حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1556220/43 زمان: 14:03   1397/07/02 بازدید: 7,497

بازی بسته تیم‌های بزرگ را هم زمین‌گیر می‌کند

جلالی: مسایل غیرفوتبالی ورزشگاه را شعله‌ور کرد

پیکان در هفته هفتم و در یک بازی دشوار در آبادان توانست با شکست صنعت نفت سه امتیاز با ارزش را به دست بیاورد.

به گزارش" ورزش سه" مجید جلالی در هفته هفتم رقابت های لیگ برتر همراه با پیکان به آبادان رفت و در حالی که این تیم تا دقیقه نود با نتیجه دو بر یک از حریفش پیش بود بازی نیمه کاره تمام شد.

 

پیکان با کسب این برد در هفته هفتم 12 امتیازی شد و  امیدوار است با کسب امتیاز در هفته های آینده و با توجه به بازی تیم های صدرجدولی در هفته هشتم حتی به رتبه های بالاتر هم برسد.

 

مجید جلالی سرمربی پیکان درباره بازی با صنعت نفت گفت:« بازی خوبی بود و ما بازی را خیلی خوب شروع کردیم. در یک ربع اول می توانستیم از سه موقعیت خوبی که داشتیم به گل های بیشتری هم برسیم اما تنها یکی از آن ها را تبدیل به گل کردیم. از دقیقه 15 به بعد اما به خاطر گرمای هوا و فشاری که بچه های ما در 15 دقیقه ابتدایی آورده بودند صنعت نفت توانست مارا تحت فشار بگذارد. با این حال بعد از کولینگ برک که در دقیقه 30 بود ما بازهم بازی را گرفتیم و برتر از حریف بودیم. موقعیت های زیادی هم داشتیم و روی هم رفته شایسته کسب سه امتیاز بودیم.»


او درباره گلی که فراز امامعلی به ثمررساند و داور آن را مردود اعلام کرد هم گفت:« به نظر من گل فراز امامعلی کاملا سالم بود و نمی دانم چه شد که داور آن را مردود اعلام کرد.» او همچنین درباره صنعت نفت گفت:« به نظرم صنعت نفتی ها خوب بازی کردند هرچند مشکلاتی در بخش دفاعی دارند و ما هم روی نقاط ضعف این تیم تمرکز کردیم. در مجموع بازی با کیفیتی بود و جای تاسف دارد که در پایان بازی این اتفاق افتاد.»


پیکان در هفته اخیر تغییر روش داده و در حالیکه در ابتدای فصل با روش 1-3-2-4 بازی می کرد در بازی های اخیر 2-4-4 و با حضور بازیکنان تهاجمی بیشتری بازی کرده است. جلالی در این رابطه هم گفت:« ما این دو شکل بازی را تمرین کرده بودیم. همانطور که قبلا هم گفته بودم ما به خاطر بازی های سخت سه هفته اول بیشتر روی کارهای دفاعی متمرکز بودیم. سه بازی اول ما بازی های سنگینی بود اما در بازی چهارم دیدیم که کمبودهایی در بخش حمله داریم و یک ماهی طول کشید تا توانستیم این مشکل را حل کنیم.» جلالی افزود:« اگر بخواهم در یک جمله تیممان را تعریف کنم باید بگویم که بزرگترین نقطه قوت ما این است که نقاط ضعفمان را خودمان پیدا می کنیم.»

 


بازیکنان خوبمان را آخر فصل می برند


مجید جلالی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا پیکان مقابل تیم های بزرگتر بازی بهتری ارائه می دهد تا تیم های کوچکتر هم گفت:« به این خاطر است که تیم های بزرگ مقابل ما بازتر بازی می کنند. وقتی تیمی بسته بازی می کند نیاز به پارامترهای خاصی دارید و این روش می تواند بهترین تیم های دنیا را هم زمین گیر کند. ضمن این که پارامترهای ما در بخش حمله خیلی زیاد و متنوع نبوده و محدود است و به همین خاطر وقتی حریفان بسته و فشرده بازی می کنند کارمان سخت می شود.»


