کد خبر: 1653062/39 زمان: 12:34   1398/09/11 بازدید: 32,655

این اشتباه نیست، تخلف بزرگ است!

مدیرعامل استقلال، زاهدی‌فر را متهم کرد

باشگاه استقلال در حالی رسما از داور دیدار با سپاهان شکایت کرده که مدیرعامل این باشگاه هم اتهام عجیبی به زاهدی فر زده است.

به گزارش "ورزش‌سه"، بعد از دیدار سپاهان و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر که با تساوی دو بر دو به پایان رسید، بسیاری از کارشناسان داوری به اشتباه محرز محمدحسین زاهدی فر در عدم اعلام پنالتی به سود آبی ها صحه گذاشتند. همچنین برخی کارشناسان داوری اعلام کردند که گل دوم سپاهان در شرایط آفساید به ثمر رسیده است. به همین خاطر مسئولان و اعضای تیم استقلال بعد از بازی اعتراض های متعددی به قضاوت این داور انجام دادند.


موازی با این اعتراضات از کمیته داوران فدراسیون فوتبال خبر رسید که محمدحسین زاهدی فر از قضاوت در هفته های بعدی لیگ برتر محروم شده و فعلا او را در مسابقات داخلی نخواهیم دید.


با این وجود اما مسئولان باشگاه استقلال پارا فراتر گذاشتند و با ارسال نامه ای رسمی به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از زاهدی فر به طور رسمی شکایت کردند.


شکایت از یک داور به خاطر اشتباهاتش موضوع جدیدی در فوتبال ایران نیست و در گذشته بارها شاهد آن بوده ایم که مسئولان یک باشگاه به این شکل اعتراض خود به نحوه داوری را اعلام می کنند. اما بعد از اعلام خبر شکایت امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال در اظهارنظری جالب اتهام به زاهدی فر زده است.


مدیرعامل استقلال ضمن توضیح درباره شکایت از محمدحسین زاهدی فر به ایرنا گفته است: «ما شکایت کردیم و با قدرت آن را پیگیری کرده و از حقوق باشگاه استقلال کوتاه نخواهیم آمد.اشتباهاتی که در دیدار سپاهان و استقلال رخ داد برای هیچ‌کدام از اهالی فوتبال قابل درک نیست. بدون اغراق می‌توانم بگویم پس از پایان بازی استقلال و سپاهان بیش از ۱۰۰ بار صحنه خطای کی‌روش استنلی را تماشا کردم و هر بار تعجبم بیشتر از این شد که چرا زاهدی‌فر خطای پنالتی به این واضحی را اعلام نکرد.»


وی افزود: «مگر می‌شود داور در چند متری صحنه ایستاده و این هَند را ندیده باشد؟ متاسفانه نمی‌توان اسم این کار را اشتباه داوری گذاشت بلکه یک تخلف بزرگ روی داده است.»


استفاده از واژه "تخلف" از سوی فتحی ابهام های متعددی را ایجاد کرده است. مدیرعامل استقلال تاکید کرده که عدم اعلام خطای پنالتی واضح کی روش استنلی از سوی زاهدی فر اشتباه داوری نیست و از آن به عنوان یک "تخلف بزرگ" یاد می کند. مساله ای که کاملا سربسته از سوی فتحی مطرح شده و هیچ توضیح بیشتری نیز درباره آن نداده است.


کاش فتحی به طور شفاف اعلام کند که منظورش از تخلف زاهدی فر در بازی با سپاهان چیست و چرا چنین اتهامی را به این داور باتجربه زده است. از سوی دیگر از کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم انتظار می رود که به این مورد خاص ورود کند و پاسخ مناسبی به هواداران استقلال درباره اتهام مطرح شده بدهد؛ چیزی که مشخص است این بوده که مدیرعامل استقلال عقیده دارد اشتباه زاهدی فر فراتر از یک اشتباه داوری است و اگر ما درست متوجه شده باشیم، او به نکاتی اشاره می کند که در گفتارهای رسمی فضای فوتبال مطرح نمی شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.