حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1633174/13 زمان: 20:53   1398/06/06 بازدید: 57,322

سعید در تیم سابق پورعلی‌گنجی؛

عزت‌اللهی به لیگ بلژیک کوچ کرد

ملی پوش ایرانی روستوف با عقد قراردادی قرضی به یوپن بلژیک پیوست.

 

به گزارش "ورزش سه"، عزت‌اللهی دو سال قبل هم به‌عنوان بازیکن قرضی یک نیم‌فصل در آنژی ماخاچ کالا و یک نیم‌فصل در آمکار روسیه بود که در این دو تیم بازی‌های بیشتری نسبت به روستوف و سال گذشته در ردینگ به او رسید و حالا این هافبک دفاعی تیم ملی ایران چنین شانسی دارد تا با انتقال به یوپن، دوباره در ترکیب تیم باشگاهی قرار بگیرد و به شرایط بازی برگردد.

این ملی پوش ایرانی با وجود اینکه فقط ۲۲ سال سن دارد، اما طی فصول گذشته برای ۶ باشگاه بازی کرده و یوپن هفتمین تیمی است که او در دوران جوانی تجربه بازی در آن را به دست می‌آورد که رکوردی جالب توجه برای او محسوب می‌شود. عزت‌اللهی بخاطر مصدومیت‌های پیاپی و دوری از بازی‌های ردینگ، مدتی هم از ترکیب تیم ملی ایران دور شد و حالا سعی کرده با حضور در یوپن و ژوپیر لیگ بلژیک، شرایط بهتری برای خود رقم بزند و دوباره بر سر زبان‌ها بیفتد.

 

یوپن بلژیک سال گذشته نیز در یک نیم‌فصل مرتضی پورعلی‌گنجی را دراختیار داشت که این بازیکن عملکرد خوبی برای این تیم ارائه داد و حالا با سعید عزت‌اللهی قراردادی قرضی که قابلیت انتقال قرضی در نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۲۰ را دارد، قرارداد بست.

 

در حال حاضر کاوه رضایی، میلاد محمدی، علی قلی‌زاده و یونس دلفی به‌عنوان بازیکنان ایرانی در ژوپیر لیگ بلژیک بازی می‌کردند و سعید عزت‌اللهی پنجمین ملی پوش ایرانی محسوب می‌شود که قرار است در فصل ۲۰-۲۰۱۹ در لیگ این کشور به میدان برود.

 

 

 

عزت‌اللهی فصل قبل تنها ۴ بازی در ردینگ انگلیس انجام داد و در بیشتر مسابقات چمپیونشیپ به دلیل آسیب دیدگی نتوانست به میدان برود و همچنین از ابتدای لیگ برتر روسیه در مسابقات روستوف حضور نداشت، اما امیدوار است با انتقال به یوپن بلژیک روزهای بهتری در انتظارش باشد.

 

کریستوف هنکل، مدیر باشگاه یوپن درباره انتقال عزت‌اللهی به این تیم می‌گوید: «سعید عزت‌اللهی توانایی‌های خود را در لیگ برتر روسیه و تیم ملی ایران ثابت کرده است؛ سعید در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در مسابقات گروهی برابر اسپانیا و پرتغال به میدان رفت؛ گرچه او تنها ۲۲ سال سن دارد، اما تاکنون ۲۸ بار برای تیم ملی بزرگسالان ایران بازی کرده و من اطمینان دارم او به یوپن کمک زیادی می‌کند؛ ما صمیمانه از عزت‌اللهی در یوپن بلژیک استقبال می‌کنیم و برای او آرزوی موفقیت داریم.»

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.