کد خبر: yz4K زمان: 17:14 1397/08/18   بازدید: 20225

بازگشت شور و هیجان به استادیوم شهید وطنی؛

نساجی 2 - اس. خوزستان 0؛ شادی به قائم‌شهر رسید

شاگردان جواد نکونام با وجود اینکه یک نیمه با بازیکن کمتر به بازی ادامه می‌دادند، اما با نمایش برتر موفق به برتری مقابل استقلال خوزستان شدند.

به گزارش "ورزش سه"، نساجی مازندران که در ۱۱ مسابقه اخیرش پنج شکست، پنج مساوی و تنها یک پیروزی در هفته پنجم مقابل نفت مسجدسلیمان داشته، امروز امیدوار بود در قائم‌شهر که از استقلال خوزستان میزبانی می‌کرد به دومین برد فصل برابر یک تیم جنوبی دیگر دست پیدا کند که همین اتفاق هم برای آنها افتاد و شاگردان نکونام توانستند با نمایشی بهتر نسبت به حریف خود صاحب سه امتیاز ارزشمند شوند.

 

سید محمد میری در دقیقه ۲۸ گل اول نساجی را به ثمر رساند ولی قبل از پایان نیمه اول ابوالفضل علایی از این تیم اخراج شد تا کارشان برای ادامه بازی سخت‌تر شود، اما با این حال نساج‌ها با وجود یک بازیکن کمتر بهتر از استقلال خوزستان بازی کردند و در دقیقه ۵۶ گل دوم را توسط علی‌اصغر عاشوری زدند تا ۱۱ امتیازی شده و موقتا در رده دوازدهم جدول قرار بگیرند؛ شاگردان یزدی هم با این باخت خارج از خانه ۱۰ امتیازی ماندند و به رتبه چهاردهم سقوط کردند.


هفته دوازدهم لیگ برتر؛ جمعه: 97/08/18 ؛ ساعت: 15
استادیوم: شهید وطنی قائم‌شهر
داور: مهدی مرجان‌زاده؛ کمک‌ها: علیرضا ایلدروم، یعقوب سخندان و حسن اکرمی/ ناظر: محمدعلی فروغی.

 

 

نساجی مازندران

 

حامد لک، جورجی ولسیانی، ابوالفضل علایی، مجتبی ممشلی، حمیدرضا دیوسالار، مهرداد عبدی، احمد عبدالله‌زاده، علی‌اصغر عاشوری، امید سینک(46- فرشاد فرجی)، سید محمد میری(83- شاهین مجیدی) و محمد عباس‌زاده(64- رحمان جعفری).

سرمربی: جواد نکونام

 


استقلال خوزستان

 

فرزین گروسیان، میثم شاه‌مکوندزاده، احمد آل‌نعمه، مهرداد پورابوالقاسم(81- رضا درویشی)، میثم کریمی(59- مجتبی رمضانی)، ایوب کلانتری، وحید نامداری، ایمان مبعلی، یونس دلفی، محمد شریفی(72- فرید امیری) و وحید خشتان.سرمربی: داریوش یزدی

 

 

اخطار:

 

ایمان مبعلی(29) محمد شریفی(4+45) وحید خشتان(76) میثم شاه مکوندزاده(77)  از استقلال خوزستان

 

ابوالفضل علایی(31) و(45)، مجتبی ممشلی(45)  حامد لک(86) از نساجی

 

اخراج:

 


ابوالفضل علایی(45)از نساجی

 

 

شرح گل


نساجی 1 - استقلال خوزستان 0 (دقیقه 28: سید محمد میری): امید سینک فرار سریعی از سمت راست زمین انجام داد و ارسال کوتاه دقیقی انجام داد که علی‌اصغر عاشوری نتوانست با ضربه نمایشی دروازه استقلال خوزستان را باز کند تا توپ به میری برسد و این بازیکن با ضربه تمام کننده گل اول نساجی را به ثمر رساند.

 

 

نساجی 2 - استقلال خوزستان 0 (دقیقه 56: علی‌اصغر عاشوری): عاشوری پشت محوطه جریمه به مهرداد عبدی پاس داد که شوت سر ضرب و پای چپ او پس از برخورد به تیرک افقی دروازه و ریباند شدن، توسط علی‌اصغر عاشوری تبدیل به گل دوم شاگردان نکونام شد.

