حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1593778/47 زمان: 11:45   1397/12/04 بازدید: 16,546

بدون شجاع، ربیع خواه، حسینی و شاید مصلح؛

در انتظار ترکیب غافل‌گیرکننده پرسپولیس

تیم پرسپولیس امروز در حالی به مصاف نفت مسجد سلیمان می‌رود که 5 عنصر خط دفاعی خود را به صورت قطعی در اختیار نخواهد داشت.

به گزارش "ورزش سه"، قرعه کشی لیگ هجدهم به شکلی بود که پرسپولیسی ها را امیدوار به جمع کردن تمام امتیازهای ابتدای فصل و پیشی گرفتن از رقبا کرد اما در نیم فصل اول و دوم، بروز برخی مشکلات در روند تیمی قرمزها اختلال ایجاد کرده است. بازی جنجالی با استقلال خوزستان و صنعت نفت در نیم فصل نخست و حالا کمبود مهره دفاعی در بازی با نفت مسجد سلیمان، شرایط تیم برانکو برای جمع کردن امتیازات را بسیار سخت کرده است.

 

پس از مصدومیت سیدجلال در بازی با پدیده، روز گذشته شجاع خلیل زاده نیز در تمرین تیم پرسپولیس مصدوم شد تا زوج خط دفاعی پرسپولیس غایبان دیدار با نفت مسجد سلیمان باشند. اما ساعاتی بعد خبر آمد که شایان مصلح نیز به علت سرماخوردگی شرایط خیلی خوبی ندارد. او باوجود سرماخوردگی شدید، همراه با تیم پرسپولیس به مسجد سلیمان رفت و احتمالا در زمین حضور خواهد داشت اما گزارش های ارسالی از اهواز نشان می دهد که دفاع چپ سرخ ها به هیچ وجه در شرایط خوبی به سر نمی برد و آمادگی کامل را ندارد.

 

به عبارتی تنها مهره آماده سرخ ها در خط دفاعی مهدی شیری است که در سمت راست به میدان می رود. اما روی نیمکت ذخیره پرسپولیسی ها احسان حسینی، محمدنادری و محسن ربیع خواه را به عنوان مدافع میانی در اختیار دارند که البته ربیع خواه همچون ماهینی و انصاری به دلیل مصدومیت نمی تواند در زمین حاضر شود. بنابراین احسان حسینی و محمد نادری که میانگین سنی شان عدد 21 را نشان می دهد و تاکنون هم کمتر از 100 دقیقه برای پرسپولیس به میدان رفته اند، تنها مهره های تخصصی برانکو در پست دفاع میانی به حساب می آیند.

 

در چنین شرایطی شاید برانکو ریسک نکند و بازیکنی نظیر احسان حسینی کم تجربه را در این بازی مهم و خارج از خانه در ترکیب اصلی قرار ندهد و ترجیحش، استفاده از مهره ای نظیر کمال کامیابی نیا یا حتی شایان مصلح و احمد نوراللهی در این بخش از زمین باشد. در بین هافبک های پرسپولیس، تنها سیامک نعمتی توانایی بازی در پست های دفاعی را دارد و شاید این بار به عنوان دفاع چپ در ترکیب قرار بگیرد.

 

سرخپوشان پایتخت که در نقل و انتقالات 7 بازیکن جدید خریدند، حالا با کمبود مهره شدید در خط دفاعی روبرو هستند و همین موضوع سبب اعتراض هواداران پرسپولیس در شبکه های اجتماعی شده است اما در هر جای دنیا مصدومیت 6 بازیکن دفاعی (ماهینی، انصاری، مصلح، سیدجلال، خلیل زاده و ربیع خواه) تیم های بزرگ را دچار بحران کند.

 

به هر حال فوتبال‌دوستان امروز باید منتظر ترکیبی غافل‌گیرکننده از سوی برانکو ایوانکوویچ باشند. نکته جالب این است که پرسپولیس تاکنون نفت مسجد سلیمان را شکست نداده و امروز نیز قرمزهای تهران کار بسیار سختی در جنوب خواهند داشت؛ به خصوص این که در فصل جاری مقابل صنعت نفت، فولاد و استقلال خوزستان در خارج از خانه ناموفق بوده اند و این بار در مسجد سلیمان نخستین پیروزی جنوبی خود را در لیگ هجدهم جستجو می کنند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.