کد خبر : 1574240 | 16 آذر 1397 ساعت 19:07 | 78.7K بازدید | 0 دیدگاه

دایی بازهم جام و سهمیه می‌خواهد؛

نفت 1 - سایپا 3 ؛ جادوی ترابی در آبادان

سایپا با درخشش و دبل مهدی ترابی موفق به پیروزی برابر صنعت نفت آبادان شد تا به مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کند.

نفت 1 - سایپا 3 ؛ جادوی ترابی در آبادان

به گزارش "ورزش سه"، صنعت نفت آبادان پس از 6 هفته شکست‌ناپذیری متوالی در لیگ برتر که با تنها یک پیروزی و پنج تساوی برای آنها به همراه بود، در دیدار اخیرش با نتیجه 3 بر صفر مقابل استقلال شکست خورد ولی شاگردان پائولو سرجیو امیدوار بودند امروز که در جام حذفی میزبان سایپا بودند، بتوانند به روند درخشان خود در این رقابت‌ها ادامه دهند و پس از برتری برابر تراکتورسازی و استقلال خوزستان، این بار سایپا را از پیش رو بردارند که این اتفاق برای آنها رخ نداد.


کرار جاسم در دقیقه 57 یک پنالتی از دست داد ولی 20 دقیقه بعد توانست گلزنی کرده و اشتباه خود را جبران کند؛ در شرایطی که بازی با برتری صنعت نفت دنبال می‌شد، مهدی ترابی با ضربه ایستگاهی تماشایی گل تساوی سایپا را در دقیقه 84 به ثمر رساند تا این دیدار به وقت‌های اضافه کشیده شود.


در وقت‌های اضافه اول این شاگردان علی دایی بودند که باز هم خوش درخشیدند و توانستند با شوت فنی مهدی ترابی(97) و پنالتی آرش رضاوند(104) برتری خود در آبادان را قطعی کرده و برابر صنعت نفت آبادان به پیروزی 3 بر یک دست پیدا کنند.


علی دایی که به نوعی متخصص جام حذفی محسوب می‌شود، نمی‌خواست دست خالی آبادان را ترک کند و در تلاش بود با غلبه بر صنعت نفت به جمع چهار تیم برتر این مسابقات برسد که این اتفاق افتاد و شاگردان او موفق شدند پس از هفت هفته ناکامی در کسب پیروزی که با چهار تساوی و سه شکست برای‌شان همراه بود، صنعت نفت را مغلوب کنند و راهی نیمه نهایی جام حذفی شوند.


گزارش کامل دیدار تیم‌های صنعت نفت و سایپا را در همین صفحه از "ورزش سه" ملاحظه کنید:


مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی؛ جمعه: 97/09/16 ؛ ساعت 16:30
استادیوم: تختی آبادان/ تماشاگر: 6 هزار نفر
داور: محمدرضا اکبریان؛ کمک‌ها: رضا سخندان، حمید سبحانی و کوپال ناظمی/ ناظر: محمدعلی فروغی.


صنعت نفت آبادان

 

شهاب گردان، عقیل کعبی، وفا هخامنش، حسین ساکی، سیروان قربانی(106- حامد پاکدل)، اکبر ایمانی(106- رضا جبیره)، مصطفی احمدی(111- سید محمد قریشی)، مسلم مجدمی(91- جعفر سلمانی)، میلاد جهانی، کرار جاسم و جاناتان بالوتلی

سرمربی: پائولو سرجیو


سایپا تهران

 

محمدحسین اکبرمنادی، محمدامین حاج‌محمدی، رضا علیاری، حسین کامیاب، امید خالدی، مهرداد کفشگری(81- محمدرضا سلیمانی)، علی دشتی(111- سید ابوالفضل جلالی)، معین عباسیان(2+120- رضا جعفری)، آرش رضاوند، مهدی ترابی(119- محمدرضا سلطانی‌مهر) و آرمان رمضانیسرمربی: علی دایی

