کد خبر: bLm9 زمان: 13:56 1397/09/15   بازدید: 39983

حمایتی که از کی روش شد از قطبی نشد

زنیدپور: نگذاشتند مجیدی 100 بازی ملی داشته باشد

فولاد خوزستان این‌روزها و بعد از حضور افشین قطبی و افتتاح فولاد آره نا تبدیل به یکی از جذاب ترین تیم های ایران شده و این فولادی ها و خوزستانی های عاشق فوتبال را بشدت خوشحال کرده است.

به گزارش" ورزش سه" میلادزنیدپور یکی از بازیکنانی است که در تیم فولادخوزستان در تمامی رده ها بازی کرده و اینروزها مثل اکثر خوزستانی ها از اینکه تیم شهرش بار دیگر برای رسیدن به روزهای پرافتخار آماده می شود بسیار خوشحال است. زنیدپور که فصل گذشته و در نیم فصل دوم بعد از چند سال دوری به فوتبال ایران بازگشت، در پایان فصل به اندونزی رفت و حالا با رسیدن به هفته پایانی رقابت های لیگ اندونزی ، تیم او مادورا یونایتد احتمالا فصل را در یک رتبه میانی به پایان خواهدرساند. گفت و گویی که با این بازیکن مطرح خوزستانی انجام دادیم را در زیر می خوانید:

 


-لیگ اندونزی در حال پایان است و انگار مادورا یونایتد به رتبه های میانی راضی شده چرا که در هفته های اخیر با انگیزه بردن به زمین نمی رود.


قبول دارم. تیم ما نه مدعی قهرمانی است و نه خطر سقوط تهدیدش می کند و به همین خاطر در هفته های اخیر کمی بی انگیزه بازی کردیم. با این حال فصل بدی نبود، لیگ اندونزی همانطور که قبل هم گفتم لیگ خوبی است و کیفیت بالایی دارد. ورزشگاه ها پر از جمعیت است و می توان گفت فوتبال حسابی اینجا زنده است. تمام مسابقات پخش زنده می شوند و خیلی فوتبال در اینجا تازه و پرطرفدار است.

 


-از شرایط خودت بگو؟


شرایط خودمم خوب است. درواقع شرایط بدی ندارم و توانستم کیفیت خودم را نشان بدهم. من اینجا خودم را نماینده بازیکنان ایرانی می دانم و تلاشم را کردم تا نماینده خوبی باشم.

 


-از فوتبال ایران خبر داری؟ به عنوان یک فولادی قدیمی حتما مطلع هستی که افشین قطبی هدایت این تیم را به عهده گرفته و ورزشگاه فولاد آره نا هم آماده بهره برداری است. چند روز پیش عکسی از پدرتان آقای منصور زنیدپور که از بازیکنان قدیمی فوتبال اهواز هم هست با افشین قطبی منتشر شد و این نشان می دهد از اوضاع احوال این تیم بی خبر نیستی...


بله از ایران همیشه خبر دارم و همیشه پیگیر فولاد خوزستان هستم .  پدرم و عموی بزرگم از بازیکنان قدیمی و پیشکسوت فوتبال خوزستان هستند و در جام تخت جمشید و دیگر مسابقات بازی کرده اند. خب همه مابه فولاد و تیم های خوزستان عشق داریم. من بازیکن پایه های فولاد خوزستان بوده و در تمام رده های این تیم از نونهالان تا بزرگسالان بازی کرده ام. از فولاد به تیم ملی جوانان رسیدم ومدیون فولادم و همیشه پیگیر این تیم هستم. آرزوی موفقیت برای فولاد خوزستان دارم و امیدوارم یک روزی برگردم به شهرم خدمت کنم و بتوانم محبت های آن زمان را جبران کنم. خوشبختانه امسال فوتبال خوزستان 4 تیم در لیگ برتر دارد و مسئولیت سنگینی بر عهده این تیم ها است. اما باید اینجا یک موضوعی را بگویم که خوزستان واقعا پتانسیل داشتن 4 تیم را دارد و هر 4 تیم کیفیت حضور در لیگ برتر را دارند.

 

 

 


-فولاد اما چند فصلی است که روزهای خوبی را سپری نمی کند...


