کد خبر: 1589313/1 زمان: 08:35   1397/11/16 بازدید: 3,351

صالحی‌زاده بولدوزر بود، روی اسمش قسم می‌خوردم

مشتاقی: اشکانی مربی ناموفقی نبود

عضو شورای فنی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: من روی صالحی‌زاده قسم می‌خوردم آنقدر که بچه پاک و مومنی بود، تعجب کردم چطور این بلا سرش آمده، شاید واقعا چیزی به او خورانده‌اند.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از تسنیم بهرام مشتاقی  در مورد وضعیت شورای فنی بعد از انتخاب محمد بنا اظهار داشت: پیش از جام تختی، شورای فنی تشکیل جلسه داد تا موارد مربوط به این رقابت‌ها و وضعیت کشتی فرنگی مورد بررسی قرار بگیرد. جلسه خوبی هم بود که علاوه بر بنا و من؛ علی‌آبادی و بنی‌تمیم در آن حضور داشتند.

 

وی در مورد عملکرد تیم منتخب کشتی فرنگی در جام وهبی‌امره ترکیه تاکید کرد: این رقابت‌ها به نوعی یک دست‌گرمی برای محمد بنا بود، ماه آینده هم تیم در مجارستان محک می‌خورد که جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی است و بعد از آن کار مهم ما در مسابقات قهرمانی آسیاست. با توجه به اینکه سال آینده مسابقات گزینشی المپیک را در پیش داریم، به همین دلیل مسابقات جهانی خیلی برای‌مان اهمیت دارد.

 

این پیشکسوت کشتی فرنگی ادامه داد: خوشبختانه مسیر خوبی پیش روی‌مان هست، بعد از گرفتاری‌هایی که پس از بازی‌های آسیایی جاکارتا تجربه کردیم، در بحث هدایت تیم ملی فرنگی مباحثی پیش آمد و صحبت از تغییر و تحول شد که البته کادرفنی تیم ملی در آن مقطع تغییری نکرد، اما این مسئله روی تیم تاثیر گذاشت. حالا الحمدالله وضعیت بهتر است و راه کشتی ما تا المپیک هرچند سخت، اما روشن است. ما پتانسیل خوبی داریم، مثلا همین امین کاویانی‌‌نژاد که در وهبی‌امره طلا گرفت یا پویا ناصرپور که به مدال نقره رسید، اینها در یکی دو سال اخیر کشتی‌های خوب و امیدوارکننده‌ای گرفته‌اند و قطعا نسل جدیدی از کشتی را خواهند ساخت.

 

مشتاقی ادامه داد: اگر بخواهیم به فکر تکرار نتایج لندن در توکیو باشیم، خطای بزرگی کرده‌ایم. باید از آن سه طلا و آن نتایج فوق‌العاده به عنوان یک خاطره خوب و فراموش‌نشدنی یاد کنیم، چون حالا دیگر سوریان، نوروزی و رضایی و باقی نفرات را نداریم، اما قول می‌دهم در المپیک 2024 نسل خوبی مجددا در مسابقات شرکت خواهند کرد. البته من اعتقادم این است که می‌شود از علی اشکانی هم استفاده کرد. او عملکرد خوبی درکادرفنی تیم ملی نوجوانان داشت و آدم ناموفقی نبود. بنا می‌تواند از این مربی هم در تیم‌های ملی استفاده کند.

 

عضو شورای فنی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد محرومیت 4 ساله صالحی‌زاده تصریح کرد: از این اتفاق خیلی متاسف شدم. البته ماه‌هاست که از این خبر مطلع هستیم اما امیدوار بودیم که حقانیت این بچه اثبات شود. باور کنید من روی این کشتی‌گیر قسم می‌خوردم آنقدر که بچه پاک و مومنی بود و تعجب کردم چطور این بلا سرش آمده، شاید واقعا چیزی به او خورانده‌اند و این حقش نبود، درست مثل بچه عسگری محمدیان که او هم اهل این حرف ها نبود و خیلی ناخواسته دوپینگش مثبت از آب درآمد و محروم شد. این بچه ها واقعا حیف هستند. من اسم صالحی‌زاده را گذاشته بودم بولدوزر، اگر سعدالله‌یف تانک روس‌ها بود، صالحی‌زاده هم مثل بولدوزر حریفانش را شکست می‌داد، متاسفم که فعلا او را از دست داده‌ایم.

 

 

 
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.