کد خبر: 8vz9L زمان: 23:33 1398/04/14   بازدید: 152353

حذف امید بزرگ در ضربات پنالتی؛

مراکش-رنار؛ پایان راه با یک اشتباه کشنده

تیم ملی مراکش با شکست 4-1 مقابل بنین در ضربات پنالتی، از دور رقابت های جام ملت های آفریقا کنار رفت و از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی بازماند.

به گزارش "ورزش سه"، در این دیدار که در وقت های قانونی و اضافی با تساوی 1-1 به پایان رسید، این تیم بنین بود که در ضربات پنالتی عملکرد بهتری داشت و با برتری 4-1، توانست به مرحله بعد راه پیدا کند.

 

نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید اما در ابتدای نیمه دوم بود که بنین با گل مویسه آدیلهو پیش افتاد. روی پاس سبیو سوکو بود که آدیلهو درون محوطه جریمه مراکش صاحب موقعیت شد و با یک شوت محکم کار را تمام کرد.

 

 

بعد از این گل بازیکنان مراکش پیش کشیدند و سرانجام در دقیقه 75 به گل تساوی رسیدند. مبارک بوصوفا، هافبک ریز نقش مراکش بود که برای یوسف النصیری موقعیت سازی کرد و او هم با یک ضربه پای چپ دقیق، کار را به تساوی کشاند.

 

 

در ادامه باز هم این بازیکنان مراکش بودند که فشار بیشتری روی دروازه حریف وارد کردند و سرانجام در چهارمین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه دوم صاحب یک ضربه پنالتی شدند. خطای استفن سسنیون روی اشرف حکیمی باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. حکیم زیاش پشت توپ ایستاد اما ضربه پای چپ او به تیر دروازه برخورد کرد و بهترین موقعیت مراکش برای زدن گل برتری از دست رفت و به این ترتیب، کار به وقت های اضافه کشیده شد.

 

 

در وقت های اضافه تلاش بازیکنان دو تیم برای زدن گل دوم ثمری نداشت و تنها بنین با اخراج خالد آدئون در دقیقه 97، 10 نفره شد اما این اتفاق تاثیری در نتیجه نداشت و در نهایت بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

 

در ضربات پنالتی باز هم بازیکنان مراکش عملکرد ضعیفی داشتند و سفیان بوفال و یوسف النصیری با از دست دادن ضربات شان، باعث شکست تیم هروه رنار شدند.

 

 

 

به این ترتیب مراکشی ها که امیدوار بودند بعد از ناکامی سال گذشته در جام جهانی، در جام ملت های آفریقا نتیجه خوبی بگیرند، خیلی زودتر از حد انتظار و مقابل حریفی نه چندان مدعی، از دور رقابت ها کنار رفتند. مراکش در جام جهانی 2018 با ایران، پرتغال و اسپانیا همگروه بود و در نهایت با کسب تنها یک امتیاز، در رتبه آخر گروه قرار گرفت و از دور رقابت ها کنار رفت.