حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1604851/13 زمان: 19:40   1398/01/25 بازدید: 172,947

اینستاگرام بستر فحاشی درست کرده است

پاسخ تند مدافع مغضوب به شایعه تبانی

مدافع سایپا به هجمه‌ها علیه او درباره تبانی برابر پرسپولیس واکنش نشان داده و می‌گوید اگر استقلالی‌ها می‌توانستند باید دربی را می‌بردند.

رضا علیاری در گفت‌وگو با "ورزش سه"، درباره شکست سایپا مقابل پرسپولیس، گل‌هایی که خوردند و شایعه تبانی که علیه او در فضای مجازی مطرح کردند، پاسخ داد که صحبت‌های این مدافع سایپا را در زیر می‌خوانید:

 

* بخاطر خودمان بازی می‌کنیم، نه باشگاه

 

شروع خوبی مقابل پرسپولیس داشتیم ولی در ادامه بازی دست آنها افتاد و در زمان بدی در نیمه اول گل خوردیم؛ در نیمه دوم نیز دو اشتباه کردیم که هر دو توپ برای پرسپولیس تبدیل به گل شد؛ بازی یک طرفه نبود چون ما موقعیت‌های خوبی داشتیم، اما نتیجه به این شکل شد و در نهایت باختیم؛ ما جزو تیم‌های میانه جدول قرار داریم و در کورس کسب سهمیه آسیایی یا سقوط نیستیم، اما بخاطر خودمان می‌خواستیم از پرسپولیس نتیجه بگیریم چون حمایتی از سمت باشگاه سایپا از ما نمی‌شود و بیشتر برای آبروی خودمان در این ۶-۵ بازی به میدان می‌رویم.

 

* همه مدافعان دنیا اشتباه می‌کنند

 

حرف‌هایی که درباره تبانی زده می‌شود، قشنگ نیست؛ به شخصه برابر هر تیمی نمی‌خواهم که آبروی خودم را ببرم؛ قبول دارم که روی گل سوم اشتباه کردم ولی همه مدافعان دنیا هم اشتباه می‌کنند؛ حرف‌هایی که از دیشب به ما می‌زنند قشنگ نیست؛ روی اشتباه خودمان باختیم و این موضوع را قبول داریم، اما پرسپولیس هم برای کورس قهرمانی می‌خواست برنده شود؛ همه می‌دانند که زورمان نمی‌رسید ولی برای مساوی و شرافت خودمان به میدان آمده بودیم ولی آن اتفاقات افتاد و خیلی برای ما خوشایند نبود.

 

* اصلا توپ را ندیدم که دفع کنم

 

مدام به من می‌گویند پرسپولیسی هستی؛ من نه استقلالی بودم، نه پرسپولیسی؛ دیروز اولین بازی‌ام در ۲۵ مسابقه این فصل بود که اشتباه کردم و آن هم فقط یک اشتباه روی گل سوم بود، اما روی گل دوم مقصر نبودم و اصلا به من ارتباطی نداشت؛ گل دوم در شلوغی محوطه جریمه ما زده شد و من روی خط بودم؛ شوتی که علیپور زد، اول به پای مدافع ما برخورد داشت و بعد از تغییر مسیر تبدیل به گل شد؛ من و دروازه‌بان اصلا نتوانستیم مسیر توپ را تشخیص دهیم چون قطعا اگر توپ را می‌دیدم، با تکل از روی خط درمی‌آوردم.

 

 

* چه فرقی می‌کند پرسپولیس قهرمان شود یا یک تیم دیگر؟

 

روی گل سوم مقصر بودم و اشتباهم را قبول کردم، اما بحث تبانی واقعا زشت است؛ در گل سوم پرسپولیس آمدم توپ را استپ کنم، اما توپ را رو به عقب دادم که همان منجر به گل شد، اما اینکه می‌گویند در گل دوم هم مقصر هستم، اصلا درست نیست؛ اصلا بجز من اگر توپ قابل مهار بود، فلاح‌زاده توپ را می‌دید و می‌گرفت؛ شوت علیپور همان اول به مدافع ما برخورد کرد و تغییر مسیر داد؛ این حرف‌ها راجع به تبانی جالب نیست؛ ما که شرافت خودمان را به این مسائل نمی‌فروشیم؛ یک عده تماشاگر استقلال حرف‌هایی به من زدند که لیاقت خودشان است؛ در اینستاگرام همه چیز را خراب کرده و بستری فراهم آورده که همه به راحتی علیه ما فحاشی کنند؛ واقعا برای ما چه فرقی می‌کند که پرسپولیس قهرمان شود یا استقلال، تراکتورسازی یا سپاهان؟ به ما چه می‌رسد؟

 

* شرایط برد استقلال یا پرسپولیس در آزادی را نداریم

 

واقعا این مباحث خنده‌دار است؛ قبل از من ۵ نفر دیگر روی توپ علیپور بودند، اما من اصلا آن شوت را نمی‌دیدم که حتی بتوانم با دست بگیرم؛ باز هم می‌گویم اولین اشتباهم در ۲۵ بازی بود ولی پس از بازی همینطور روی سرم ریختند و فحاشی کردند که این کار واقعا عجیب است؛ اگر رقابت قهرمانی بین آنهاست(استقلال و پرسپولیس)، دربی را می‌بردند؛ قهرمانی دست خودشان قرار داشت، اما واقعا بضاعت ما همان بود که دیدید؛ وضعیت ما طوری نیست که بتوانیم استقلال یا پرسپولیس را در آزادی ببریم؛ استقلال هم اگر مقابل ما از موقعیت‌ها استفاده  می‌کرد، برنده می‌شد ولی آنها نتوانستند؛ امیدوار هستم هر تیمی حقش است، قهرمان شود.

