کد خبر: eo4q زمان: 18:22 1397/10/20   بازدید: 9975

باید خودباوری را به پیکان برگردانیم

فرکی: تیم ملی تا نیمه نهایی مشکلی ندارد

سرمربی تازه‌وارد پیکان بعد از برتری در دیداری تدارکاتی مقابل پارس جنوبی امیدوار است شاگردانش با خودباوری لیگ را در نیم فصل دوم آغاز کنند.

به گزارش "ورزش سه"، حسین فرکی بعد از مدت‌ها دوری از فوتبال اینبار در قامت سرمربی پیکان به لیگ بازگشته است. او که قهرمانی با سپاهان را در کارنامه مربیگری خود دارد، امیدوار است بتواند در وهله اول خودباوری را بین شاگردانش افزایش دهد و آنها بار دیگر در مسیر موفقیت در لیگ گام بردارند.


فرکی در خصوص برتری تیمش مقابل پارس جنوبی در دیدار تدارکاتی روز گذشته به ایلنا می‌گوید: بازی و عملکرد خوبی داشتیم اما چون در شرایط بدنسازی هستیم، خیلی نمی‌توان درباره وضعیت تیم قضاوت کاملی داشت، به رغم اینکه بازی تدارکاتی بود اصرار داشتیم که برنده شویم چون به روحیه و اعتماد به نفس تیم کمک می‌کند. چیزی که در دیدار تدراکاتی برای ما ملاک است این است که کار بچه‌ها را ارزیابی کنیم، هر چند که وضعیت زمین این اجازه را نداد تا بازیکنان کیفیت خود را نشان دهند، اما در بازی‌های آینده نقاط ضعفی که داریم را بهتر بررسی می‌کنیم.


وی درباره شرایط تیمش در نیم فصل دوم گفت: به هر حال باخت باعث می‌شود که هر تیمی دچار افت ‌شود و در نیم فصل نخست این موضوع شامل حال پیکان شد، در همین راستا ابتدا ما به این مساله توجه داریم که از نظر روحی و روانی باید وضعیت تیم را تغییر دهیم که پیروزی در بازی‌ها به ما کمک می‌کند که‌ این اوضاع را تعییر دهیم. برای همین با توجه به این روش پیکان اوضاع خوبی در نیم‌فصل دوم خواهد داشت.


فرکی درباره برنامه‌اش برای بازگشت پیکان به جمع بالانشینان جدول گفت: هر آنچه که از دست ما بربیاید انجام می‌دهیم و نیازهایی که داریم را تامین خواهیم کرد، اما کار در نیم‌فصل دوم سخت است و ما از همه توان‌مان استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم در چارچوب مقررات و با شرایط منطقی نیازهای‌مان را برطرف کنیم و حتی در صورت لزوم، جابجایی بازیکنان را انجام دهیم، چرا که برخی از بازیکنان شاید تمایل به جدا شدن داشته باشند، اما برای ما منافع باشگاه مهم است. تا این لحظه کسی از ما جدا نشده و موافقت هم نمی‌کنیم که کسی جدا شود، اما اگر احساس کنیم که نیاز به جابه‌جایی هست، آن را انجام خواهیم داد.


فرکی درباره شرایط تیم ملی بعد از برتری در دیدار اول و شانس این تیم برای کسب عنوان قهرمانی گفت: حدس می‌زدیم که در بازی با یمن و حتی ویتنام مشکلی نداشته باشیم و شاید بحث عراق باشد که حتی احتمال می‌رود آنها هم نتوانند مقابل ما حرفی داشته باشند. ما یک تیم ملی روی نیمکت داریم و از این حیث بهترین بازیکنان را در اختیار داریم و فکر می‌‌کنم تا نیمه نهایی و حتی فینال شرایط خوبی داشته باشیم، ‌هر چند که من همه حریفان را به صورت کامل ندیدم، اما تیمی مثل استرالیا انگیزه‌های جام جهانی را ندارد و همین موضوع باعث می‌شود تا تیم‌های رده دوم آسیا با انگیزه به مصاف تیم‌های رده اول آسیا بیایند، اما در کل فکر می‌‌کنم این  جام ملت‌ها سطح بالایی نداشته باشد.