کد خبر: 1632274/7 زمان: 20:59   1398/06/02 بازدید: 48,932

محمد تقوی خط دفاع استقلال را آنالیز کرد

محمد تقوی بازی روز گذشته را به طور خلاصه آنالیز کرده و برداشتش را در صفحه شخصی اینستاگرامش قرار داده است.

به گزارش "ورزش سه"، تیم استقلال در هفته اول رقابت های لیگ برابر ماشین سازی تبریز با گل دقیقه آخر تیم خطیبی شکست خورد. محمد تقوی پیشکسوت استقلال که فصل قبل مدتی سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز بود، در صفحه شخصی خود در اینستاگرام درباره این دیدار اینگونه نوشت:

 

“استقلال به هیچ عنوان سزاوار و شایسته  این شکست نبود. نیمه دوم آهنگ تیمی استقلال به مراتب بهتر شده بود و اگر کمی مهاجمین در زدن ضربات آخر دقت می‌کردند پیروزی کاملا در دسترس بود. نیمه اول تا حدودی استقلال  ناهماهنگ بود که به دلیل اولین بازی طبیعی هم به نظر می‌رسید اما در همان نیمه اول مشکلی که در خط دفاعی استقلال کاملا مشهود بود نبود هماهنگی مناسب بین دو مدافع مرکزی این تیم بود.

ماشین سازی با ارسال بلند به پشت محمد دانشگر و شاهین طاهرخانی دو مدافع مرکزی استقلال می توانست در همان دقایق ابتدایی به گل برسد که درخشش حسین حسینی دروازه بان استقلال مانع از باز شدن دروازه شد. نبود عمق در خط دفاعی استقلال در سیستم دفاعی این تیم کاملا مشهود بود. در چنین شرایطی و در زمان ارسالهای بلند عقب نشینی یکی از مدافعین میانی استقلال برای پوشش این فضا حیاتی بود اما نه طاهرخانی و نه دانشگر فاقد چنین تجربه‌ای بودند که بتوانند با تیزهوشی این فضا را پوشش دهند.

 

در فوتبال مدافعین همواره باید مراقب باشند و بدانند که هر لحظه ممکن است توپ از دست برود و باید خود را برای هر اتفاقی آماده کنند اما در آخرین دقیقه بازی و در حالیکه استقلال سراپا حمله بود غفلت مدافعین و فضای موجود پشت مدافعین میانی استقلال کار دست این تیم داد و با خطای دانشگر و اخراج او در خطرناکترین منطقه از زمین بازی ( فضای پشت محوطه جریمه)ماشین سازی صاحب ضربه ایستگاهی شد.

 

شاید در شرایطی که خط دفاع استقلال در زمین ماشین سازی بازی می‌کرد خارج شدن حسینی و قرار گرفتن در خارج از محوطه جریمه می‌توانست در ضد حمله این فضا را پوشش دهد اما در فوتبال ایران دروازه بانی با این ویژگی‌ کمتر وجود دارد و مدافعین جوان استقلال باید بیشتر مراقب باشند.”

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.