حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1638520/2 زمان: 19:50   1398/06/31 بازدید: 194,004

شجاع و کم شانس در اولین دربی

یادداشت : نیمه پر آندره آ استراماچونی

اولین دربی آندره‌آ استراماچونی برای این مربی ایتالیایی خوش اقبالانه پیش نرفت.

به گزارش "ورزش سه"، در لحظاتی که خبرنگاران حاضر در ورزشگاه آزادی به دنبال ترکیب آبی ها در داربی می‌گشتند صفحه A4 که میان آنها توزیع شد، چشم‌ آنها را گرد کرد. استراماچونی در اولین دربی چیدمان تیم خود را به 2-5-3 تغییر داد و با چینش تازه پرسپولیس کالدرون را غافلگیر کرد. آنچه استراماچونی در این بازی انجام داد پرس سنگین و شدید در تمام نقاط زمین و استفاده از روشی برای خنثی کردن 2-4-4 هجومی پرسپولیسی‌ها بود. تمهیدی که موثر هم واقع شد و استقلال در کلیت بازی و به خصوص در نیمه اول با کنترل بازی به هدف خود نزدیک می‌شد.


آبی‌ها در این مسابقه با مارک کردن تمام بازیکنان پرسپولیس اجازه بازی‌سازی از خط دفاع سرخ‌پوشان را گرفته و بازیکنان پرسپولیس به همین سبب بارها و بارها مجبور به پاس‌دادن به علیرضا بیرانوند و ارسال توپ‌های بلند از سوی او شدند که این توپ‌ها با نقش آفرینی خط دفاع بلندقامت استقلال نقشه تهاجمی پرسپولیس را نقش بر آب می‌کرد.


با این وصف استقلال در نیمه اول علاوه بر مهار بازیکنان خط هجومی پرسپولیس یک موقعیت عالی را توسط مرتضی تبریزی از دست داد و در حالی که می‌توانست با ضربه پنالتی خوش اقبالانه اولین گل بازی را به ثمر برساند این تیم با از دست رفتن این فرصت توسط علی کریمی در موقعیت تساوی با پرسپولیس باقی ماند.


استراماچونی در نیمه دوم با همان سیاق بازی را ادامه داد و تنها در لحظه تعویض‌های پرسپولیس دست به تغییراتی در شکل و شمایل بازی تیم زد و با وجود اینکه برخی بازیکنان هنوز به شرح وظایف خود آشنا نبودند اما در نهایت شکل مسابقه طوری پیش می‌رفت که او به نظر به هدفش که کنترل کردن قهرمان فصل پیش ایران بود، می‌رسید. با این حال یک دفع توپ از محمد دانشگر و بیرون رفتن توپ از خط اوت و خالی ماندن جای او و حضور عارف غلامی در جای دانشگر و بازگشت او به زمین و پر کردن خط آفساید باعث شد تا پرسپولیس با حرکت ترابی و پاس او از گوشه محوطه جریمه به درون دژ دفاعی استقلال به گل برسد و همین گل تکلیف بازی را روشن کند.

 


استقلال بعد از گل پرسپولیس یکبار دیگر توسط علی کریمی فرصت گلزنی را داشت اما ضربه این بازیکن که در موقعیت خوبی هم زده شد، با اختلاف اندک از کنار دروازه پرسپولیسی‌ها به بیرون رفت.


با توجه به تفاوت کیفیت مهره‌های تیم صالح مصطفوی و مهرداد خانبان دو آنالیزور و مربی سابق تیم ملی که ویژه برنامه آنتن در ساعت دربی شرکت کرده بودند، سرمربی ایتالیایی استقلال را برنده تاکتیکی این بازی ارزیابی کردند. به عقیده این دو استراماچونی در پیاده کردن هدف اصلی خود که کنترل پرسپولیس و دیکته کردن تاکتیک مد نظر به مسابقه بود خوب عمل کرد؛ ضمن اینکه در تغییر سیستم بازی و شکل تازه‌ای که برای استقلال در نظر گرفته بود، شهامت خوبی را از خود به نمایش گذاشت. با این حال او به اندازه کافی خوش اقبال نبود تا از اولین تجربه دربی 3 امتیاز لازم را کسب کند.


حالا هواداران استقلال به جای اینکه اسیر جو شکست بار پس از دربی باشند و خود را درگیر حیاکن و رهاکن‌ها کنند باید به حمایت از تیم خود برخاسته و جو منفی را از اطراف تیمی که قرار است در بازی بعد نبرد حساس و دشواری با ذوب‌آهن داشته باشد، دور کنند. تیمی که حمایت و انرژی مثبت دارد تا همانطور که استراماچونی گفته است، استقلال بهتر و قدرتمندتری ساخته شود. به خاطر داشته باشیم که تازه هفته چهارم لیگ است و راهی دراز و طولانی پیش روی همه تیم های لیگ.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.