حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1613217/50 زمان: 11:45   1398/03/01 بازدید: 383

دل‌بوسکه: اسپانیا 20 سال حاکم فوتبال اروپا بوده

وینسنته دل‌بوسکه، ناکامی تیمهای اسپانیایی در رقابتهای اروپایی امسال را دلیل افت فوتبال اسپانیا نمی‌داند و به هژمونی 20ساله فوتبال باشگاهی این کشور در قاره سبز اشاره می‌کند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم‌های اسپانیایی امسال در رقابتهای باشگاهی اروپایی سال ناکامی را پشت سر گذاشتند و عرصه را به تیمهای انگلیسی واگذار کردند تا هیچ تیم اسپانیایی‌ای در دو فینال چمپیونزلیگ و لیگ اروپا حضور نداشته باشد. ولی وینسنته دل‌بوسکه، مربی سابق و کارکشته اسپانیایی از استاندارد لالیگا دفاع کرده و به هژمونی 20ساله فوتبال باشگاهی این کشور در قاره سبز اشاره می‌کند.

 

 

دل‌بوسکه که سابقه مربی‌گری تیم ملی اسپانیا و رئال مادرید را دارد در این باره گفت:" اگر 20 سال گذشته را در نظر بگیرید، تیمهای اسپانیایی 50 درصد عناوین قهرمانی چمپیونزلیگ را به خود اختصاص داده‌اند. از این گذشته باید به عملکرد خیلی خوب سویا و اتلتیکو در این سالها هم اشاره کرد که قهرمان لیگ اروپا شده‌اند".

 

سرمربی سابق رئال و لاروخا در ادامه گفت:" علاوه بر اینها تیمهایی مثل ویارئال، دپورتیوو لاکرونیا و چند تیم دیگر هم در دو دهه گذشته به هژمونی فوتبال اسپانیا در قاره سبز کمک کرده‌اند".

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.