کد خبر: 1643838/24 زمان: 20:17   1398/07/24 بازدید: 117,624

راز نیمکت نشینی مدافع تیم ملی

چرا پورعلی‌گنجی برای تیم ملی بازی نکرد؟

پس از آسیب دیدگی مدافع تیم ملی در دیدار برابر کامبوج دیگر خبری از او در دست نبود. مرتضی پورعلی گنجی پس از حضور در دیدار برابر کامبوج، در بازی برابر بحرین به میدان نرفت.

به گزارش "ورزش سه"، موضوع تغییر یکی از مدافعان میانی تیم ملی در دیدار برابر بحرین یکی از حرف و حدیث های مهم این روزهای فوتبال ایران است. اما این تصمیم گویا به دلیل اتفاقی بود که در دیدار قبلی تیم ملی افتاده بود. بازی تیم های ملی ایران و کامبوج به دقیقه شصت رسیده بود و در حالی که در نگاه اول همه چیز عادی بود و نفوذ مدافع تیم ملی ضربه سر او بر فراز مدافع کامبوجی را به دنبال داشت و کریم هم توانست بهترین استفاده را از این موقعیت ببرد. اما وقتی در شادی گل مرتضی را با دستی بر صورت دیدیم و سپس تصویر آهسته را دوره کردیم مشخص بود که مدافع کامبوجی ضربه ای خطرناک به گیج‌گاه مدافع تیم ملی وارد کرده و همین موضوع وی را مصدوم کرده است. در تصاویر مخابره شده از شادی گل ملی پوشان ایران کاملا مشخص است که پورعلی با دستی بر قسمت گیج‌گاه سر خود در حال صحبت کردن با مسعود شجاعی است و با دیدن فریم های بعدی همان شادی گل، مرتضی را بی تعادل تر از همیشه می بینیم.

 

هر آنچه که بود پورعلی گنجی بعد از ضربه ای که به سرش خورده بود در زمین ماند اما نوع حرکات او و صحبت هایی که با زوج خود یعنی کنعانی زادگان داشت نشان می داد وی از تعادل کاملا برخوردار نیست و ضربه مدافع کامبوجی، او را اذیت کرده است.

 

 

اما پس از این اتفاق و با پایان بازی تیم ملی ایران، مدافع تیم ملی هر چه سریعتر توسط پزشکان تیم ملی به بیمارستان منتقل شد تا عکسبرداری و آزمایشات نهایی انجام شود و درباره کم و کیف مصدومیت وی و همینطور روند بهبودی مرتضی اظهارنظر شود. موضوعی که هرگز رسانه ای نشد.

 

دیگر خبری از پورعلی نداشتیم تا اینکه لیست بازیکنان حاضر در دیدار بحرین اعلام شد و یکی از تعجب برانگیزترین تصمیمات ویلموتس نشاندن مرتضی پورعلی گنجی روی نیمکت و جایگزین کردن مجید حسینی به جای وی بود. این تصمیم کاملا نشان می داد که موضوع نیمکت نشینی به همان مصدومیت دیدار قبلی و ضربه مدافع کامبوج بر می گردد.

 

 

 

با این حال وقتی نام وی در لیست نیمکت نشینان آمده است نشان می دهد که روند بهبودی پورعلی گنجی به خوبی پیش رفت و ممکن بود که حتی در صورت خطر کردن سرمربی تیم ملی در این بازی به میدان برود اما ویلموتس هرگز این ریسک را نکرد تا احیانا مصدومیت وی تجدید نشود.

در نهایت حسین کنعانی زادگان و سیدمجید حسینی، زوج قلب دفاعی تیم ملی در دیدار برابر بحرین را تشکیل دادند. زوجی که به جز یک مورد، اشتباه خاصی نداشت و این دو مدافع جوان کشورمان نیز نشان دادند در صورت حضور همزمان در ترکیب تیم ملی می توانند خیال همه هواداران تیم ملی را از داشتن دیواری مستحکم در قلب خط دفاعی تیم ملی راحت کنند.

 

 

آخرین اخبار از وضعیت مصدومیت پورعلی گنجی نیز نشان می دهد مصدومیت وی از ناحیه گیج‌گاه به طور کامل بهبود یافته و در صورت صلاحدید ویلموتس می تواند در دیدار بعدی تیم ملی به میدان برود.

 

عکس ها: امیرحسین خیرخواه

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.