حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1636553/2 زمان: 10:04   1398/06/24 بازدید: 14,926

سه وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان

امروز؛ پنجه در پنجه با قرعه مرگ

روز دوم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان در حالی آغاز می‌شود که امیدهای ایران برای فینال و کسب مدال طلا بازهم بالا نیست.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایران ورزشی ، در روز دوم مسابقات اوزان 67، 87 و 97 کیلوگرم برگزار می‌شود که حامد تاب در ۶۷ کیلوگرم، رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم و در وزن ۹۷ کیلوگرم محمد هادی ساروی سه نماینده ایران هستند که باید در روز دوم برای تیم ایران به میدان بروند. قرعه‌کشی این سه وزن مشخص شد و در روز دوم هم مانند روز اول به شدت تیم ایران با قرعه بدی روبه‌رو شد و تقریباً هر سه کشتی‌گیر برای رسیدن به فینال باید از سد تمامی رقبای نامدار خود عبور کنند.


هر سه کشتی‌گیر ایران هم برای نخستین بار به مسابقات جهانی آمده‌اند که همین کار را برای تیم ایران بسیار سخت و دشوار می‌کند. سه جوان جویای نام و با انگیزه که باید برای برآورده شدن رویای 5 ساله ایرانی‌ها پنجه در پنجه قهرمانان نامی این سه وزن بیندازند.


از آخرین باری که کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی به مدال طلا رسید، بیش از ۵ سال می‌گذرد. حمید سوریان آخرین کشتی‌گیر ایران بود که در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ توانست به مدال طلا برسد و حالا بعد از ۵ سال این امید وجود دارد که شاید طلسم دور بودن از مدال طلا بشکند و ایران دوباره رنگ مدال طلا در مسابقات جهانی ببیند.


با توجه به ظرفیت کشتی ایران و وضعیت بسیار خوب رقبا، برآورده کردن این رویا اندکی سخت و دشوار به نظر می‌آید‌. در وزن 67 کیلوگرم حامد تاب جوان و کم تجربه باید در گروهی برای مدال طلا تلاش کند که نام قهرمانان بزرگی همچون هان ریو سو و فرانک استابلر در آن دیده می‌شود. تاب ابتدا باید به مصاف اسماعیل بوررو مولینا از کوبا برود که مدال طلای جهان و المپیک را در کارنامه دارد. او در دور دوم هم باید به مصاف برنده کشتی‌گیران رومانی و فرانسه برود اما او برای رسیدن به نیمه نهایی در گروهش آکان یوکسل از ترکیه، فرانک استابلر از آلمان، رسول چونایف از آذربایجان و هان ریو سو از کره جنوبی را احتمالا از پیش رو بردارد. تمامی این کشتی‌گیران دارنده مدال جهانی و المپیک هستند.


در وزن 87 کیلوگرم هم اوضاع به همین منوال است. تعداد زیادی از خوب‌های دنیا در نخستین تجربه رسمی رامین طاهری در مسابقات جهانی باید با او سرشاخ شوند. طاهری ابتدا باید به مصاف برگ از سوئد برود و بعد در ادامه او باید با برنده دیدار اسلام عباس اف از آذربایجان و خرزسوریانی از گرجستان نبرد کند. ژان بلنیوک قهرمان دوره گذشته این مسابقات در راه رسیدن به فینال سد راه رامین طاهری است.


در وزن 97 کیلوگرم هم محمد هادی ساروی با قرعه عجیب و بسیار سختی روبه‌رو شده است. شاید در وزن 97 کیلوگرم در مجموع سه الی چهار کشتی‌گیر طراز اول وجود داشته باشد که تمامی این کشتی‌گیران در گروه ساروی قرار گرفته‌اند. ساروی که برای نخستین بار دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی بزرگسالان را به تن کرده ابتدا به دیدار پاپ از آلمان می‌رود و بعد از آن میلوف بلغارستانی که به دلیل قرار گرفتن در رنکینگ اتحادیه جهانی در این سوی جدول قرار گرفته است، انتظارش را می‌کشد.


در ادامه نیز گابریل روزیلو از کوبا که پدیده جدید این وزن محسوب می‌شود قرار دارد و بعد هم آرتور آلکسانیان در راه رسیدن به نیمه نهایی مقابل ساروی جوان قرار می‌گیرد.


تیم جوان و کم تجربه کشتی فرنگی به لحاظ قرعه اصلاً شانس نیاورده و در هفت وزن بدترین قرعه ممکن برای این تیم پیش آمده اما با این حال همه چشم انتظار موفقیت ستاره جوان و آینده‌دار کشتی هستند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.