کد خبر: 8JNkP زمان: 23:37 1397/12/28   بازدید: 404

رحیمی در برنامه علی ضیا:

خداحافظی کردم تا جایم را به جوانها بدهم

سیدعلی ضیا در چهارمین شب از ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک میزبان حسن رحیمی، قهرمان کشتی بود.

به گزارش ورزش سه، رحیمی در ابتدا در پاسخ به اینکه چرا در 29 سالگی از کشتی خداحافظی کرده، گفت: شرایط برای من خوب و مناسب نبود، من از ناحیه زانو آسیب دیده بودم و برگشت خیلی سخت بود. من سبک وزن هستم و پیچ و خم و آسیب زیاد بود. از همین رو دیدم نمی توانم باشم و گفتم جا را به جوانها بدهم.


وی درباره شرایط اردوها افزود: اردوهای همه ما در خانه کشتی است و جای دیگری را نداریم. خانه کشتی مشکلی نداشت و مشکل از جای دیگری بود و باید از لحاظ روحی و روانی ساپورت می شدیم.


رحیمی تاکید کرد: وزارت ورزش باید بیشتر حمایت کند، به ویژه از مدال آوران و قهرمانان که باید آبروی کشور را حفظ کنند.


این قهرمان کشتی با بیان اینکه نمی دانم چرا خیلی ها مشکلات را نمی گویند، یادآور شد: شرایط روحی و روانی در کشتی خیلی مهم است و همه اش زور نیست. هیچ کشتی گیری فکر نمی کنم شغل ثابت داشته باشد. من استخدام شهرداری منطقه 11 هستم و ماهی دو تومان برای من در نظر گرفته اند و هر آن ممکن است بگویند دیگر سرکار نیا. کشتی آنقدر فکر و تمرکز می خواهد که هیچ کار دیگری نمی شود کرد.


رحیمی در پاسخ به اینکه آیا ازدواج کرده، گفت: ان شاءالله در سال جدید اتفاقات خوبی می افتد و می خواهم ازدواج کنم. از خانواده همسرم تشکر می کنم که ما را تحمل کردند و گفتند همین که سالم هستی کافی است.


وی در این باره که آیا داری در سیستان و بلوچستان مدرسه می سازی، تصریح کرد: ای کاش نمی گفتید. ما کشتی گیران این کارها را وظیفه خود می دانیم و راه جهان پهلوان تختی را ادامه می دهیم. این کشتی گیر همچنین قبول کرد نیمی از هزینه ساخت مدرسه را با کمک مردم و هوادارانش تقبل کند. هزینه نیم دیگر را اسپانسر برنامه پرداخت خواهد کرد.

 

خبرنگار: سیده ساره حسینی