 

بهترین بازیکن


بازیکنان نساجی یکی از بهترین بازی‌های فصل خود را امروز برابر استقلال خوزستان ارائه کردند و توانستند در روزی که یک نیمه یک بازیکن کمتر داشتند، با تلاش و همبستگی زیاد به برد برسند؛ در جریان این پیروزی علی‌اصغر عاشوری که روی گل اول تاثیرگذار بود و گل دوم را به ثمر رساند، نقش ویژه‌ای داشت و در برد تیمش موثر بود، اما علاوه بر او می‌توان به عملکرد حامد لک نیز درون دروازه نساج‌ها اشاره کرد که با واکنش‌های خود اجازه نداد دروازه این تیم باز شود؛ ضمن اینکه مجتبی ممشلی، مدافع راست نساجی هم روز خوبی برابر مهاجمان استقلال خوزستان داشت.

 

اتفاق ویژه


تماشاگران نساجی پس از تنها بردی که در هفته پنجم برابر نفت مسجدسلیمان داشتند، بی‌صبرانه منتظر دومین برد فصل بودند و با حمایت‌های خود پشتیبانی خوبی از تیم نساجی می‌کردند که همصدایی آنها و تلاش بازیکنان نساجی موجب شد تا شاگردان نکونام با 2 گل استقلال خوزستان را شکست دهند و تا حدودی از پایین جدول فاصله بگیرند.

 


لحظات حساس

 

 • دقیقه 3: در ضد حمله سریع نساجی، امید سینک پاس در عرضی به علی‌اصغر عاشوری داد که تعلل او موجب شد موقعیت خوب نساجی از دست برود و مدافعان استقلال خوزستان توپ را دفع کنند.
 • دقیقه 8: ارسال خطرناک میری از سمت راست زمین را گروسیان به سختی دور کرد.
 • دقیقه 18: میری پشت محوطه جریمه استقلال خوزستان صاحب توپ شد که شوت نه چندان خوب او از کنار دروازه به بیرون رفت.
 • دقیقه 25: سانتر تند و تیز مبعلی را حامد لک بالاتر از خشتان جمع کرد.
 • دقیقه 35: خشتان نتوانست پشت مدافعان نساجی ضربه خوبی به توپ بزند تا شوت او در اختیار لک قرار بگیرد.
 • دقیقه 43: ارسال پورابوالقاسم از جناح راست زمین را حامد لک قبل از رسیدن توپ به دلفی جمع کرد.

 

 

 

 • دقیقه 68: شوت راه دور مبعلی از روی دروازه نساجی به بیرون رفت.
 • دقیقه 74: مجتبی رمضانی به دنبال گلزنی با شوت پای چپ بود که ضربه او با اختلاف زیادی از دروازه نساجی راهی اوت شد.
 • دقیقه 76: رمضانی در حالت نشسته توپ را از داخل محوطه جریمه نساجی زد که توپِ روی هوا را حامد لک مهار کرد اما ضربه شدیدی که وحید خشتان به سر این دروازه‌بان زد موجب مصدومیت او شد.
 • دقیقه 79: ضربه سر خشتان روی ارسال آل‌نعمه با فاصله زیادی از دروازه نساجی به بیرون رفت.
 • دقیقه 84: شوت کلانتری از روی ضربه ایستگاهی را لک در اختیار گرفت.
 • دقیقه 90: ضربه ناگهانی ایوب کلانتری از فاصله دور راهی به دروازه نساجی نداشت و به اوت رفت.


در حاشیه

 

* دقایقی مانده به شروع مسابقه سجاد آشوری از ترکیب نساجی خارج و سید محمد میری جانشین او شد.
* مصطفی کیانی از استقلال خوزستان تنها بازیکن محروم این مسابقه است.

* فرشاد فرجی که در تمام 11 مسابقه اخیر نساجی در ترکیب حضور داشت، بعد از نمایش نه چندان خوبی که در مسابقه اخیرشان برابر پدیده ارائه داد، نیمکت‌نشین است.
* تماشاگران نساجی با شور و حال زیادی مشغول تشویق تیم‌شان هستند.
* در دقیقه 3 که عاشوری در محوطه جریمه استقلال خوزستان روی زمین افتاد، نکونام اعتقاد به خطای پنالتی داشت.

* دقایقی مانده به شروع مسابقه سجاد آشوری از ترکیب نساجی خارج و سید محمد میری جانشین او شد.

* سالاری‌فرد، مدیر تیم استقلال خوزستان در کنار زمین مدام با پورهادی، مسؤول برگزاری مسابقه در حال بحث است.
* تماشاگران نساجی مثل بازی‌های خانگی اخیر در دقیقه 33 به تشویق زنده یاد مهرداد اولادی پرداختند و یاد و خاطره او را گرامی داشتند.
* کادر فنی و بازیکنان استقلال خوزستان اعتراض زیادی به نحوه قضاوت داوری دارند.