتوانست مقاومت زیادی برابر الدحیل انجام دهد. شکست 4-2 در امارات و باخت 4-1 در قطر ماحصل کار العینی ها در مصاف با الدحیل بود. الدحیل تاکنون 8 پیروزی پیاپی را تجربه کرده و با رکورد تاریخی اولسان هیوندای تنها یک برد فاصله دارد.»

 

در انتهای گزارش مربوط به هر دو تیم، مربیان نیز بررسی شده اند. الدحیل که با جمال بالماضی تا یک چهارم پیش آمد اما حالا نبیل معلول را روی نیمکت می بیند و پرسپولیس هم که برای چهارمین سال پیاپی با برانکو ایوانکوویچ کروات گام به میادین می گذارد.

دیدگاه‌ها