 

اخطار


عقیل کعبی(96) وفا هخامنش(53) میلاد جهانی(59) اکبر ایمانی(69) از صنعت نفت

 

آرش رضاوند(54) محمدامین حاج‌محمدی(99) معین عباسیان(102) از سایپا

 

شرح گل


صنعت نفت 1 - سایپا صفر (دقیقه 77: جاسم کرار): بالوتلی از میانه زمین فرار سریعی انجام داد و توپ را به سمت راست زمین که جاسم کرار در آنجا حضور داشت برد؛ در ادامه هافبک عراقی به پشت محوطه جریمه پاس داد که با رها کردن توپ توسط احمدی، ایمانی صاحب موقعیت شد و شوت‌زنی کرد ولی ضربه او را منادی به شکل ناقص دفع کرد تا در ریباند شوت منجمی به تیرک عمودی دروازه و برگشت آن را، کرار جاسم تبدیل به گل کند.

 

صنعت نفت 1 - سایپا 1 (دقیقه 84: مهدی ترابی): ضربه آزادی که با خطای جاسم کرار روی مهدی ترابی اعلام شده بود، این ستاره ملی پوش سایپا به زیبایی به سمت راست زد تا گل تساوی تیمش را به بهترین شکل به ثمر رساند.

 

صنعت نفت 1 - سایپا 2 (دقیقه 97: مهدی ترابی): آرش رضاوند ضربه آزاد اعلام شده به سود سایپا را کوتاه کار کرد و به مهدی ترابی پاس داد که شوت فنی و تماشایی او، دور از دستان گردان تبدیل به گل دوم شاگردان دایی شد.

 

صنعت نفت 1 - سایپا 3 (دقیقه 104: آرش رضاوند): پنالتی اعلام شده به سود سایپا را آرش رضاوند خلاف جهت گردان به سمت راست زد تا سومین گل تیمش را به ثمر رساند.

 

بهترین بازیکن


مهدی ترابی که روزهای پایانی دوران حضورش در سایپا را پشت سر می‌گذارد، برابر صنعت نفت آبادان یکی از بهترین بازی‌های خود را ارائه داد و مانع از کنار رفتن این تیم از جام حذفی شد؛ مهدی ترابی در دقیقه 84 یک ضربه آزاد گرفت که آن را تبدیل به گل کرد و در وقت‌های تلف شده نیز با ضربه‌ای دیدنی دومین گل خود را به ثمر رساند تا بیشترین نقش را در صعودشان به نیمه نهایی داشته باشد.

 

اتفاق ویژه


در شرایطی که شاگردان علی دایی روی نوار ناکامی بودند و در هفت مسابقه اخیرشان سه شکست و چهار تساوی داشتند، امروز هم در آستانه شکست برابر صنعت نفت آبادان قرار گرفتند و تا دقیقه 84 با یک گل عقب افتاده بودند ولی در نهایت توانستند به روند ناکامی دو ماه اخیرشان خاتمه دهند و با برتری مقابل صنعت نفت آبادان در جمع چهار تیم نهایی جام حذفی قرار بگیرند.
حالا علی دایی امیدوار است یک بار دیگر با سایپا سهمیه آسیایی کسب کند و پس از دو سال، دوباره جام قهرمانی این رقابت‌ها را برای تیمش به دست بیاورد.


لحظات حساس


دقیقه 3: ارسال ترابی از جناح چپ زمین و ضربه سر رمضانی را گردان به راحتی جمع کرد.
دقیقه 4: روی ضد حمله سریع صنعت نفت، میلاد جهانی در سمت راست زمین صاحب توپ شد که چرخش و شوت او به شکل خطرناکی از روی دروازه سایپا به بیرون رفت.
دقیقه 5: ترابی نتوانست از پاس در عمق به سمت راست محوطه جریمه استفاده کند و شوت او را گردان بدون دردسر در اختیار گرفت.

