کد خبر: dNl4B زمان: 09:20 1398/04/16   بازدید: 108901

پس‌لرزه‌های دومین اخراج عمر کینگ لئو

فوران خشم مسی: جام را به برزیل هدیه می‌دهند

اخراج لیونل مسی در جریان دیدار رده‌بندی کوپا آمه‌ریکا، در مصاف آرژانتین و شیلی، و اعتراض شدید او نسبت به آنچه فساد مقامات برگزارکننده و زد و بندشان به نفع برزیل خواند خبرساز شد.

به گزارش "ورزش سه"، دو تیم شیلی و آرژانتین دیشب در دیدار رده‌بندی رقابتهای کوپا آمه‌ریکای 2019 به مصاف هم رفتند تا تکلیف مقامهای سوم و چهارم این رقابتها مشخص شود. اما در این بازی مهم‌ترین اتفاق در دقیقه 37 و با اخراج لیونل مسی، ستاره بزرگ آرژانتینی از زمین اتفاق افتاد. تصمیم جنجالی داور که باعث شد مسی در پایان بازی شدیدترین انتقادهای ممکن را نسبت به مسئولین برگزارکننده کوپا آمه‌ریکا وارد کرده و آنها را به زد و بند به نفع برزیل میزبان متهم کند.

 

 

بازی به دقیقه 34 رسیده بود که کاپیتان شیلی، گری مدل در نزدیکی دروازه این تیم در حال مشایعت توپ بود که از زمین بیرون برود. مسی از پشت سر وارد چالش با او شد تا برای بدست آوردن توپ تلاش کند اما مدل نسبت به این حرکت مسی واکنشی خشمگینانه نشان داد و او را هل داده و دستهایش را بالا آورد.

 

 

داور پاراگوئه‌ای بازی بعد از این اتفاق به مدل کارت قرمز نشان داد و با اینکه مسی در این صحنه واکنشی نشان نداده بود او را هم با نشان دادن کارت قرمز از زمین اخراج کرد. تصمیمی که با اعتراض تماشاچیان حاضر در استادیوم کورینتیانس آرنای شهر سائوپائولو و سوتهای ممتد آنها همراه شد.

 

 

بر اساس گزارش‌ها مسی بعد از پایان مسابقه که با پیروزی 2-1 آرژانتین به پایان رسید از شرکت در مراسم اهدای مدالها خودداری کرده و مدال برنز خود را دریافت نکرد. اما جنجالی‌ترین پیامد این مسابقه صحبت‌هایی بود که مسی بعد از بازی در مقابل خبرنگاران ایراد کرده و حملات بسیار تند و شدیدی به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، کانمبول، انجام داد.

 

 

مسی درحالیکه مقابل خبرنگاران قرار گرفته بود گفت:" ما مجبور نیستیم بخشی از این فساد باشیم. عدم احترامی که در طول این تورنمنت به ما نشان دادند".

 

 

ستاره آرژانتینی در ادامه گفت:" متاسفانه فساد، داورهای این تورنمنت اجازه ندادند مردم از فوتبال لذت ببرند و رقابتها را خراب کردند".

 

مسی در ادامه اظهاراتش گفت:" به نظر من این جام را از قبل برای برزیل کنار گذاشته‌اند. امیدوارم در مسابقه‌ی فینال VAR و داورها کاری که نباید را نکنند و پرو بتواند واقعا رقابت کند چرا که به نظر من آنها تیمی دارند که قادر است چنین کاری انجام دهد هر چند به نظرم کار دشواری است".

 

 

صحبت‌های مسی در حالی مطرح می‌شد که آرژانتین چهار روز پیش در نیمه‌نهایی این رقابتها با نتیجه 2-0 مقابل رقیب بزرگ و همیشگی‌اش در آمریکای جنوبی شکست  خورده و از رسیدن به فینال بازمانده بود. مسابقه‌ای که به دلیل چند تصمیم داوری جنجالی، خبرساز شده بود. آرژانتین در آن بازی  از اینکه در دو موقعیت که به نظر آلبی‌سلسته باید به نفعش پنالتی اعلام می‌شد، داور حتی از بررسی VAR خودداری کرده خشمگین بود و فدراسیون فوتبال آرژانتین برای ابراز خشم و انزجار خود از این شرایط نامه‌ای تند به کانمبول ارسال کرده بود.

 

اما مسی که دیشب دومین کارت قرمز دوران فوتبالی خود را دریافت کرده بود در میکسدزون ورزشگاه به وضوح خشمگین بود. او در صحبتهایش با خبرنگاران گفت:" دیدید که چه اتفاقی افتاد. تصمیم درست این بود که به هر دوی ما کارت زرد داده می‌شد. ولی مهم این است که تیم ما ده نفره هم بازی را خوب تمام کرد و پیروز شد".

 

 

داور دیدار آرژانتین و شیلی در بازی پربرخوردی که 37 خطا داشت علاوه بر دو کارت قرمزی که به مسی و کاپیتان شیلی نشان داد شش کارت زرد هم از جیب خود بیرون آورد.

 

سرخیو آگوئرو در این بازی، در دقیقه 12 آرژانتین را از حریف پیش انداخت و پائولو دیبالا ده دقیقه بعد با ضربه‌ای زیبا اختلاف را به دو گل رساند. اما بعد از گذشت 14 دقیقه از نیمه دوم آرتورو ویدال، ستاره شیلی از روی نقطه پنالتی یکی از گلهای دریافتی تیمش را جبران کرد ولی در نهایت و با وجود همه جنجال‌ها آلبی‌سلسته بود که موفق شد بازی را با همین نتیجه به پایان برده و مقام سومی رقابتهای کوپا آمه‌ریکا 2019 را از آن خود کند.