حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1644526/41 زمان: 19:40   1398/07/28 بازدید: 4,884

نکونام راهی برای رسیدن به دروازه نگذاشته بود؛

الهامی: فولاد حرفه‌ای و موذی بود

ساکت الهامی می گوید استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب ماشین سازی تاوان دارد.

به گزارش "ورزش سه"، ساکت الهامی مربی تیم فوتبال ماشین سازی پس از شکست خانگی 3 بر 2 ماشین‌سازی تبریز مقابل فولاد خوزستان در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال، در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد. او در مورد بازی گفت:‌ یک بازی پرفشار را داشتیم. دیروز هم گفتم هر تیمی تمرکز بهتری داشته باشد و از موقعیت هایش استفاده کند می تواند برنده بازی باشد. به فولاد تبریک می‌گویم و همینطور آقای نکونام که به نتیجه‌ای که می‌خواستند رسیدند. همانطور که می‌خواستیم بازی را شروع کردیم و به موقع به گل رسیدیم اما بلافاصله و خیلی زود گل مساوی را دریافت کردیم.  امروز به اندازه تمام تیم هایی که مقابل فولاد بازی کرده بودند، ما موقعیت گل داشتیم. همه جوره امروز بازی در اختیار ما بود، به جز ضربات ایستگاهی که بچه ها بی دقتی کردند.  به نظرم با احترامی که برای آقای نکونام قائلم، در طول بازی یک موقعیت نصف و نیمه داشت. آنها سه ایستگاهی سه گل زدند. ما از این شرایط خارج می شویم. بچه ها بازی خوبی انجام دادند. مالکیت و موقعیت داشتیم؛ استفاده نکردیم ولی یکی دو تا از بچه هایمان حواسشان به یارشان نبود. فولاد تیمی حرفه ای و موزی بود و به سه امتیاز رسید. به آنها تبریک می گویم.

 

الهامی در پاسخ به سوال خبرنگاری که دلیل عدم تمرکز ماشین سازی را پرسید، بیان کرد: تشکر می کنم از این سوال که هم فنی بود و هم هوشمندانه. تیمی که جوان است، طبیعی است جاهایی اشتباه کند و جبرانش سخت است. اگر موقعیت‌هایی را که ما داشتیم فولاد داشت، نتیجه بدتر از این می‌شد. باید روی این جوانان کار کرد تا با تجربه شوند. متاسفانه تیم ما جوان است؛ جوان انگیزه‌های لازم را دارد اما باید تجربه و تمرکز را به آنها اضافه کنیم تا در ادامه راه موفق‌تر باشند.  فکر می کنم تیممان روند رو به رشدی دارد.


 الهامی ادامه داد: فولاد فقط یک کرنر زد و هیچ موقعیت دیگری روی دروازه ما نداشت. باید این نکته را قبول کنیم تا به راحتی امتیاز از دست ندهیم. ناراحتی ام از این است که می توانستیم امتیاز بگیریم. دو بار در دیدار امروز جلو افتادیم اما روی موقعیت‌هایی که فکرش را هم نمی‌کردیم گل خوردیم. شاید نبود لک و بهزادی نیز تأثیرگذار بود. امیدوارم شرایط‌مان در ادامه بهتر شود و من قول می دهم که در ادامه راه همه زحمت بکشیم تا تیم خوبی در ادامه مسابقات داشته باشیم.


از الهامی در مورد دلیل تعویض ثاقبی پرسیده شد؛ او بیان کرد: شاهین ( ثاقبی )بازیکن جوان و تأثیرگذار ما است و به دلیل مصدومیت چاره‌ای جز تعویض او نداشتیم.  اتفاقا یکی از مشکلات ما مصدومیت شاهین بود که مجبور شدیم او را تعویض کنیم. نفراتی که قرار بود، وارد شوند، همان ها بودند ولی شاهین در میان خروجی ها نبود که مجبور به تعویض او شدیم.

 

مربی تیم ماشین سازی در مورد بی برنامگی تیم ماشین سازی در نیمه دوم توضیح داد: بازیکنان فولاد در زمین خودشان دفاع فشرده‌ای می‌کردند.همه در فاصله 25 متری دروازه خودشان دفاع می کردند. اینطوری هیچ راهی برای رسیدن به دروازه نیست. ما با دو و حتی سه مهاجم بازی می‌کردیم. یا باید با شوت به دروازه آنها می‌رسیدیم یا روی ارسال‌ها، اما فولاد تیم با تجربه‌ای بود و رسیدن به دروازه آنها سخت بود. فولاد خوب بود و ابزارش را هم داشت و به جز شرمندگی چیزی در این مسابقه برای ما نماند.


الهامی درباره تأثیر غیبت خطیبی در کنار زمین گفت: قطعا حضور سرمربی در کنار زمین یکی از اولویت‌های تیم‌ است. تمام تیم‌ها روی سرمربی‌شان حساسیت دارند چرا که مانند یک خانواده است. اگر خطیبی بود قطعاً تأثیرگذار بود اما متأسفانه شرایط از دست ما خارج شد. حین بازی فولاد کلاسیک گل می‌زد اما حتی یک شوت هم در چارچوب نداشت تا دروازه‌بان ما به زحمت بیفتد. از جایی که در طول هفته تمرین کرده بودیم گل خوردیم.


نکونام برای این هدف برنامه‌ریزی کرده بود و کاملا به اهدافش رسید. روش او این است و فوتبال بدی هم نیست ولی برای این روش ابزارش را دارد.

 

او در مورد استفاده از مسیح و اینکه اگر او را داشتند، شرایط تغییر می کرد، بیان کرد: بله قطعا تغییر می کرد. وقتی مسیح آمد ما یک موقعیت هم ندادیم. تیم جوان دو مشخصه دارد. یکی وقتی گل می خورد، به هم می ریزد و دوم اینکه گل های بچگانه می خورد ولی اگر خوب باشد، خوب می دود و شک نکنید که تیم ما اینگونه می شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.