 

* زورشان می‌رسید دربی را می‌بردند

 

به من فحش می‌دهند و می‌گویند پول گرفتی؛ مگر فروختن شرافت به فوتبال چقدر ارزش دارد؟ اصلا من برابر تیمی(پرسپولیس) که هیچ عرقی به آن ندارم و در آن بازی نکردم، چرا باید چنین کاری انجام دهم؟ چه فکری می‌کنند درباره من اینطور حرف می‌زنند؟ اگر زورشان می‌رسید، بازی دربی را می‌بردند؛ نتیجه گرفتن پرسپولیس، استقلال، تراکتور، سپاهان و ... چه ارتباطی با ما دارد؟

 

 

* در تمام برنامه‌ها به من فحش دادند

 

بخاطر فحاشی‌ها به من و خانواده‌ام از دیشب تا الان نخوابیدم؛ خود مدافعان استقلال مگر در طول فصل اشتباه نمی‌کنند؟ علی آقا(دایی) هم پس از مسابقه با پرسپولیس از همه ناراحت‌تر بود و اولین بار در این چند فصل بود که به این شکل از من انتقاد کرد؛ هواداران واقعی که فوتبال را می‌فهمند، می‌دانند چه خبر است؛ از دیشب هر برنامه‌ای مثل تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام و ... را باز می‌کنم، علیه من فحاشی شده و فکر کنم الان پیامک را هم باز کنم، آنجا هم فحاشی شده باشد!

 

* یکی باید از حقانیت ما دفاع کند

 

فصل برای ما تمام نشده، اما چند هفته‌ای است که ما فقط برای خودمان بازی می‌کنیم؛ از قبل عید مشخص شد که ما شانسی برای گرفتن سهمیه آسیایی نداریم؛ در این هفته‌ها بیشتر برای آبروی خودمان بازی می‌کنیم؛ باشگاه سایپا آنطور که باید حمایت نمی‌کند و ما هنوز بخاطر زمین تمرینی دچار مشکل هستیم؛ ۵ بازیکن ما رباط صلیبی پاره کردند و سه بازیکن دیگر از ناحیه همسترینگ با مصدومیت مواجه شدند؛ هواداران سایر تیم‌ها چه توقعی از ما دارند؟ می‌خواهند در این شرایط ما از حقانیت آنها دفاع کنیم؟ یکی باید از حقانیت ما دفاع کند! از نظر مالی جزو تیم‌های سیزدهم، چهاردهم لیگ هستیم و این فصل باید برای نیفتادن می‌جنگیدیم؛ انتظار دارند پرسپولیس و استقلال را در آزادی ببریم؟ آنها هم در کورس هستند و رقابت بین خودشان است؛ ما هم قبلا با نفت در کورس بودیم، اما اینطور برخورد نکردیم.

 

* مگر من قهرمانی را از استقلال گرفتم؟

 

فکر می‌کنم امسال جزو چهار مدافعی بودم که بیشترین قطع توپ را داشتم ولی یک بازی اشتباه کردم که این شرایط را برای من به وجود آوردند؛ حالا قرار نیست این هجمه‌ها را علیه من ایجاد کنند؛ مگر من قهرمانی را از استقلال گرفتم؟ ۵ بازی تا پایان فصل مانده و می‌توانند نتیجه بگیرند؛ دیواری کوتاه‌تر از رضا علیاری پیدا نکردند؟ مگر فروزان دوست داشت اشتباه کند که حالا نمی‌تواند به تبریز برود؟ بدانید که فوتبالیست شرافت خود را نمی فروشد.

 

 

* هنوز مشکل لباس داریم

 

تغییر مدیرعامل باشگاه سایپا هم تغییری برای ما ایجاد نکرده است؛ ۲۵ بازی در این فصل برای سایپا کردم ولی هنوز دریافتی‌ام ۴۰ درصد بوده که کمترین دریافتی در بین بازیکنان تیم است؛ هیچکس جوابگوی ما نیست؛ ۵ بازی از فصل مانده ولی من هنوز ۶۰ درصد از قراردادم را نگرفتم؛ واقعا ما به احترام علی آقا(دایی) و بخاطر بازیکنان بازی می‌کنیم؛ چهار بازی پشت سر هم بردیم ولی یک نفر نیامد هزار تومان پاداش به ما بدهد؛ ما همین الان از نداشتن لباس می‌نالیم؛ همه فکر می‌کنند وضع ما خوب است ولی واقعا اینطور نیست؛ فقط و فقط برای آبروی خودمان بازی می‌کنیم وگرنه باشگاه سایپا پُر از مشکلات است؛ نمی‌خواستم این موارد را بگویم ولی بخاطر شرایطی که به وجود آمد، نیاز است این حرف‌ها را بزنم؛ نه به ما می‌رسند و نه پاداش و قراردادمان را می‌دهند؛ هوا گرم شده ولی هنوز باید با لباس آستین بلند تمرین کنیم؛ از این به بعد قرار است با لباس بازی با پرسپولیس که آستین کوتاه بود، تمرین کنیم و این شرایط سایپا است.

 

عکس‌ها: محمد کرمعلی

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.