حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1590379/29 زمان: 20:45   1397/11/20 بازدید: 87,236

در شب قدرت نمایی رئال

دربی VAR؛ داور، نقش اول دربی مادرید (عکس)

جدال نفسگیر و حساس اتلتیکو و رئال دقایقی پیش با پیروزی 1-3 کهکشانی ها به اتمام رسید. در دیداری بسیار پربرخورد که نقش وی ای آر در آن ملموس بود.

به گزارش "ورزش سه"، رئال در شرایطی به این بازی رسیده بود که می دانست در صورت کسب پیروزی به رتبه دوم خواهد رسید و از اتلتیکو پیشی خواهد گرفت.

 رئال ابتدا دقیقه 16 توسط کاسیمیرو به یک گل زیبا دست یافت و از میزبان خود پیش افتاد. 9 دقیقه بعد گریزمان موفق شد کار را به تساوی بکشاند.

او روی پاس کوریا با کورتوا تک به تک شد و توپ را از میان پاهای گلر بلژیکی عبور داد تا همه چیز مساوی شود. گلی که ابتدا به دلیل آفساید مردود اعلام شد ولی پس از بررسی وی ای آر درستی گل تایید شد؛ اما مشکوک بودن گل به صحنه ای بر می گردد که کوریا در میانه زمین توپ را از وینیسیوس گرفت و به گریزمان پاس داد. 

 

در تصاویر به نظر می رسد که او ساق پای وینیسیوس را هدف قرار داده و با خطا موفق به تصاحب توپ شده اما عجیب اینکه وی ای آر این صحنه را مورد بررسی قرار نداد و گل مورد قبول واقع شد.

 

 

 

گل گریزمان که از حیث حضور او در آفساید مورد بررسی قرار گرفت و صحت آن تایید شد

 

 

 

صحنه جنجالی بعدی به پنالتی دقیقه 40 برمی گردد. زمانی که وینیسیوس توسط خیمنز سرنگون شد. داور بلافاصله اعلام پنالتی کرد اما بازیکنان اتلتیکو معتقد بودند که خطا بیرون محوطه رخ داده است. صحنه توسط وی ای آر مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم داور تایید شد.

 

 

 

 

 

 

گلزنی راموس از روی نقطه پنالتی

 

 

نیمه دوم و دقیقه 55 بازی بود که اتلتیکو توسط آلوارو موراتا به گل تساوی دست یافت اما گل توسط کمک داور آفساید اعلام شد و پس از بررسی وی ای آر نیز مشخص شد تصمیم کمک داور درست بوده است.

 

 

 

دقیقه 67 بازی موراتا بازهم در متن یک صحنه جنجالی دیگر قرار داشت. او درون محوطه جریمه پس از برخورد با کاسیمیرو سرنگون شد ولی داور آن را پنالتی تشخیص نداد. وی ای آر نیز نظر او را تایید کرد. طبق نظر کارشناس داوری مارکا این صحنه باید به سود اتلتیکو پنالتی اعلام می شد.

پنالتی ای که اگر اعلام می شد شاید روی سرنوشت بازی تاثیر مستقیم می گذاشت چرا که بازی در این مقطع 1-2 به سود رئال دنبال می شد.

 

 

 

رئال که تیم مسلط زمین نشان می داد با گل دقیقه 75 گرت بیل کار میهمان را تمام کرد و نشان داد که نه تنها روزهای بد ابتدای فصل را فراموش کرده است که حالا مدعی جدی قهرمانی در تمام جام هاست.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.