کد خبر: 1607821/30 زمان: 01:09   1398/02/08 بازدید: 58,543

قهرمانی بیست و ششم برای آبی و اناری ها

بارسلونا 1-0 لوانته: جام در دستان کاپیتان مسی

بارسلونا با پیروزی 1-0 مقابل لوانته، قهرمانی اش در رقابت های این فصل لالیگا قطعی کرد.

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان ارنستو والورده در دیداری خانگی توانستند با نتیجه 1-0 لوانته را شکست بدهند و قهرمانی شان در رقابت های این فصل لالیگا را قطعی کنند.

بارسا بازی را هجومی آغاز کرد و چیزی نمانده بود که در همان دقیقه 2 به گل برسد اما واکنش خوب آیتور، مانع از گلزنی لوئیس سوارز شد.

حملات بارسا ادامه پیدا کرد و در دقیقه 5، حرکت انفرادی خوب کوتینیو و ضربه محکم او، می توانست به گل اول بازی تبدیل شود اما باز هم آیتور مغلوب نشد. یک دقیقه بعد، ارسال دیدنی کوتینیو، لنگله را در موقعیت گلزنی قرار داد ولی ضربه سر او نیز از کنار دروازه لوانته به بیرون رفت.

برتری بارسلونا ادامه داشت و در مقابل بازیکنان لوانته با دفاع پرتعداد، در تلاش برای بسته نگه داشتن دروازه شان بودند. در دقیقه 20، باز هم سوارز با پشت سر گذاشتن بازیکن پیش رو، قصد داشت دروازه لوانته را باز کند اما ضربه او را باز هم آیتور دفع کرد.

 

 

تلاش بازیکنان میزبان برای رسیدن به گل ادامه پیدا کرد و آنها چند موقعیت خوب دیگر هم داشتند اما نتوانستند از آنها بهره ای ببرند. از جمله در دقیقه 41 که چیزی نمانده بود که کوتینیو قفل دروازه لوانته را باز کند اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت. در نهایت نیمه اول بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم هم با حملات بارسا آغاز شد و این تیم در همان دقایق ابتدایی چند موقعیت نصفه و نیمه داشت که نتوانست از آنها استفاده کند. در دقیقه 57، راکیتیچ صاحب یک موقعیت خوب شد اما ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

فشار حملات بارسا ادامه پیدا کرد و این تیم سرانجام در دقیقه 62 به گل رسید. ابتدا این دمبله و سوارز بودند که خط دفاعی لوانته را به هم ریختند و پس از آن ویدال با حضور به موقع، توپ را به مسی رساند. ستاره آرژانتینی هم بعد از فریب دادن دو مدافع حریف، با یک ضربه دقیق، دروازه را باز کرد و شیرجه آیتور هم ثمری نداشت.

 

 

 

چیزی نمانده بود که لوانته خیلی زود کار را به تساوی بکشد  اما تراشتگن با یک واکنش خوب مانع از گلزنی مایورال شد. پس از آن بار دیگر بازیکنان بارسا ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه 66، روی پاس خوب مسی، ویدال می توانست گل دوم را به ثمر برساند اما باز هم آیتور مقاومت کرد.

در ادامه بازیکنان لوانته برای دقایقی توپ و میدان را در اختیار گرفتند و چند موقعیت خوب روی دروازه بارسا ایجاد کردند اما نتوانستند به گل برسند.

در دقایق پایانی بازی متعادل شد اما چیزی نمانده بود که در دقیقه 90، لوانته به گل تساوی برسد اما باز هم تراشتگن مانع باز شدن دروازه بارسا شد و در نهایت بازی با همان یک گل به پایان رسید تا آبی و اناری قهرمانی شان را جشن بگیرند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.