فولاد دو سالی است که شروع خوبی نداشته و نتوانسته آن فولادی باشد که همه انتظار دارند. فولاد یکی از قطب های فوتبال ایران و یکی از بهترین باشگاه های ایران است. به نظر من فولاد همیشه باید یکی از قطب های فوتبال ایران باشد. این تیم از نظر امکانات در ایران شماره یک است. از وقتی مدیریت جدید این تیم آقای رضایی آمده اما می توان به خوبی روند پیشرفت باشگاه را احساس کرد. انتخاب آقای قطبی خودش یک نشانه خوب برای روند رو به رشد فولاد است. افشین قطبی واقعا مربی باکیفیتی است و تجربه بالایی دارد. او با پرسپولیس قهرمان ایران شده و سال ها در فوتبال شرق آسیا ، چین و ژاپن مربیگری کرده است که این موضوع کمی نیست. فوتبال در شرق آسیا و بخصوص چین و ژاپن به شدت حرفه ای است و به عنوان یک مربی ایرانی واقعا ورود به این لیگ ها خیلی سخت است چرا که باید توانایی بالایی داشته باشید. قطبی این را ثابت کرده و حالا به فولاد آمده و من مطمئن هستم که فولاد با این روش مدیریت و حضور او به موفقیت می رسد.

 


-یکی از بازیکنانی هستی که در زمان حضور افشین قطبی در تیم ملی به تیم دعوت شدی ضمن اینکه در قبل به عنوان یک استعداد جوان مورد توجه پرسپولیس که او هدایتش را به عهده داشت قرار گرفتی. درباره سبک کاری و توانایی های او چه نظری داری؟

 

این نظر من است به عنوان یک بازیکن و یک فرد اما به نظر من آقای قطبی واقعا یک مربی بزرگ است. او پرسپولیس را قهرمان کرد و در تیم ملی هم همانطور که دیدیم عملکردش خوب بود. بازهم تاکید می کنم که این نظر من است اما تیم ملی در زمان قطبی خیلی با نشاط تر و تکنیکی تر فوتبال بازی می کرد. شاید من اشتباه کنم...اما واقعا زمان قطبی حمایتی از تیم نشد. آن حمایتی که از کی روش شد هیچوقت از قطبی نشد و شاید تیم قطبی می توانست در جام ملت ها نتیجه خیلی بهتری بگیرد . من در آن زمان در اردوها حضور داشتم اما واقعا می دیدیم کاری را که برای دیگر مربیان انجام دادند برای تیم قطبی نمی کردند. قطبی یک ایرانی بود که مثل غریبه ها با او رفتار می شد و من معتقدم اگر از قطبی حمایت لازم را می شد می توانستیم در جام ملت ها موفق باشیم. حتی با بدشانسی به جام جهانی نرفتیم و اگر به جام جهانی رفته یا در جام ملت ها مقام می آورد آن وقت قطعا کارنامه سنگین تری داشت.

 


-سبک کاری قطبی چگونه است. اکثر بازیکنان از انرژی بالا و عشق تمام نشدنی او به فوتبال و تمرین می گویند.


قطبی به من خیلی انگیزه می داد و خداراشکر نظرش به عنوان مربی روی من مثبت بود. هروقت با من صحبت می کرد از نظر روحی و روانی چند پله من را بالا می برد. از نظر فنی هم می توانم بگویم یکی از بهترین مربیانی است که با او کار کرده ام ضمن اینکه قدرت بیان و کاریزمای لازم را هم دارد و این می تواند برای تیمی مثل فولاد شرایط خیلی خوبی را به وجود بیاورد.

 


-در همان زمان حضور شما در تیم ملی بود که فرهاد مجیدی از تیم ملی خداحافظی کرد و گفت جایش را به بازیکنان مستعد و جوانی چون میلاد زنیدپور و چند بازیکن دیگر می دهد. البته که اتفاقا کسانی که مجیدی گفت مثل خود او در عرصه ملی نتوانستند به موفقیت های بزرگی برسند. نظرت درباره فرهاد مجیدی چیست؟


