کد خبر: OpLe زمان: 18:31 1397/08/18   بازدید: 33538

اخراجی؟ آنها ۲۰ نفر اضافه در فدراسیون و ... داشتند!

یزدی: تفکر نکونام کشور عربی است، نه اروپایی!

سرمربی استقلال خوزستان حمله تندی به نحوه بازی شاگردان نکونام و باشگاه نساجی کرد

 

به گزارش "ورزش سه"، داریوش یزدی در نشست خبری بعد از دیدار برابر نساجی مازندران اظهار کرد: طبیعتا باید خیلی ناراحت باشم چراکه تیمم در مسابقه امروز شکست خورد، اما با این وجود خوشحال هستم که تماشاگران نساجی به این شکل در ورزشگاه حضور داشتند و باید به آنها افتخار کرد؛ حضور این هواداران مطمئنا تاثیر مثبتی در روند نتیجه گرفتن تیم‌ها دارد.

 

او با بیان اینکه نمی‌خواهم راجع به مسائل فنی صحبت کنم، ابراز کرد: بیش از ۱۰۰ بازی ملی در کارنامه سرمربی نساجی است که من آن را ندارم ولی انتظارم این است این آقا(جواد نکونام) به دنبال بازی فنی در زمین باشد؛ ایشان در نیمه دوم نه فقط اینکه کارش را به طور فنی پیش نمی‌برد، بلکه به توپ جمع‌کن‌ها و تماشاگران می‌گفت برای ما ایجاد مشکل کنند!

سرمربی استقلال خوزستان اضافه کرد: تماشاگران نساجی سنگ تمام گذاشتند و جوی به وجود آوردند که هر تیمی را دچار مشکل می‌کند؛ امیدوارم این تماشاگران همینطور حامی تیم خود باشند؛ من هم علاقه‌مند هستم در چنین تیم‌هایی باشم چراکه اگر چنین جوی در استادیوم شما باشد، دیگر نیاز نیست بخواهید کار خاصی انجام دهید چون شرایطی که این هواداران به وجود می‌آورند، توپ و تیم حریف را به دروازه مقابل خواهد برد.

 

یزدی با بیان اینکه در فوتبال ایران اتفاق خوبی نمی‌افتد و اگر غیراز این شود، باید تعجب کنیم، گفت: عجیب است که شب بازی با ما، بازیکن محروم حریفمان را می‌بخشند و از طرف دیگر بازیکن ما را محروم می‌کنند؛ این اتفاقات بی‌عرضگی ما یا عرضه زیادی حریف ما را نشان می‌دهد؛ البته در ایران به انجام چنین کارهایی عرضه داشتن گفته می‌شود؛ اینکه بتوانید با تمام دست‌اندرکاران فوتبالی لابی داشته باشید.

 

او با اشاره به اینکه متاسفانه در شروع این بازی نماینده فدراسیون روی اعصاب ما بود، اظهار کرد: مسؤولان و نماینده فدراسیون فوتبال باید ایجاد آرامش کنند ولی عجیب است که در بازی امروز نماینده فدراسیون به ما می‌گوید: «می‌گویم بازیکن‌تان را محروم کنند؛ اجازه دهید بازی شروع شود»؛ چرا ایشان(پورهادی) از همان اول به دنبال حاشیه بود؟ او باید اجرای قانون و ایجاد آرامش کند ولی چنین اقدامی انجام نداد.

 

سرمربی استقلال خوزستان تاکید کرد: هدفم توجیه شکست امروزمان نیست ولی واقعا ما تیم برتر این بازی بودیم که باختیم؛ شاید به من بگویید نساجی در نیمه دوم با یک بازیکن کمتر کار می‌کرد ولی واقعیت این است که آنها ۲۰ نفر هم خارج از فوتبال داشتند! روی نیمکت، در فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی و هر جای دیگری که بگویید، نساجی بازیکن داشت!

 

یزدی یادآور شد: البته تیم‌های دیگر هم چنین شرایطی ندارند؛ ما در چند مسابقه این فصل به شدت از داوری‌ها لطمه خوردیم؛ اکرامی، داور چهارم مسابقه امروز مشکلی نداشت ولی این داور در بازی با پارس جنوبی که داور وسط بود، اشتباهات تاثیرگذاری علیه تیم ما داشت و دو بازیکن ما از سوی او کارت قرمز گرفتند؛ اکرامی پس از مسابقه ما محروم شد ولی باز هم امروز او را داور چهارم گذاشتند؛ مگر می‌شود این معادلات را برای شکست تیم ما بچینند؟ متاسفانه از بی‌کسی ما سوء استفاده می‌کنند.

او تصریح کرد: نکونام ۱۰۰ بازی ملی دارد و از او انتظار داشتم در فوتبال ما حرکت مثبتی به وجود آورد؛ نکونام سابقه بازی در اروپا را دارد و به‌عنوان کسی که سن بیشتری از او دارم، توصیه می‌کنم چیزهایی که در فوتبال اروپا آموزش دیده را در ایران نشان دهد، نه آن فوتبالی که در کشورهای عربی یاد گرفته است!

 

سرمربی استقلال خوزستان عنوان کرد: انگار تفکر فوتبالی نکونام در کشورهای عربی مانده و فقط خودش به اروپا رفته است! پیشنهادم به نکونام این است که دنبال مسائل فنی فوتبال باشد و به این شکل حریفان را شکست دهد ولی اتفاقی که در مسابقه امروز شاهدش بودم، این موضوع نبود و مسائل دیگری در بردشان دخالت داشت.

 

یزدی با بیان اینکه نساجی نسبت به جمعیت‌اش بیشترین تماشاگر ایران را دارد، نه تراکتورسازی، گفت: شهر قائمشهر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد ولی می‌بینید ۲۰ هزار نفر به استادیوم آمدند؛ هر فردی مخالف نظرم را دارد به او احترام می‌گذارم ولی به عقیده من، نساجی بیشترین و پُر شورترین تماشاگران ایران را دارد.

 

او راجع به اینکه نساجی بیشترین ضرر را از مسائل داوری دیده است، ابراز کرد: درباره آنها حرف نمی‌زنم؛ حتی امروز هم داوری علیه ما بود؛ مگر اختلاف سطح ما و نساجی چقدر است؟ دو خطا به سود ما نگرفتند که همان‌ها تبدیل به گل شد؛ نساجی فرصت گلزنی زیادی به وجود نیاورد ولی کیفیت فنی تیم ما خوب بود و فرصت‌های گلزنی داشتیم؛ امروز باختیم ولی به تماشاگران نساجی که در عملکرد این تیم تاثیر گذار بودند، تبریک می‌گویم.