حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1587135/39 زمان: 12:45   1397/11/07 بازدید: 21,564

حرف ها را بگذارید برای بعد، ماندن او به صلاح ایران است

کمالوند: کی‌روش کاری ماندگار در تاریخ فوتبال کرد

سرمربی تیم آلومینیوم اراک اعتقاد دارد کارلوس کی روش کارهای بزرگی درفوتبال ایران انجام داده و باید قراردادش هرچه سریع تر تمدید شود.

فراز کمالوند در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" درباره شرایط تیم آلومینیوم اراک در لیگ دسته اول بیان کرد: نمی شود گفت نتایج خیلی خوبی گرفتیم اما خدا را شکر ما در سه بازی گذشته گلی از حریفان دریافت نکردیم و دو بازی پیروز نشدیم اما شکست هم نداشتیم که این نتیجه با توجه به بازی های سخت خارج از خانه نتایج نسبتا خوبی است. اعتقاد دارم اگر بچه ها دقت می کردند حتما می توانستیم بهتر از این عمل کنیم.


وی ادامه داد: امیدواریم که کاری از دست ما بربیاید و بتوانیم با این تیم نتایج خوبی کسب کنیم. البته زمانی که من اینجا آمدم دستم خیلی باز نبود اما در کل تیم خوب و جوانی داریم و ان شاالله آلومینیوم به آن چیزی که استحقاقش را دارد برسد.


سرمربی آلومینیوم درباره شانس صعود تیمش به لیگ برتر بیان کرد: ما تمام تلاشمان را تا روز آخر انجام می دهیم، روزی که این تیم را گرفتم فاصله زیادی با صدرجدول داشتیم همان موقع هم گفتم که ناامید نبوده و نیستیم ما سعی خودمان را می کنیم تا بلکه یک اتفاق عجیب و غریب بیفتد تا امسال آلومینیوم شرایط ویژه ای را برای خود رقم بزند. من همیشه امیدوارم و معتقدم اگر کسی کارش را درست انجام بدهد و با تمام توان پیش برود و تمرکز داشته باشد اتفاقات عجیب دور از ذهن نیست؛ من با تراکتورسازی، شیرین فراز و شهرداری تبریز هم که به لیگ برتر آمدم هر کدام بین 10 تا 12 امتیاز در نیم فصل اول عقب بودیم و در ادامه آن نتایج را جبران و به لیگ برتر صعود کردیم؛ اکنون هم همان روند را پیش می بریم.


کمالوند درباره عملکرد تیم ملی در جام ملت های آسیا تاکید کرد: ما در مقدماتی جام جهانی هم در 10، 11 بازی گل نخوردیم که در واقع پیش از مسابقات جام ملت های آسیا 2019 یک بار تجربه بسته نگه داشتن دروازه مان و رکوردزنی گل نخوردن را ثبت کرده بودیم و این موضوع دیگر جای هیچ شک و شبهه ای نمی گذارد که آقای کی روش کاری انجام داده که هیچ کس در طول تاریخ فوتبال ایران موفق به انجام آن نشده است. باید منصفانه به این قضایا نگاه کنیم، به نظرم با فریب افکار عمومی و کینه ورزی و حسادت فوتبال ما رشد نخواهد کرد. ما به جای آنکه به درگیری دو مربی دامن بزنیم، باید حواشی را کم کنیم و آنها را کنار هم بنشانیم. اتفاقا آقای برانکو هم در فوتبال ایران زحمات زیادی داشتند و ایشان چه در پرسپولیس و چه تیم ملی منشا خیر و خدمات زیادی بوده اند.


سرمربی سابق تیم های نفت آبادان، تراکتورسازی و گسترش فولاد همچنین گفت: ما یادمان نمی رود که چه مصیبت هایی در فوتبال داشتیم می رفتیم در بحرین سه گل می خوردیم، بحرینی ها با پرچم عربستان دور افتخار می زند. خیلی زمان از این اتفاقات نگذشته و نباید حافظه مان ضعیف باشد. ما برای صعود به جام جهانی دچار مشکل بودیم اما اکنون 5، 6 سالی است که در آسیا از تیمی نباختیم و به طور کلی قدرت اول فوتبال آسیا هستیم که قسمت اعظمی از آن را مدیون حضور آقای کی روش در تیم ملی هستیم. در کل هر انسانی می تواند نقطه ضعف داشته باشد ولی نباید این موضوع را بولد کنیم و خدمات ایشان و کارهای بزرگی که برای فوتبال ایران انجام داده را زیرسوال ببریم. ما پیش از اینکه آقای کی روش بیایند فکر می کردیم که دیگر بازی کردن با آرژانتین، اسپانیا و قهرمانان جهان و آفریقا اینقدر آسان باشد که به جای آنکه به فکر نخوردن تعداد گل های زیاد باشیم به فکر بردن آنها باشیم؟ به نظرم باید کمی منصفانه به موضوعات فکر کنیم. ایشان اگر نقاط منفی هم دارند باید با پا درمیانی آدم های بزرگتر فوتبال و مسئولین کار را پیش ببریم.


سرمربی آلومینیوم اراک درباره مدیریت مهدی تاج نیز گفت: به نظرم آقای تاج در چندین سال اخیر جز بهترین روسای فدراسیون ما بودند و فوق العاده عملکرد ایشان را می پسندم علتش هم این است که آقای تاج با وجود فشارها و مشکلاتی که روی دوششان بوده خیلی خوب فوتبال ایران را مدیریت کرده است.به اعتقادم آقای تاج باید همین روند را ادامه بدهند و بزرگترین کاری که می توانند اکنون انجام بدهند این است که آقای کی روش را حفظ کنند و همین حالا با ایشان قرارداد ببندند نه پایان رقابت های جام ملت های آسیا. خیلی ها می گفتند چرا آقای تاج عکس العمل نشان نمی دهند که من فکر می کنم ایشان بهترین و با سیاست این موضوع را مدیریت کردند و اگر هر اقدامی انجام می دادند در این مقطع به ضرر تیم ملی فوتبال ایران می شد.


کمالوند صحبت های خود را اینطور به پایان برد: حرف نزده را همیشه می شود زد اما این کار زمان دارد. من عملکرد آقای تاج و آقای کی روش را می پسندم و امیدوارم همین روند ادامه دار شود. من فارغ از هر رنگ و حساسیتی با صلاحی که برای تیم فوتبال ایران می خواهم این صحبت ها را انجام می دهم، همانطور که دیدید آقای برانکو و موفقیت هایشان را هم تایید کردم و به نظرم همانطور که صلاح پرسپولیس در حضور آقای برانکو است به نظرم صلاح فوتبال ما هم ماندن آقای کی روش است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.