نظرم؟ فرهاد مجیدی الگوی تمام نشدنی برای فوتبالیست های ایران است. آقا فرهاد نجیب، باشخصیت و با شعور است. او خیلی خیلی تکنیکی و سخت کوش و دوست داشتنی است. من سعادت داشتم در دو سه اردو هم‌تیمی آقا فرهاد مجیدی بودم و خیلی چیزها از او یاد گرفته ام. او نه به من بلکه به خیلی از جوان ترهای دیگر در تیم ملی کمک کرد و لطف داشت . فرهاد مجیدی در تیم ملی شاید به حقش نرسید چون برخی نگذاشتند  او  توانایی های  واقعی اش را بروز بدهد. نمی خواهم بدبین باشم اما واقعیت این است که حتی امثال من را هم به نوعی نگذاشتند در تیم ملی موفق شویم. نمی خواهم بگویم حق خوری اتفاق افتاد و حق ما را خوردند اما یک شرایطی پیش آمد که از ملی دور شدیم. خداراشکر همان چند بازی هم با تمام وجود انجام دادیم چون می خواستیم خدمت کنیم و تیم ملی هم به ما لطف داشت. بازهم می گویم آقا فرهاد مجیدی یک الگوی بزرگ و  دوست داشتنی است.

 

 


-فرهاد مجیدی اما با وجود این نامهربانی هایی که می گویی در عرصه ملی داشت یکی از محبوب ترین فوتبالیست های ایران است.


کاملا درست است، چون کسی که محبوب مردم است را نمی توانید خراب کنید. حتما می دانید فرهاد مجیدی چقدر در ایران و بیرون ایران محبوب است . شما به کشورهای عربی بروید همه اش از فرهاد مجیدی ، از علی دایی و علی کریمی یاد می کنند. ده سال، دوازده سال از زمان بازی این بزرگان در کشورهای عربی می گذرد و  هنوز از آن ها یاد می شود. این چیزی جز محبوبیت نیست. این ها بزرگ هستند و خیلی سخت است کسی جای آن ها را بگیرد.

 


-خودت چرا از تیم ملی دور شدی؟


یکسری آدم ها باعث شدند من از تیم ملی دور شوم و واقعا شرایط را برای من سخت کردند. البته انتخاب هایی که در باشگاهی داشتم هم من را از تیم ملی دور کرد با اینحال عاشق تیم ملی هستم و همیشه برای تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم. برایم مهم نیست که همه من را بشناسند، مهم این است آن کسی که فوتبالی ها را می شناسد و کسی که باید من را می شناسد. من دوباره تمام تلاشم را می کنم که حتی شده برای یک بازی لباس تیم ملی را بپوشم. به این چیزها نمی توانم فکر کنم، به هرحال این ها گذشته است. خیلی از عوامل باعث شد که فرهاد مجیدی صدتا بازی ملی نداشته باشد و این ربطی به کیفیت او ندارد. همه این چیزها باعث شد که آقا فرهاد آن مصاحبه را انجام بدهد و ناخودآگاه دودش در چشم ما هم رفت. آقا فرهاد اسم ما را آورد ما هم رفتیم در بلک لیست(می خندد). 

 


-برنامه آینده ات چیه؟ گویا پیشنهاد تمدید با مادورا را داری؟


اول باید بگویم که خوشحالم که سالم هستم و فوتبال بازی می کنم . لذت می برم وقتی می روم از اسم ایران دفاع کنم. بازی های لیگ اندونزی یک هفته دیگر تمام می شود و قرارداد من هم به پایان می رسد از آن پس بازیکن آزاد هستم. در حال حاضر دو سه تا پیشنهاد خوب از آسیای شرقی دارم اما منتظر یک پیشنهاد خوب از ایران هستم که امیدوارم بشود.

 

هر تیمی دوست دارد بهترین بازیکنان را داشته باشد. من در عراق هم فوتبال بازی کردم. از نظر فوتبالی خوب هستند و لیگشان به ما نزدیک است. بازیکنانشان با کیفیت است، اندونزی هم همینطور. عمان هم فوتبال عربی خوبی بازی می کردند. لذت بردم در این چند سال با تمام وجود بازی کردم. از تمام بازیکنان ایرانی دفاع کردم و از نظر فنی و اخلاقی تمام تلاشم را می‌کنم.


تشکر می کنم از شما که پیگیر من هستید. رسانه رفیق ورزش است، رفیق بازیکن است و واقعا مثل برادر هستیم. رسانه و فوتبال خیلی به هم چسبیدند. تشکر می کنم جویای حال ما هستید و آرزوی موفقیت می کنم.