کد خبر: 1636267/34 زمان: 12:13   1398/06/23 بازدید: 30,181

اعلام پرسپولیس؛ 90 به 10 را اجراء می کنیم

سازمان لیگ در نظر دارد در دربی های پیش رو قانون 90 به 10 را اجراء کند. در بازی پیش رو استقلال میزبان است و 90 درصد از سکوهای استادیوم آزادی به تماشاگران تیم استقلال اختصاص پیدا می کند.

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه استقلال برای اجرای این تصمیم مردد است و نگران است تماشاگران تیم پرسپولیس برای حضور در استادیوم آزادی بلیط جایگاه استقلالی ها را خریداری کنند و یا همه سکوها از سوی تماشاگران استقلال پر نشود با توجه به اینکه این تیم شروع خوبی در فصل جدید بازی ها نداشته است.

 

سعید فتاحی که در این باره با رادیو تهران ورزشی صحبت می کرد؛ گفت: «این قانون در آیین‌نامه  جدید مسابقات تدوین و به باشگاه‌ها هم ابلاغ شده، بنابر قانون باید موضوع اجرا شود. امسال الزامات آن فراهم شده، بلیت‌فروشی کاملا الکترونیکی و صندلی‌ها هم شماره‌گذاری شده است و باشگاه‌ها باید این کار را انجام دهند. باشگاه استقلال باید راهکاری پیدا کند تا قانون 90 به 10  در بازی با پرسپولیس اجرا شود. 2 سال است که بلیت‌فروشی به باشگاه‌ها واگذار شده اگرچه این کار یک مقدار سخت است. باشگاه پرسپولیس قاطعانه اعلام کرده که در دربی برگشت 90 به 10 را اجرا خواهد کرد. الان در این 10 روز باقی‌مانده به زمان دربی راهکارهای انجام این کار وجود دارد. سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هم به باشگاه استقلال کمک می‌کنند.»

 

رییس کمیته مسابقات در خصوص دغدغه های باشگاه استقلال مبنی بر حضور تماشاگران پرسپولیس در جایگاه استقلالی ها گفت:«این موضوع راه‌حل دارد و  همه باید کمک کنند که این فرهنگ جا بیافتد. باشگاه استقلال سامانه هواداری دارد و کسانی که عضو این سامانه هستند می‌توانند بلیت خریداری کنند، کد ملی‌ افرادی که عضو سامانه هواداری هستند را به پیمانکار بلیت‌فروشی اعلام کنند و فقط به آنها بلیت بفروشند. پرسپولیسی‌ها هم اگر بلیت بخرند باید کنار استقلالی‌ها در ورزشگاه بنشینند. این مسائل راهکار دارد. مجری بلیت‌فروشی باشگاه‌ها هستند و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نقش نظارتی دارند. در دیدار فینال آسیا باشگاه پرسپولیس بلیت‌فروشی کرد و تماشاگران کاشیما هم در طبقه دوم نشستند. بالاتر از دربی میلان نداریم، در آن بازی هم این قانون اجرا می‌شود. همه به خصوص اصحاب رسانه و صداوسیما  باید کمک کنند و ما هم صددرصد به باشگاه‌ها کمک می‌کنیم. خواهشی که از هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس دارم این است که به قانون احترام بگذارند تا این قانون اجرا شود. اگر همه مردم بخواهند این اتفاق خواهد افتاد.»


سعید فتاحی در واکنش به این موضوع که باشگاه استقلال مدعی شده بازی برگشت هم باید در روزهای وسط هفته برگزار شود، گفت:« این طور نیست که دوستان اظهارنظر می‌کنند، ما باید خیلی از مسائل را در برگزاری دربی در نظر بگیریم. پیش‌بینی‌مان این بود که بازی رفت پنجشنبه باشد اما به دلیل برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی آسیا امکان این کار نبود و مجبور شدیم بازی دربی را در روز یکشنبه برگزار کنیم. باشگاه استقلال نظرش را گفته است اما  باید بگویم در زمان برگزاری دربی برگشت استقلالی‌ها درگیر مسابقات پلی‌آف لیگ قهرمانان هستند و امکان برگزاری دربی برگشت در وسط هفته نیست.»

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.