یکی از مسایلی که در تیم پیکان امسال نمود پیدا کرده پیشرفت برخی بازیکنانی است که در یکی دو فصل گذشته از شرایط آرمانی دور شده بودند و حالا با پیکان در وضعیت بسیار خوب و آمادگی بالایی هستند. بازیکنانی مثل مهدی مومنی، شاهین ثاقبی، سامان نریمان جهان و حتی مگنو باتیستا که در هفته های اخیر از بهترین های پیکان و حتی لیگ برتر بوده اند. جلالی در این رابطه گفت:« اولین دلیلش این است که امسال بازیکنان خیلی خوب و با انگیزه ای داریم که می خواهند در بهترین فرم خودشان باشند و پیشرفت کنند. ضمن این که وقتی قرار است تیم خوبی داشته باشیم باید قبل از آن تمهیداتی داشته باشیم و مهره هایی را که داریم به کیفیت بهتر و بالاتری برسند. ما ساعت ها روی بازیکنانمان کار می کنیم و شاید جالب باشد اما حتی شده سه ، چهار ساعت فقط درباره شرایط یک بازیکن بحث و تبادل نظر می کنیم. ما در این چند سال بازیکنان خیلی خوب و با کیفیتی داشته ایم که البته فصل که تمام می شوند آن ها را می برند اما موضوع مهم این است که ما به مسئولیتمان عمل کنیم.»او اضافه کرد:« در حال حاضر ما یک گروهی از بازیکنان جوان را داریم که مترصد بازی هستند و اگر فرصت پیدا کنند قطعا می توانند توانایی هایشان را نشان بدهند.»

 


سپیدرود را آنالیز کرده ایم


سرمربی پیکان در ادامه درباره بازی هفته آینده تیمش برابر سپیدرود گفت:« ما بازی این تیم برابر پرسپولیس را به دقت دیدیم. آن ها مقابل پرسپولیس نشان دادند که تیم منسجم تری نسبت به شروع لیگ دارند اما ما امیدواریم که بتوانیم در هفته هشتم به سه امتیاز بازی خانگی برسیم.»

 

او که یکی از حامیان جدی رشد و توجه مربیان داخلی است و زمانی رئیس کانون مربیان بود درباره حضور علی کریمی روی نیمکت سپیدرود و سرمربیگری او گفت:« فیفا نظر خاصی درباره مربیانی که بلافاصله از بازی کردن به سطوح بالای مربیگری می رسند دارد و می گوید این گروه از مربیان می توانند در 4 تا 7 سال اول مربیگری شان از شخصیت و وجهه ای که در دوران بازی کردن دارند کمک بگیرند اما رفته رفته و بعد از این زمان نیاز پیدا می کنند در کارشان علوم مربیگری را نیز تا حد زیادی وارد کنند. در سال های اول این چهره ها شگردهایی را که در حوزه مربیگری بلد هستند و شخصیت قوی که در زمین دارند را به کار می گیرند و این باعث می شود که بتوانند به موفقیت هایی هم برسند.»

 

 


آبادانی ها می خواهند تیمشان خوب باشد


جلالی که سابقه مربیگری در تیم های جنوبی مثل فولاد و استقلال اهواز را در کارنامه اش دارد درباره اتفاقات جنجالی بازی آبادان هم گفت:« بازی خوب داشت پیش می رفت و تماشاگران هم خوب بودند تا جایی که در دقایق آخر بازی آن اوت دستی را صنعت نفتی انداختند و داور خطا گرفت و همچنین صحنه ای که نفتی ها اعتقاد داشتند توپ به دست بازیکن ما خورده است. تا دقیقه 87 می توانم بگویم تماشاگران رفتار خوبی داشتند و مشکل خاصی نبود اما از این زمان یک مقدار مسایلی در ورزشگاه بود که جو را شعله ور کرد. این مسائل را تمام کسانی که آن جا بودند دیدند.» او افزود:«  متاسفانه عملا دیدیم که مسایلی غیر ورزشی روی سکوها اتفاق افتاد که اصلا اتفاق خوبی نیست. من واقعا متاسف هستم چون سال ها در خوزستان بودم و دوستان خیلی خوبی در آبادان دارم. فوتبالی های آبادان بچه های خوب و با محبت و عاشق فوتبال هستند، واقعا حیف است که آبادان درگیر مسایلی از این دست شود. آبادانی ها دوست داشتند وضعیت تیمشان خوب باشد و سال های سال است که این را نمی بینند. به نظرم باید یک برنامه توسعه فوتبالی قوی در این شهر انجام شود تا ظرف 4-5 سال صنعت نفت یکی از تیم های بزرگ لیگ برتر باشد.»


سرمربی پیکان درباره قضاوت موعود بنیادی فر هم گفت:« شاید داور مسابقه در سه چهار صحنه اشتباهاتی داشت اما در کل بازی به نظرم خوب قضاوت کرد.»


مجید جلالی در انتها با اشاره به حادثه تروریستی که در اهواز رخ داد و منجر به شهادت تعدادی از هموطنانمان شد گفت:« من به مردم خوزستان از صمیم قلبم تسلیت می گویم. مردم خوزستان سال های سال اذیت شدند و به نظرم الان بهترین زمان است که همه مردم ایران به خوزستانی ها ثابت کنند که کنارشان هستند. وظیفه ما است که این احساس خوب را به مردم خوزستان بدهیم و به شخصه واقعا دوست دارم که طوری شود که تماشاگران آبادانی به خاطر اتفاقات بازی با پیکان متضرر نشوند.»

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.