حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1557068/43 زمان: 21:05   1397/07/05 بازدید: 14,870

نگاهی به هشت اتفاق از بازی هشتاد و هشت

استقلال-پرسپولیس ؛ هر 1.8 دقیقه یک خطا

دربی هشتاد و هشتم همانقدر که دو تیم را راضی کرد باعث نارضایتی هواداران آن ها و تمام بینندگان بازی بود.

به گزارش" ورزش سه" شهرآورد امشب تهران یکی از آن بازی های سرد و کسل کننده، مملو از خطا و عاری از موقعیت گل بود و در نهایت هم مثل بسیاری دیگر از دربی های دو تیم یک مساوی بدون گل از آب درآمد. در اینجا نگاهی داریم به 8 اتفاق ویژه دربی هشتاد و هشتم.


1-مصدومیت ماهینی:


درحالی که دربی در نیمه اول درگیرانه و پرازخطا پیگیری می شد حسین ماهینی مصدوم شد. ماهینی که صبح داربی نیز عکسی از پای مصدومش را روی اینستاگرام گذاشته بود در بازی دوباره مصدوم شد تا پرسپولیس علاوه بردربی این نگرانی را داشته باشد که کاپیتان دوم تیمشان را در بازی مرحله نیمه نهایی برابر السد نداشته باشد. مدافع راست پرسپولیس در دقیقه 39 بازی جای خود را به شایان مصلح داد.

 


2-الهیار صیادمنش:


الهیار صیادمنش مهاجم تیم استقلال با حضور در دربی رکورد جوانترین بازیکن حاضر در دربی را شکست. این رکورد در اختیار حسن روشن بود که در حالی که 17 سال و 274 روز داشت در دربی بازی داشت اما الهیار صیادمنش امروز 17 سال و 88 روز سن داشت و حالا جوانترین بازیکنی است که در دربی بازی کرده است.

 


3-تعویض طارق:


یکی از اتفاقات ویژه و حتی سورپرایزهای این بازی را وینفرد شفر با تعویض طارق همام عراقی رقم زد. طارق همام در نیمه اول یکی از بهترین بازیکنان زمین بود اما وقتی استقلال در نیمه دوم به زمین آمد الحاجی گرو جانشین همام شده بود. شاید اگر استقلال در نیمه دوم دروازه اش باز می شد خیلی ها این تصمیم شفر را به چالش می کشیدند.

 


4-کلین شیت رحمتی:


مهدی رحمتی با بسته نگه داشتن دروازه استقلال در بازی شهرآورد ، رکورد جالب ده کلین شیت در دربی را رقم زد. رحمتی تا قبل از این بازی در 9 بازی کلین شیت کرده بود و امشب دهمین دربی را بدون گل خورده پشت سرگذاشت.

 


5-اخطار هر سه مهره دفاعی استقلال:


بازی استقلال و پرسپولیس یک بازی پربرخورد بود و علیرضا فغانی در این مسابقه 5 بار از کارت زرد استفاده کرد که سهم استقلال سه و پرسپولیس 2 کارت زرد بود. اتفاق ویژه اما اخطار گرفتن هرسه مهره دفاعی استقلال بود. در این بازی آرمین سهرابیان، پژمان منتظری و روزبه چشمی از فغانی کارت زرد گرفتند و حتی در یک صحنه پرسپولیسی ها معتقد بودند که  آرمین سهرابیان  روی خطایی که منجر به بیرون رفتن سیامک نعمتی شد می توانست کارت زرد دومش را بگیرد.

 


6-سردترین بازی تاریخ:


آیا این سردترین دربی تاریخ بود؟ اما واقعیت این است که در تاریخ دربی و حتی دربی هایی که در لیگ برتر برگزار شده مسابقه ای سردتر و بدتر از این هم داشته ایم. در لیگ شانزدهم استقلال و پرسپولیس با مربیگری علیرضا منصوریان و برانکو به مصاف هم رفتند و بازی سرد و کسل کننده دوتیم بدون گل مساوی شد.  در چهار دربی 75 تا 78 که همه بدون گل به پایان رسیدند نیز بازی های کم موقعیت و اعصاب خردکنی را شاهد بودیم. دربی هشتاد و هشت هم یکی از دربی های کسل کننده بود که قطعا کمتر کسی از این بازی در تاریخ یاد خواهد کرد.

 


7-گل نزدن استقلال:


بازی بدون گل دربی باعث شد تا استقلال در 400 دقیقه مسابقات لیگ برتر هیچ گلی به ثمر نرسانده باشد. این تیم در بازی های فولاد، نساجی و حالا پرسپولیس گل زنی نکرده است.

 

 

8-تعداد خطاها


50 خطا در 90 دقیقه بازی و آمار هر 1.8 دقیقه یک خطا نشان دهنده کیفیت بازی امشب است. در این بازی استقلال 24 و پرسپولیس 26 خطا انجام دادند که حاکی از درگیرانه بودن بازی است.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.