دقیقه 9: پس از پرتاب اوت عباسیان و دفع ناقص مدافعان صنعت نفت، حاج‌محمدی نتوانست شوت خوبی به توپ بزند و ضربه پای چپ او از بالای دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.
دقیقه 10: ضربه آزاد جاسم کرار از پشت محوطه جریمه را منادی جمع کرد.

دقیقه 18: ارسال توپ از کرنر و ضربه سر کفشگری از کنار دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.
دقیقه 22: کرار به دنبال گلزنی از روی ضربه آزاد راه دور بود که منادی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 42: ضربه ایستگاهی عباسیان دقت لازم را نداشت و با اختلاف زیادی از دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.

دقیقه 45: ضربه ایستگاهی معین عباسیان از فاصله‌ای حدودا 30 متری توسط گردان دفع شد و در ادامه هم هخامنش توپ را به کرنر زد.

دقیقه 50: شوت پشت محوطه عباسیان با فاصله کمی از کنار دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.
دقیقه 55: کرار جاسم بعد از دریافت پاس بالوتلی، فرار سریعی به محوطه جریمه سایپا داشت که با تکل رضا علیاری نقش بر زمین شد تا اکبریان به سود صنعت نفت اعلام پنالتی کند.
دقیقه 57: ضربه پنالتی جاسم کرار به سمت چپ دروازه سایپا را منادی با شیرجه بلند به خوبی دفع کرد و به کرنر فرستاد تا صنعت نفت همچنان در حسرت گلزنی بماند.

دقیقه 72: شوت پشت محوطه جاناتان با فاصله زیادی از دروازه سایپا راهی اوت شد.

دقیقه 75: روی دفع ناقص منادی نزدیک بود صنعت نفت صاحب موقعیت شود که شوت روی پای چپ احمدی به بیرون رفت و تبدیل به گل نشد.

دقیقه 79: مهدی ترابی در داخل محوطه جریمه صنعت نفت صاحب توپ شد که ضربه کم قدرت او را گردان مهار کرد.
دقیقه 80: گردان واکنش خوبی روی توپ ارسالی از جناح راست زمین داشت.
دقیقه 81: شوت پشت محوطه خالدی قدرت لازم را نداشت و در دستان گردان جای گرفت.
دقیقه 83: معین عباسیان نفوذ سریعی به محوطه جریمه صنعت نفت داشت و به سلیمانی پاس داد که ضربه او به تیرک عمودی برخورد کرد و در ادامه هخامنش توپ را به بیرون زد.

دقیقه 100: ضربه ایستگاهی جاسم کرار از پشت محوطه جریمه از روی دروازه سایپا راهی اوت شد.

دقیقه 102: داور برخورد کرار جاسم با هافبک سایپا در میانه زمین را پنالتی تشخیص نداد تا توپ به آرش رضاوند برسد و پس از پاس در عمق او به سلیمانی و برخوردی که مدافع صنعت نفت با این مهاجم جوان سایپا داشت، داور به سود شاگردان دایی اعلام پنالتی کند.

دقیقه 114: ضد حمله سریع سایپا بی‌حاصل بود و پاس در عرض رضاوند را گردان قبل از رسیدن به ترابی جمع کرد.
دقیقه 114: شوت بی‌دقت میلاد جهانی از پشت محوطه جریمه ثمری نداشت و به بیرون رفت.

 

1361385


در حاشیه


* ساموئل سارفو، مدافع میانی سایپا تنها بازیکن محروم این مسابقه است.

* تماشاگران صنعت نفت استقبال بهتری نسبت به دیدارهای اخیرشان به عمل آوردند تا تیم خود را برای صعود به نیمه نهایی جام حذفی همراهی کنند.

* علی دشتی به دلیل مصدومیت در دقیقه 111 از زمین بیرون رفت.

دیدگاهها