حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1561195/35 زمان: 10:13   1397/07/23 بازدید: 15,808

رونمایی از ورزشگاه الریان 1500 روز تا جام جهانی

مقامات برگزارکننده جام جهانی 2022 در فاصله یکی دو هفته تا سفر مجدد بازرسان فیفا به قطر برای بازدید از روند ساخت ورزشگاه ها به رونمایی از استادیوم فوق مدرن الریان پرداختند.

به گزارش "ورزش سه"، انتشار گزارش هایی از ایجاد مشکل در روند ساخت ورزشگاه های مدنظر قطر برای میزبانی جام جهانی 2022 باعث شد تا فدراسیون جهانی فوتبال فیفا بازرسی ویژه ای از زیرساخت های جام جهانی 2022 را در دستور کار قرار دهد، بازرسی که قرار است توسط هیاتی 7 نفره از معروف ترین کارشناسان فیفا انجام شود.

 


این گزارش ها وقتی برای فیفا حساس شد که برخی رسانه های اروپایی با انتشار آمار مرگ و میر کارگران حاضر در این پروژه ها از تعطیلی برخی عملیات های عمرانی در دوحه خبر داده بودند از همین رو مسئولان قطری برگزار کننده جام جهانی برای پایان دادن به این نگرانی ها هم زمان با انتشار گزارش ها در رسانه های خارجی در فاصله 1500 روز تا آغاز تورنمنت به رونمایی از مراحل ساخت هشت ورزشگاه برگزارکننده جام 2022 پرداختند.

 


یکی از مدرن ترین ورزشگاه های مد نظر قطر برای جام جهانی 2022 استادیوم 55 هزار نفری الریان است که با مشارکت بانک مرکزی قطر، شرکت زنجیره ای الریان مصرف و باشگاه متمول الریان در حال ساخت است. ورزشگاهی با امکانات مدرن سرمایشی همین طور استانداردهای روز دنیا که نمای داخلی آن بیش از 100 میلیون دلار هزینه در پی خواهد داشت. انتشار تصاویر کامپیوتری این ورزشگاه هم زمان با گزارش روند ساخت آن طی روزهای گذشته سرو صدای زیادی به راه انداخته به خصوص سازه های آهنی و فولادی نمای بیرونی که جلوه باشکوهی دارد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.